Türkçe Almanca - Almanca Türkçe Çeviri

Çevirmek ya da anlamını öğrenmek istediğiniz kelimeyi/cümleyi aşağıya yazıp çevir butonunu tıklayın.
Dili otomatik olarak algılayacağız.
Almanca Türkçe
gans kaz
da ist eine gans gokkuşagı var
bereiten sie eine rolle würstchenrollen von gans vor. zerkratzen sie sie vorsichtig mit einem scharfen messer. milföy hamurlarını rulo şeklinde sarıp sosisli milföyleri hazır edin. keskin bir bıçak yardımıyla üzerlerini hafifçe çizin.
gans saft gans suyu
hast du immer noch was mit gansu gansu ile hala bir şeyiniz var mı?
eines tages aber wurde sie ungeduldig und heizte den backofen, um hänsel zu braten. gretel weinte, während sie wasser holte. jetzt sagte die alte zu gretel: »nun sieh nach, ob das feuer im ofen richtig brennt!« sie wollte aber das mädchen in den ofen stoßen und auch braten. gretel merkte das und sagte: »ich weiß nicht, wie ich das machen soll!« »dumme gans!« rief die hexe, »du musst nur so hineinkriechen«, und sie steckte selbst ihren kopf in den ofen. da stieß gretel mit aller kraft die hexe in den ofen hinein und schlug die tür hinter ihr zu. die böse alte schrie und heulte entsetzlich, aber es half ihr nichts, sie musste in ihrem eigenen backofen verbrennen. nun befreite gretel schnell ihren bruder aus dem stall. sie sangen und tanzten vor freude, weil die böse hexe tot war. im häuschen fanden sie gold und edelsteine und füllten sich alle taschen. nun machten sie sich auf und fanden auch bald den weg nach hause. die eltern der beiden saßen traurig zu hause, denn es hatte ihnen schon lange leid getan, dass sie ihre kinder in den wald geschickt hatten. wie froh waren sie jetzt, als die kinder ins haus traten! alle not hatte nun ein ende, denn die kinder hatten ja so viele reichtümer mitgebracht, und sie lebten glücklich zusammen. ancak bir gün, sabırsızlaştı ve fırını hänsel ile kızarttı. gretel su getirdiğinde ağladı. şimdi eski olan gretel'e, "şimdi fırında ateşin düzgün bir şekilde yanıyor olup olmadığını kontrol et!" dedi. ama kızı fırına itip kızartmak istedi. gretel bunu fark etti ve "bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum!" dedi "aptal kaz!" diye bağırdı cadı, "sadece oraya gitmelisin" ve başını fırına soktu. gretel cadıyı tüm gücüyle fırına itti ve kapıyı arkasından çarptı. kötü yaşlı biri çığlık attı ve korkunç bir şekilde kaçtı, ama ona yardım etmedi, kendi fırında yanmak zorunda kaldı. şimdi gretel, kardeşi kardeşini ahırdan kurtardı. şeytani cadı öldüğü için şarkı söylediler ve neşeyle dans ettiler. evde altın ve mücevher buldular ve tüm çantaları doldurdular. şimdi kalktılar ve kısa bir süre sonra eve dönüş yolunu buldular. ikisinin ebeveynleri ne yazık ki evde oturuyorlardı, çünkü uzun zamandır çocuklarını ormana gönderdikleri için üzüldüler. çocuklar eve girdiğinde ne kadar sevindiler ki! şimdi tüm ihtiyaçlar sona ermişti, çünkü çocuklar bu kadar çok zenginlik getirmişti ve birlikte mutlu bir şekilde yaşadılar.
die person, die das kind sexuell missbraucht, wird zu freiheitsstrafen von acht bis fünfzehn jahren verurteilt. bleibt der sexuelle missbrauch auf dem niveau der belästigung, wird eine freiheitsstrafe von drei bis acht jahren verhängt. (zusatzsatz: 24/11 / 2016-6763 / 13 art.) wenn das opfer das zwölfjährige bestrafungsalter nicht vollendet, kann es bei missbrauch innerhalb von zehn jahren bei missbrauch nicht weniger als fünf jahre sein. wenn der täter der straftat ein kind ist, unterliegen die ermittlungen und die strafverfolgung der beschwerde des opfers, seines elternteils oder seines vormunds. von sexuellem missbrauch; (1) jegliches sexuelle verhalten gegen kinder, die das 15. lebensjahr noch nicht vollendet haben oder die fähigkeit zur wahrnehmung der rechtlichen bedeutung und der konsequenzen der handlung vollendet haben; sexualverhalten, verständlich. (2) (neuordnung: 24/11 / 2016-6763 / 13 md.) in fällen, in denen sexueller missbrauch durch einführen eines organs oder eines anderen gegenstands in den körper erfolgt, wird eine freiheitsstrafe von mindestens 16 jahren verhängt. wenn das opfer nicht zwölf jahre alt ist, darf die strafe nicht unter achtzehn jahren liegen. çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, sekiz yıldan on beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. cinsel istismarın sarkıntılık düzeyinde kalması hâlinde üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (ek cümle: 24/11/2016-6763/13 md.) mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması hâlinde verilecek ceza, istismar durumunda on yıldan, sarkıntılık durumunda beş yıldan az olamaz. sarkıntılık düzeyinde kalmış suçun failinin çocuk olması hâlinde soruşturma ve kovuşturma yapılması mağdurun, velisinin veya vasisinin şikâyetine bağlıdır. cinsel istismar deyiminden; (1) a) on beş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış, b) diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar, anlaşılır. (2) (yeniden düzenleme: 24/11/2016-6763/13 md.) cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, on altı yıldan aşağı olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur. mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması hâlinde verilecek ceza on sekiz yıldan az olamaz.
auch das vorstandsmitglied wird in einigen strafvorschriften ausdrücklich als sonderpflichtiger genannt, so etwa in den bilanzfälsclumgstatbcständen nach § 331 hg 11 (mitglied des vertretungsbercchtigten gesellschaftsorgans) sowie § 400 aktg oder nach § 399 aktg im aktienrechtlichen falschangabedclikt. yönetim kurulu üyesi ayrıca, bazı ceza hukuklarında özel bir taraf olarak ifade edilmektedir, örneğin, 331 hg 11 (proxy tarafından temsil edilen şirket organı üyesi) ve § 400 aktg veya § 399 aktg falseangabedclikt kurumuna göre bilanço olaylarında.
auch das vorstandsmitglied wird in einigen strafvorschriften ausdrücklich als sonderpflichtiger genannt, so etwa in den bilanzfälsclumgstatbcständen nach § 331 hg 11 (mitglied des vertretungsbercchtigten gesellschaftsorgans) sowie § 400 aktg oder nach § 399 aktg im aktienrechtlichen falschangabedelikt. yönetim kurulu üyesi ayrıca, bazı ceza yargılamalarında özel bir taraf olarak ifade edilmektedir, örneğin, 331 hg 11 (temsilden sorumlu yürütme organı üyesi) ve bölüm 400 aktg ya da mülteci hukuku kanunundaki 399 aktg bölümüne göre bilanço olaylarında.
Almanca Öğren

Bu Almanca çeviri hizmeti Google Translation alt yapısı ile almancax.com tarafından sağlanmaktadır. Yapılan çevirilerden elde edilen sonuçlar profesyonel Almanca çeviri veya tercüme sonuçları ile kıyaslanmamalıdır. Almanca - Türkçe ve Türkçe - Almanca çeviri işlemi tamamen bilgisayar tarafından yapılmaktadır.Yapılan çevirilerin sonuçlarından sitemiz ve diğer hizmet sağlayıcılar sorumlu değildir.