Türkçe Almanca - Almanca Türkçe Çeviri

Çevirmek ya da anlamını öğrenmek istediğiniz kelimeyi/cümleyi aşağıya yazıp çevir butonunu tıklayın.
Dili otomatik olarak algılayacağız.
Almanca Türkçe
großvater dede
mein großvater dedem
dieses weihnachten mit meiner familie für eine lange zeit mit meiner großmutter zu verbringen und wir baten um ein visum meinen sohn brachen seinen blinden großvater zu rechtfertigen. bu yılbaşını ailemle geçirmek üzere uzun zamandır anneannesini ve dedesini görmeyen oğlum emre kıran ile birlikte vize talebinde bulunduk.
mein großvater aufgefordert, namen dedemin adı sevket
zweiundsiebzig jahre alter großvater dedem yetmiş iki yaşında
mein name ist sichel. meine songs korkmaz.b die müslümanım.b der name. yaşıyorum.lis letztes jahr schüler in der türkei mit meinem oturuyorum.aile. ich habe ein sehr langes braunes gewellte haare sahibim.yuvarlak gesicht. var.küçük braune augen und eine nase var.ort bis mittel sized'm übergewicht. ich liebe zeichnen. ich liebe tiere und blumen zu. ich habe katzen. ich habe eine große familie. mein großvater, meine mutter, mein vater, mein bruder und ich ... mein großvater im ruhestand, mein vater offizier, seine mutter hausfrau, und mein bruder studieren beide betrieben. siehe, ich, und wir ailem.görüş! benim adım hilal. soyadım korkmaz.ben müslümanım.ben türküm. türkiyede oturuyorum.ailem ile yaşıyorum.lise son sınıf öğrencisiyim. çok uzun kahverengi dalgalı saçlara sahibim.yuvarlak bir yüzüm var. kahverengi gözlerim var.küçük bir burnum var.orta boylu ve orta kiloluyum. resim çizmeyi severim. hayvanları ve çiçekleri cok severim. kedilerim var. büyük bir ailem var. dedem, annem, babam, abim ve ben...dedem emekli, babam memur, annem ev hanımı , abim hem çalısıyor hem okuyor. işte, ben ve ailem.görüşürüz!
mein großvater gestorben benim büyük babam öldü
ich mag 70 jahre großvater osman alt fahren. ich bin im ruhestand ich liebe meine kinder ben dedeleri osman 70 yaşındayim gezmeyi severim. ben emekli oldum cocuklarimi seviyorum
ich bin 70 jahre alt großvater von osman ben dedeleri osman 70 yasindayim
yasin großvater 70 uhr dede 70 yasinayim
mein großvater schulwächter benim dedem okul bekçisi
mein großvater tot dedem ölü
mein großvater tot benim dede ölü
großvater und großmutter büyük baba ve büyük anne
großvater büyükbaba
das haar meines großvaters ist schwarz. büyükbabamın saçları siyah renk.
mein großvater war 65 jahre alt benim dedem 65 yaşında
mein großvater war 65 jahre alt benin dedem 65 yaşında
ich nehme meinen kopf mit meinen weißen haaren und meinen großvater, meine enkel! es ist dein wackeliges herz, yeline, wie eine dünne feder, meine mutter! ein tag geht an dieser dunkelheit vorbei, es ist wieder nacht hinter der nacht; kinder schluchzen, mütter nägel, bleiben mit alten augen mama! kein anderer tief in ihren augen, der flügel ausgebreitet, um zu flattern; wenn sie diese winterreise haben, wenn sie mich fragen, nehmen sie mich mit mama! ... ak saçlı başını alıp eline, kara hülyalara dal anneciğim! o titrek kalbini bahtın yeline, bir ince tüy gibi sal anneciğim! sanma bir gün geçer bu karanlıklar, gecenin ardında yine gece var; çocuklar hıçkırır, anneler ağlar, yaşlı gözlerinle kal anneciğim! gözlerinde aksi bir derin hiçin, kanadın yayılmış, çırpınmak için; bu kış yolculuk var, diyorsa için, beni de beraber al anneciğim! ...
ich nehme meinen kopf mit meinen weißen haaren und meinen großvater, meine enkel! es ist dein wackeliges herz, yeline, wie eine dünne feder, meine mutter! ak saçlı başını alıp eline, kara hülyalara dal anneciğim! o titrek kalbini bahtın yeline, bir ince tüy gibi sal anneciğim!
mein großvater osman benim dedem
dein großvater senin deden
erschrecke meinen namen großvater benim adım dede korkut
mein großvater mag blumenkohl dedem karnıbahar sever
mein großvater starb büyük babam büyük annem öldü
großväter dedeler
ich mache meinen großvater ben dedemi ziyarer ederim
ich besuche meinen großvater ben dedemi ziyaret ederim
ich küsse die hand meines großvaters büyükbabamın elini öpüyorum
mein großvater nicht, weil er tot ist. benim büyük babam yok çünkü o öldü.
wurde 1881 in einem dreistöckigen rosafarbenen haus in der islâhhâne-straße geboren. sein vater ist ali rıza efendi und seine mutter ist zübeyde hanim. sein großvater hafiz ahmet efendi vater, 14-15. jahrhundert, konya und intellektuelle aus mazedonien. ihre mutter, zübeyde hanım, war die tochter einer alten türkischen familie, die in langaza, einer stadt in der nähe von salânik, ansässig war. 1871 heiratete er zübeyde hanim. vier seiner fünf geschwister starben in jungen jahren, und nur makbule lebte bis 1956. mustafa kemal atatürk, 1881 yılında selânik'te kocakasım mahallesi, islâhhâne caddesi'ndeki üç katlı pembe evde doğdu. babası ali rıza efendi, annesi zübeyde hanım'dır. baba tarafından dedesi hafız ahmet efendi, 14-15. yüzyıllarda konya ve aydın'dan makedonya'ya yerleştirilmiş kocacık yörüklerindendir. annesi zübeyde hanım ise selânik yakınlarındaki langaza kasabasına yerleşmiş eski bir türk ailesinin kızıdır. ali rıza efendi, 1871 yılında zübeyde hanım'la evlendi. atatürk'ün beş kardeşinden dördü küçük yaşlarda öldü, sadece makbule (atadan) hanım 1956 yılına değin yaşadı.
Almanca Öğren

Bu Almanca çeviri hizmeti Google Translation alt yapısı ile almancax.com tarafından sağlanmaktadır. Yapılan çevirilerden elde edilen sonuçlar profesyonel Almanca çeviri veya tercüme sonuçları ile kıyaslanmamalıdır. Almanca - Türkçe ve Türkçe - Almanca çeviri işlemi tamamen bilgisayar tarafından yapılmaktadır.Yapılan çevirilerin sonuçlarından sitemiz ve diğer hizmet sağlayıcılar sorumlu değildir.