90 günlünk Schengen ile Almanya’ ya kara yolu ile giriş

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    mrsn
    Katılımcı

Forumdaşlar merhaba,

Almanya' ya 90 günlü turist olarak gitmeyi planlıyorum. Davetiyem paskalyadan sonra çıkacak. Fakat gidişi ve dönüşü arkadaşımın arabası ile gidip geleceğim. Vize başvurusu sırasında ne yapmalıyım. Ayrıca arkadaşımın orada produksiyon şirketi var, beni de yanında kurgu editörü olarak çalıştırmak istiyor. Ülkeye Schengen ile giriş yaptıktan sonra vizemi uzatabilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.

bat_u
    Katılımcı

touring belgesi alman gerekiyor sanırsam oda 400 500 tl arasında

Aşşağadakilerin hepsini temin etmen gerekiyor araba için.

https://www.turing.org.tr/tr/belgeler.asp

» GÜMRÜKLERDEN GEÇİş KARNESİ
    https://www.turing.org.tr/tr/triptik.asp
    » ULUSLARARASI SÜRÜCÜ EHLİYETİ
    » ULUSLARARASI TRAFİK SİGORTASI (GREEN CARD)
    https://www.turing.org.tr/tr/green_card.asp

mrsn
    Katılımcı

Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Araç zaten “D” plakalı. Yani Almanya' dan gelecek

fuk_18
    Katılımcı

tourung belgesiyle ne alakasi var,schengen bölgelerinden rahat gecebilirsin sorun olmucaktir ancak orda kalman icin arkasin sana is sozlesmesi gonderip isci statusundeki vizeye basvurman gerek yani gidip kalamazsin sakin gunu gecirme eger vizen cikarsa

mrsn
    Katılımcı

tourung belgesiyle ne alakasi var,schengen bölgelerinden rahat gecebilirsin sorun olmucaktir ancak orda kalman icin arkasin sana is sozlesmesi gonderip isci statusundeki vizeye basvurman gerek yani gidip kalamazsin sakin gunu gecirme eger vizen cikarsa

fuk_18 , cevap için teşekkür ederim.

Ben önce 3 ay denemek istiyorum, yapabilecek miyim, ortama ayak uydurabilecek miyim? Entegre olabilecek miyim? Bu konular benim için çok önemli. O yüzden 3 ay kalmak istiyorum. Türkiyede SGK' lı bir işte tam 22 aydır çalışıyorum zaten. Vize ile ilgili problemim olmayacak gibi geliyor. Ama beni işçi statüsündeki vize ile ilgili bilgilendirirsen çok memnun olurum. Ayrıca forumda bu tür vize alan arkadaşlar var mı?

fuk_18
    Katılımcı

bak simdi vize almak zaten basli basina zor daha vizenin cikacagi kesin degil kendini bu kadar cok baglama red yersen cok hayal kirikligina ugrarsin ve 90 gun degilde 20 gunde verebilirler onlara kalmis birsey ama aldigin vize ile gidip orda calisamazsin adi ustunde turistik vize hic birseye hakkin yok,sadece amac gezmek,

is icin dedigim vizede yine zor oyle her arkadasi akrabasi olan turkiyeden birini aldirsa basa cikamayiz bunla neyse oda konsoloslugun sitesinde var genel bilgi,

mrsn
    Katılımcı

Eyvallah, bilgiler için. Peki vize konusunda araba ile gidip  geleceğim için bir problem yaratırlar mı?

fuk_18
    Katılımcı

onun cevabinida vermistim sorun cikmaz

bat_u
    Katılımcı

almanyadan vize tam bir sıkıntı,belgelerinizi fazlasıyla hazırlayın inşallah alırsınız

mrsn
    Katılımcı

şansımı deneyeceğim en azından. Verirlerse paşa gönülleri bilir. Sonuçta kalifiye personelim. Dünyanın neresine gidersem gideyim, aç kalma gibi bir durumum söz konusu değil. Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Vize başvurusu ve sonrasında neler yaşadığım sizlerle paylaşırım.

Saygılar.

9 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 9 arası (toplam 9)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.