90 günden az iş arama vizesi için nereye başvuru yapılıyor?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    pridefou
    Katılımcı

Almanya'da iş aramak için Schengen Vizesi(90 günden az) bu vize için başvuru nereye yapılıyor?

İ-DATA mı yoksa konsolosluktanmı? Lütfen konuyu bilen birisi cevaplayabilirmi?

Ankara konslosluğunun sitesinde Çalışma vizesi başlığı altında ,ama schengen vizesi olduğuna göre İ-data dan başvuru yapılmıyormu?

İstanbul konsoloslukta ise Kısa süreli Seyahatlar başlığı altında ,İ-data yı arıyorum her seferinde net cevap veremiyorlar,4 Ekime biletim var ne yapacağımı bilmiyorum.Görüşme için çağıran firma davetiyesi elimde kaldım öylece. offoff:)

pridefou
    Katılımcı

Kimse bilmiyor sanırım nereye başvuru yapmam gerektiğini, ne İ-Data somut bir cevap veriyor nede Konsoslosluk Maillerime cevap veriyor … offoff:)

EL-TURCO
    Katılımcı

konsolosluklar randevu isini profesyonel firmalara teslim etti.artik randevu ile ilgilenmiyorlar.i data denen firmayi arayacaksiniz ve vizenisi almak istediginiz sekle göre randevunuzu alacaksiniz.
    bakiniz konsolosluk ana sayfasi https://www.almanyakonsoloslugu.com/almanya-hakkinda/
    ALMANYA VİZESİ

Almanya Konslolosluğu vize başvurunuz esnasında bazı evraklar ister. Bu evraklar sabit bir işinizin, düzenli bir gelirinizin olduğunu ve Türkiye’de yerleşik yaşadığınızı belgeleyen evraklardır.
    —SIZIN SORUNUZA CEVAP —
    Alman vizesi işlemlerinizi ve yurt dışı seyahatlerinizi her türlü sorununuza kurumsal çözüm, danışmanlık ve vize hizmeti sunan vize merkezleri ile sorunsuz halledebilirsiniz. Almanya konsolosluğu ve birçok konsolosluk vize işlemlerini danışmanlık hizmeti sunan vize merkezleri ile anlaşmalı olarak yapmaktadır.

Almanya ticari, turistik veya transit vizesi almak için, Almanya Konsolosluğuna getirilmesi gereken belgelerin bilgisi hususunda VİZE MERKEZİ aracılık edecektir. İstisnai durumlarda vize almak için başvuran kişi Almanya Konsolosluğuna çağırılabilir, Bunun bilgisi başvuru yapılan Vize Merkezi tarafından size verilecektir. Vizenizin sonucu 5-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Vize Merkezi, Almanya konsolosluğundan vizenizi alabilmeniz için vize toplama, evrak düzenleme, başvuru, takip ve sonuçlandırma işlemlerinizi sizin adınıza yürütmektedir.

Alman Konsolosluğunun bilgi notları güncel tutulmaktadır. Detaylı ve direk bilgi için danışmanlık hizmeti alarak Vize Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Kişisel ziyaret ile turistik seyahat vizesi ve ticari seyahat edenlerin aile fertleri için Alman Başkonsolosluğuna yapılacak başvuruların seyahat tarihinizden en az bir ay önce Vize merkezlerine yapılması oluşabilecek yoğunluklarda size avantaj sağlayabilecek.

Yalnızca “Diplomatik”, “Hizmet” ve “Hususi” pasaport sahipleri her yıl 90 günü aşmamak koşuluyla Almanya’da vizesiz kalabilirler.

Almanya Konsolosluğu daha önce Shengen Vizesi almamış olan kişileri mülakata çağırmaktadır. Daha önceden Shengen Vize’niz varsa işlemlerinizi çok daha kolay yapılabilir.

EL-TURCO
    Katılımcı

BU DA DIGER SITE ,bilmiyorum siz nereye baktinizda bulamadiniz ?
    https://www.izmir.diplo.de/Vertretung/izmir/tr/07-Visa/__Visa__tr

Schengen vizeleri için yeni başvuru uygulaması

İzmir Başkonsolosluğu 1 Kasım 2012 tarihi itibariyle Schengen vizeleri için yeni bir başvuru uygulamasına geçmiştir. Başvurular bundan sonra iDATA şirketine yapılacaktır.

pridefou
    Katılımcı

Çok Teşekkür ederim değerli yorumalrınız için,evet daha önce Turistik vize alarak seyahat ettim Almanya'ya 8 ay önce.Fakat saydığınız Turistik,ziyaretçi ,ticari vb. gibi başlıkların yanı sıra ''Almanya'da iş aramak amacıyla Schengen Vizesi'' başlığı altında bir vize var.(90 günden az ve 90 günden çok) diyede 2'ye ayırmışlar.Bu vize için İdata üzerinden randevumu almalıyım yoksa İ-Dataya mı başvuru yapmalıyım bunu sormak istedim.

EL-TURCO
    Katılımcı

idata ile I-datanin farkini anlamadim.sonucta o bir sirket para kazanma amaci güden ve randevu islerini profesyonelce yapilmasi icin anlasilan konsolosluk elemani diyeyim sana.ac teli söyle derdini al randevunu .kimse sana randevu vermiyorum diyemez.yap evraklarini siran geldginde gir iceri ver evraklarini.evrak düzenleyen yani konsoloslukta getirdigin evraklari siraya düzen memur yok mirin kirin etse bile bassvurunu kimse yasaklayamaz.eksik evrak oldugunda görüsmede camli banka veznesi gibi olan yerde m,emur sana söyler onun dedikleri önemlidir gerisi hava civa.rahat ol.

5 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.