7 Haziran Ankara sınavı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ufucuk
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,

Sınav kağıdı bugün elime ulaştı, 92 puan almışım.

Önce sınavda nasıl sorular çıktığını belirteyim. Hören biraz karışıktı, çelme sorular vardı. Örneğin bir soruda tamirci sizi arayıp arabanızın işleminin bittiğini gelip alabileceğinizi söylüyor. Sorusu arabanın tamir ücretinin kaç para tuttuğuydu. Tamirci konuşmasında ücretin 1.350 Euro tuttuğunu söylüyor ama sazan gibi atlamamak lazım çünkü konuşması orda bitmiyor. Daha sonra tamirci sizin için 100 Euro indirim yapıcaz diyor. Burası önemli. Yani 1.250 Euro ya geliyor tamir ücreti. Zaten şıklarda 1.350, 1.250 ve 1.530 du. Benim 6 küsür puanım gitmiş hörenden.

Yazma bölümünde Hamburg'a bir arkadaşınız kurs için gelecek ve onun için form doldurmanızı istiyordu. Yukarıda verilen tekste göre formu kolayca doldurursunuz zaten. Mektupta da ailenizle birlikte bir tatile gideceksiniz ve Hotel Rose a yazmanız istiyordu. yanlış hatırlamıyorsam
    – zaman aralığı (von wann bis wann)
    – kaç kişisiniz (wie viel personen)
    – Fiyat (preis)
    başlıkları vardı. Mektubu da resmi dille Sehr geehrte Damen und Herren kalıbıyla yazıp Mit Freundlichen Grüßen ve adınız soyadınız. ile bitirin ve sağ üst tarafına tarih atmayı unutmayın. ben yazılı kısımdan 24 almışım.
    Lesen genelde kartlardan oluşuyordu, davetiyeler vs. Onlara göre soruları yanıtlıyordunuz. Basitti yani.
    Konuşmada ilk önce kendimizi tanıttık sırayla, sonra hoca herkese nüfus cüzdanlarına bakarak birşeyler sordu. mesela doğum gününü söyler misin, soyadını veya adını veya doğum yerini heceler misin gibi. bir kişiden de telefon numarasını söylemesini istedi.
    Kartlarda bana para ve reisen çıktı, ricalarda meyve dolu bir tabak, yasaklı kartlarda sigara yasağı çıktı. Bu arada yasaklı kartlarda cümleleri, örneğin, “Bitte rauchen Sie nicht” kalıbı yerine “Rauchen Sie hier bitte nicht” kalıbıyla kurun, çünkü doğru olan kalıp o. Kuzenim Almanya'da Almanca öğretmeni referans sağlam yani.

Gelelim çalışma yöntemine. Ben kursa gitmedim. Nisan 26'da başladım çalışmaya, Fit fürs Goethe Zertifikat A1 – Start Deutsch 1 kitabından çalıştım. Bence mükemmel bir kitap. Ayrıca tüm kelimeleri küçük kağıtların ön yüzüne almancalarını arka yüzlerini türkçelerini yazarak ezberledim. Onları yanımda taşıyordum elim boş oldukça ordan ezberliyordum. 950 ye yakın kelime ezberledim bu sayede. Hiç dinleme yapamadım neredeyse, zaten bu nedenle dinlemeden 6 puanım gitti, kitabın dinlemelerinide yapamadım çünkü vaktim olmadı ama siz muhakkak dinlemeye ağırlık verin, oldukça önemli çünkü.

Anlatabileceklerim bu kadar, sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Secondvirus
    Katılımcı

bende 7 haziranda izmirde girdim sınava ama bnm kağıt falan gelmedi daha. kazanamasak bile o kargo bana gelecektir herhalde değilmi? inşallah kazanmışımdır  :cryla:

Secondvirus
    Katılımcı

tebrik ederim bu arada kutlarım.

ask kızı
    Katılımcı

merak etme gelir senn cvpında  senide kutlarım 92 almışşın inş Allah bizede nasip eder kazanmayı bilgilerin içinde cok saol….

ask kızı
    Katılımcı

Secondvirus  ve ufukcuk abileriim siz aynı anda farklı yerlerde sınavlara girdiniz ve bu durumda aynı anda girdiginiz için sorularda aynımıydı acaba ? siz aklınızda kalanları yazsanız en önemli olrak mektup ve themaları bakalım ki aynı anda sınav yerlerinde aynı sorular mı soruluyor?….

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.