7-01-2008 de sınava girdim,hala çok heyecanlıyım .

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    kadirr67
    Katılımcı

selam arkadaşlar.7-ocakta ki sınava girdim..sorular aynı goethe nin sitesindeki örnek sınavın aynısı tabi sorular farklı…ben elimde geleni yaptım  ama yazma sınavında biraz zorlandım..çünkü çalıştıgım konunun daha farklısı geldi..diyor ki;işte yabancı bir  isim ve bir gün sonra  hamburga gideceksin..neden oraya gideceksin.işte  oseni almak zorunda..ankuft=13-17 uhr… valla  30 kelime kadar  yazdım ama  konuyu tam anlayamadım biraz kafamı karıştırdı..ve  orda sordum alman hocaya  sözlüdahil 60 puan alcaksın en az  diyo…yani okadar heyecanlıyımki hala  anlatamam..yazılıyı tam yapasan bile diğerlerinden tamamlayabilirsndediler  ama  kitapçıkta işte herbölümden en az asgari alman gerekne puanlar var  ee bende  schreiben da biraz yanlış yaptıgım  için  kazzanamayacağım diye çok ümitsizim..sınav puanlamaları hakkında tam bilgisi olanlar kütfen yazsın .! sıınavdan sonra 15 ytl karşılıgı sınav cevabları evine  geliyor 1 hafta  içinde (ups ile).. ne olcak  bilmmem..ve şimdiden ümütsizim..herkesin işini ALLAH rast getirsin.. okadarda  emek vermiştim..selamlar

kadirr67
    Katılımcı

çok teşekkürrler arkadaşlarım..inş. sizlerde kazancaksınız..bunu canı gönülden diliyorum.. yaklaşık 6 aydır almanca  öğreniyoru..bunun son 3 ayı  kursa  gittim..88 saat özel bi dersahenede  kurs gördüm..(zonguldak 3 f  kurs )..kursun mimarlarına,almanca  öğretmenime -sınıf arkadaşlarıma-ve  bu  ALAMNCAX sitesini  BU PAYLAşMA  FORMUNU  İCRA EDENLERE  CANI GÖNÜLDEN SONSIUUZ TEşEKKÜRLER..

fevnur
    Katılımcı

herkese slm arkadaşlar benim sınava giren arkadaşlara bi sorum olacak sınava giren türbanlı bayanların açık olması gerekiyormu ben böyle bişey duydum başı açık resim ve sınavda da açılması gerekiyormuş bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler Allah hepimizin yardımcısı olsun ???

efe027
    Katılımcı

herkese slm arkadaşlar benim sınava giren arkadaşlara bi sorum olacak sınava giren türbanlı bayanların açık olması gerekiyormu ben böyle bişey duydum başı açık resim ve sınavda da açılması gerekiyormuş bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler Allah hepimizin yardımcısı olsun ???

Yok yok merak etme. Bu Türban tartışması Geothe'de yok ;D Kimseden başı açık fotoğraf istemediler daha doğrusu hiç kimseden fotoğraf istemiyorlar. Başınızın açık olup olmamasıda onlar için önemli deil. Hiç kimse sizden başınızın açılmasını isteyecek deildir. Rahat olun yani.
    Bu Yazdıklarım İzmirde ki izlenimlerimden. Ankara yada İstanbulda dediğiniz gibi bi uygulama var mı bilmiyorum ama sanmıyorum yinede.

reyhangul
    Katılımcı

arkadasım turban sorunu ankara goethedede yok hatta ben sınava gırmeden once goetheye sormustum.canınızı sıkmayın.

khoLpa$aLı
    Katılımcı

benim bildiğim kadarıyla goethedeki sınavların hiçbirinde fotoğraf resim falan istenmiyor vize başvurusunda biometrik resim isteniyor yüzün görüncek şekilde ama ordada türbanlı olman sorun olmaz.

fevnur
    Katılımcı

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar ama babam telefonla görüşme yaptığında böyle birşey söylemişler sınav stresi yetmiyormuş gibi bide bunun için stres yapıyordum ama şimdi rahatladım çok sağolun

kalake
    Katılımcı

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler arkadaşlar ama babam telefonla görüşme yaptığında böyle birşey söylemişler sınav stresi yetmiyormuş gibi bide bunun için stres yapıyordum ama şimdi rahatladım çok sağolun

Biometrik resim dediklerinden istiyorlar konsolosluk gardiyanları. O resminde kriterleri var, yüz açık olacak, gülünmeyek, gayet ciddi durulacak aynı uykudaymışınız gibi yüz hatları normal olacak yani. Yüz gözükecek, başörtüsü çeneyi ve alnı kapatmayacak, gölge yapmayacak yanları (yüz gölge düşmeyecek). Arka planda tek renk genelde açık renk uygun olur.

Goethe'de adı üstünde gavur kuruluşu, merkezi almanyada, yani Müslüman Türkiye'nin bir kurumu değil, orada başörtüsü yasağı yok endişe etmeyin.

Allah kolaylık versin..

fevnur
    Katılımcı

Arkadaşlar çarşamba günü saat 9 da ankara goethe de sınava girecek olacak varmı? ben o gün giriyorum ve çok korkutuyor sınav beni gün yaklaştıkça daha çok stres yapıyorum ALLAH yardımcımız olsun AMİNNNNNNNNNNN.:)

kalake
    Katılımcı

Kendinize güveniniz olsun. Heyecan yaparsanız ancak bildiklerinizide unutursunuz. Geleceği düşünün, sevdiğinizin yanına gideceğinizi, heyecana kapıldığında kaybedilecek günleri haftaları düşünün. Umarım geçersiniz..

fevnur
    Katılımcı

inşallah geçerim hayırlısıyla eşimin yanına gideriz kızımla ALLAH herkesi eşine kavuştursun

metty
    Katılımcı

s.a arkadaşlar… Ben almanca bölümünde okuyorum bu sınav çıktığından beri ders almak isteyenler arttı.. ama genelde özel ders almak isteyenler ne yazık ki ilk okul meğzunu bile değil.. mesela benim öğrencim :( okuma yazmayı kendi öğrenmiş ama yinede tam değil ve ben ona almanca öğretmeye çalışıyorum açıkçası çok zorlanıyorum :( benim merak ettiğim herkesi aynı şekilde mi sınav yapıyolar? sonuçta okuma yazma bilmeyende var mesela benim öğrencimin yazılı sınavı geçmesi imkansız :( ne yapabilirim ???

efe027
    Katılımcı

s.a arkadaşlar… Ben almanca bölümünde okuyorum bu sınav çıktığından beri ders almak isteyenler arttı.. ama genelde özel ders almak isteyenler ne yazık ki ilk okul meğzunu bile değil.. mesela benim öğrencim :( okuma yazmayı kendi öğrenmiş ama yinede tam değil ve ben ona almanca öğretmeye çalışıyorum açıkçası çok zorlanıyorum :( benim merak ettiğim herkesi aynı şekilde mi sınav yapıyolar? sonuçta okuma yazma bilmeyende var mesela benim öğrencimin yazılı sınavı geçmesi imkansız :( ne yapabilirim ???

Sanırım onun da sınavı geçmesinden başka bi çaresi yok. Yinede emin olmak için Geothe'ye araması daha uygun arasın daha kesin bi cevap alsın

kalake
    Katılımcı

O kişinin eşi gurbette dava açmayı gözden geçirsin bence. Yada yaşlı değil kafa alıyorsa önce okuma yazmayı öğrensin. Goethenin yapabileceği birşey olacağını hiç sanmıyorum.

metty
    Katılımcı

sağolun arkadaşlar
    Allah cc razı olsun

Aka
    Katılımcı

şöylede olabilir..

hamburgda bir otele gidiyorsun ve oteldekilerin seni almasını istiyorsun. farklı bi konu..

Hallo Frau und Herr,

Ich bin ….. …… Ich Schribe aus der Turkei. Ich möchte einen Urlaub machen in Ihren Hotel Hamburg. Daher, will ich ein doppelzimmer mit halbpansion. Ich will fünf nahte bleiben. Meine ankunft ist am 10. Februrar. Können Sie mich bitte am Flughafen abholen? Meine Ankunftzeit ist 13-17.

Mir Freundlichen Grüssen 

15 yanıt görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 45)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.