7-01-2008 de sınava girdim,hala çok heyecanlıyım .

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    kadirr67
    Katılımcı

selam arkadaşlar.7-ocakta ki sınava girdim..sorular aynı goethe nin sitesindeki örnek sınavın aynısı tabi sorular farklı…ben elimde geleni yaptım  ama yazma sınavında biraz zorlandım..çünkü çalıştıgım konunun daha farklısı geldi..diyor ki;işte yabancı bir  isim ve bir gün sonra  hamburga gideceksin..neden oraya gideceksin.işte  oseni almak zorunda..ankuft=13-17 uhr… valla  30 kelime kadar  yazdım ama  konuyu tam anlayamadım biraz kafamı karıştırdı..ve  orda sordum alman hocaya  sözlüdahil 60 puan alcaksın en az  diyo…yani okadar heyecanlıyımki hala  anlatamam..yazılıyı tam yapasan bile diğerlerinden tamamlayabilirsndediler  ama  kitapçıkta işte herbölümden en az asgari alman gerekne puanlar var  ee bende  schreiben da biraz yanlış yaptıgım  için  kazzanamayacağım diye çok ümitsizim..sınav puanlamaları hakkında tam bilgisi olanlar kütfen yazsın .! sıınavdan sonra 15 ytl karşılıgı sınav cevabları evine  geliyor 1 hafta  içinde (ups ile).. ne olcak  bilmmem..ve şimdiden ümütsizim..herkesin işini ALLAH rast getirsin.. okadarda  emek vermiştim..selamlar

gutig2
    Katılımcı

Öncelikle gecmis olsun. Insallah kazanmissindir. Ümidini kirmak istemiyorum, ama daha önce internette yaptigim arastirmalar sonucu 50 – 69 % arasi puan alanlar icin A1 seviyesini ikinci bölümden itibaren tekrarlamalari tavsiye ediliyor. Tabi bu sinavi kaybettigini göstermez. Sen en az 60 puan almis olabileceginden bahsediyorsun. Bu durumda bence cok ince bir cizgidesin. Kazanmis da olabilirsin, kaybetmis de…Kazanmissan ne mutlu sana, ama kaybetmissen de üzülme. Dünyanin sonu degil. Tekrar denersin…

kadirr67
    Katılımcı

sağol  -inan hala  çok heycanlıyım..cuma günü gelmek bitmiyor.. sadece  kenidme  kızarım yazma sınavında  başarlı olamadığım  için..aslında  kolaydı sanki.. ne bilim insan  kaybetmekten  kokrkuyor..emek veriyorsun sonuçta.. dinleme-lesen-sprechen..sanki iyi  gibiydi.işte emin olamuyorsun  şaşırtmacalr var soruların  içinde–neden sınav dan sonra cevab anahtarlarını vermezler ki ?..herkese ALLAH kolaylık versin..!

adabarış
    Katılımcı

umarım kazanmışsındır aksi durumda sıkma canını herşeyin sonu değil…bende götee enstitüsünde  kursa gittim 2 ay, sınav anında sadece mektup kısmını anlayamadığım için ve bana çok zor geldi( gözümde büyüttüğüm için) sınav sonunda 59 alarak sınır  60 şı bulamadım tabi üzüldüm ama elden gelen bişey olmadı….puanlama hakkında sana biraz bilgi veriyim arkdaşım goethe'nin kendine has bir puanlama sistemi var. 100 üzerinden 60 alman gerekiyo…sınavdaki soruların katsayıları 1.66 ile çarpıyolar yani oradaki hocalara  devalarca sordum ama hepside anlatmaktan çekindi çok karışık olduğunu söylüyolar…ama şunu iyi biliyorum sınavdaki o 4 kısımdan sadece schreiben kısmından ne kadar fazla puan alırsan kazanma şansın çok yüksek…birde mektup kısmından onların hesaplamalarına göre 21 puan alman gerekiyo,ama bunun saçma olduğunu gördüm kendi sınıf arkadaşım mektuptan 15 puan aldı…valla bilmiyorum bu puanlama sistemine girmeden elimizden gelenin en iyisini yapalım puanlamayı onlar yapsın yeterki sınava giren arkadaşların hepside kzansın…sende sıkma canını arkadaş iyişallah kaanırsın….

onur gs
    Katılımcı

Insallah kazanirsin Arkadasim! Basarilar dilerim -Almanca- hayatinda! :) :)

yusuf_ss
    Katılımcı

kadir sonuc geldimi kazandın mı?

onur gs
    Katılımcı

Yusuf arkadasim, o kadar cabuk bir sonuc alinabilecegini sanmiyorum. Ben B1 sinavina girmistim ve sonucu asagi yukari 2 ay sonra postayla gönderdiler.

Insallah Kadir arkadasimizda o kadar fazla sürmez sonucun gelmesi… :)

NAMEKANIM
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize başarılar dilerim,sizin yazdıklarınızı okudukça iyice stres oldum,henüz kursa başlamadım,ancak net olarak şimdilik 48 cümle 53 kelime biliyorum :) acaba kursta ve sınavda işime yararmı ,ve bi sorum daha ,allah nasip ederse temmuz ayında düğünümüz olacak,vize başvurusunu ne zaman yapmayalım bana yardımcı olursanız sevinirim…
    NOT:vize,pasaport işlemlemleriyle ilgili hiç bir bilgiye sahip sahip değilim lütfen bana yardımcı olun…

kadirr67
    Katılımcı

hayır arkadaşım..sınavdan  4 gün sonra belli oluyor sonuçlar..bir günde kargo sürer..ben cumartesi  girdim sınava  cuma günü sende  olur dediler

kadirr67
    Katılımcı

teşekkür ederim  ama  bu heyecanla ikinisınavda  da kazanmamam galiba..  bildiği şeylerimi nasıl yanlış yaptım….. tek suç rahat değiliz…. ve  bir an  önce kavuşmanın heycanı…

onur gs
    Katılımcı

hayır arkadaşım..sınavdan  4 gün sonra belli oluyor sonuçlar..bir günde kargo sürer..ben cumartesi   girdim sınava  cuma günü sende  olur dediler

Bu cok güzel bir sey ya… Insallah kazanirsin, mübarek Cuma gününde güzel haber alirsin.

Benimki cok uzun sürmüstü, “Volkshochschule”de girmistim ben “Zertifikat Deutsch B1″a. allah'a sükür kazandim, yakinda üniversiteye basvurmayi düsünüyorum. Bakalim beni alacaklar mi… ;D

kadirr67
    Katılımcı

evet  haklısın arkadaşım  puanlama sistemlerini  anlatmıyorlar hiç.  sordugumda  sadece  sözlüde dahil  60 alcaksın… bende  yazma sınavını iyi anlayamadım ve bunun la iligili bir yazı calışmadım  hiç..işte sor geldi bana……  işte  diyorki  bir gün sonra  hamburga  gideceksin.. neden  oraya gideceksin.. işte  oseni almak zorunda..ankuft=13–17 uhr..  bununla nasıl bir mketup yazabilrim ki hala  dğru mektubu  bulamadım.. bi fikrin varmı ?

onur gs
    Katılımcı

evet  haklısın arkadaşım  puanlama sistemlerini  anlatmıyorlar hiç.  sordugumda  sadece   sözlüde dahil  60 alcaksın… bende  yazma sınavını iyi anlayamadım ve bunun la iligili bir yazı calışmadım  hiç..işte sor geldi bana……   işte  diyorki   bir gün sonra  hamburga  gideceksin.. neden  oraya gideceksin.. işte  oseni almak zorunda..ankuft=13–17 uhr..  bununla nasıl bir mketup yazabilrim ki hala  dğru mektubu  bulamadım.. bi fikrin varmı ?

Daha ayrintili anlatip ne yazman gerektigini (mektup, komposisyon vs) söylersen yardim etmeye calisirim…

kadirr67
    Katılımcı

değerli arkadşım  ilk  önce  almancaya  calış–buformdaki  sınav örneklerine  özlelikle ve  diğer faklı  şeylere.. kelime dağarcıgın  iyi olsun–en basıtınde–aile-araba-ev-bahçe-elma-bavul-balık-oda- bunun gibi  daha  çok kelimeler  öğren  bunlarla  ilgili  sorular  ve  rica  cumlelerine calış  örnek  benden  sözlü sınavında  ..konu=einkaufen=alışveriş… çektiğim kart ta  elma=apfel  çıktı… söylecegın sadece  (können sie mir bitte einkg apfel einkaufen=lütfen bana bir kg elma alabilirmisiniz… sonra  sorulara calış… yani anlatmak istediğim  ilk önce sınavı kazan..sonra  başvuru için düşün  çünkü  ozaman kafan daha rahat olcak zaten sazadece  evraklar  ile  uğraşcan bieşyok onda..  zaten bu formu inecelersen  o istedikleride hepsi yazıyor..herkesin ALLAH  yardımcısı olsun

nisanur
    Katılımcı

ya ben bişey sorcam şimdi sözlü kısımda diyosunki konu alışveriş çektiğim kart elma demişsin kartlara bide konumu veriyorlar bunu tam olarak açıklarmısnız lütfen benim bildiğim 4 kart cekiliyo 2si ile ricalı 2si ile sahipmisin ya sınava giren arkladaslar lütfen ayrıntılı olarak anlatırmısnız

kadirr67
    Katılımcı

sağol arkadaşım  ilk önce… hatrıladdıgım ve anladıgım kadarıyla  anlatmaya calışcam..
    ___yabancı  bir isim ve einen spater tag in hamburg..

neden siz oraya gideceksiniz…

er ist soll  abholen—sizi alması gerekli

ankuft=13-17uhr..

bu kadar  dı… benim yazdığım cevab  ise

hallo
    ich heisse kadir taşkın.ich möchte in hamburg bekommen.ich will meine freund besuchen.kann ich abholen..gib es 13-17 zeit..ich warte auf deine brief.
    viele grüsse und hoffentlich bis bald
    kadir taşkın

ben bunu  yazdım … nasıl?

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 45)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.