60 yasinda emekli babama vize vermediler.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    pendik
    Katılımcı

18 senedir Almanya da yasiyorum ve 16 senedir sürekli calisiyorum.  130 metrekare evim ve yeterli ayligim var.
    Babam 60 yasinda ve ssk emeklisi, annem ise 58 yasinda ve  ev hanimi.
    Kurban bayramindan önce belediyeden (rathaus) babam ve annem icin 3 ayligina buraya getirmek icin 25 euro verip davetiye kagidi aldim. her ikisi icin 190 eur vererek 3 aylik sigorta yaptirdim.  Her iki kagidi da ankaraya giden bir tanidik ile gönderdim. 15.12.2008 tarihinda alman konsoluslugundan  17.12.2008 tarihine randevu vermisler. her iki vize icin 120 euro vize parasi ve 40 YTL de harc parasi almislar. iki gün sonra pasaportlar geri geldi. Hic bir sebep göstermeden red cevabi geldi. Üstelik aldiklari paralarda gitti öylesine. Ben giden paralara degil nicin vize vermediklerini düsünüyorum.  23.12.2008 tarihine de ucak biletlerini önceden rezervasyon yaptirmistim. Yani su anda hepiside yandi gitti., 60 yasindaki emekli birisine akraba ziyareti icin vize vermemeleri ve üstelik sepep göstermemeleri beni iyice düsündürdü.
    Simdi tekrar devetiye göndermek isitiyorum ve yeniden baslamak istiyorum. Vize vereceklerini bilsem ayni masraflara katlanacagim.
    Sizce tekrar davetiye göndersem yine sebep göstermeden red ederler mi?

Konsoloslugun gönderdigi mektuplari ekte sunuyorum. Lütfen yardim

Tesekkürler

resim046ufakiq3.th.jpg  resim044ufakbh4.th.jpg

blue_eye06
    Katılımcı

Selam,kız arkadaşımın tercümesine göre,eksik belge istemişler yani solda fehlt yazan yer, AİLEDEN OLDUGUNA DAİR BELGE,KANIT istemişler,ve niye getirmek istedigine dair bir mektup..
    sen yinede bir ara sorustur.
    bu arada bende 18.12.2008 de basvuru yaptım beklemedeyim. Allah yardımcın olsun.
    byby:)

pendik
    Katılımcı

Degerli kardesim sizin de belittiginiz gibi Aile toplum kagidi eksik gözüküyor ama bunu bir sebep olarak göstermiyorlar. Eger eksik bir evrak olsaydi felan filan evraginiz eksik oldugundan dolayi… diye sebep gösteriyorlardi. Birinci sonuc kagidi´na yazmislar zaten …Uluslararasi teammüller geregi red cevabina iliskin bir gerekce sunulmadigini anlayisla karsilamaniz rica olunur. yaziyor.

mübarek
    Katılımcı

Bencede eksik evrak söz konusu olmustur. Arayipta bulamadiklari sey cünkü. Sizinde söylediginiz gibi her defasinda onca para giriyor kasalarina. Neden geri cevirmesinler ki? Gayet normal.
    Bence tekrar deneyin bu sefer olucak. Bilir kisiden yardim alinip evraklarida o sekilde düzenlerseniz olumlu olacagi kanisindayim..

pendik
    Katılımcı

Tesekkürler arkadaslar. Yeniden davetiye alip gönderecegim ve eksiksiz iceri verecegim umarim kabul ederler. Gelismeleri buraya yazacagim

blue_eye06
    Katılımcı

Allah yardımcınız olsun..

august
    Katılımcı

Merhaba,
    Öncelikle cok üzücü bir durum oldugunu belirteyim. Ama kendi yasadigim bir olaydan orneklem ile size fikir verebilirim. Bende bundan iki sene once yaptigim vize basvurusunda red edildim. Gerekce gösterilmeden. “Ayni davetiye” ile 5 ay sonra tekrar basvurdum. Bir davetiyenin süresi 6 ay gecerlidir. Kisi istedigi kadar ayni daveti ile basvuru yapabilir. Sonraki vize basvurumda bana daha önce baska bir davetiye ile basvuru yaptigimi söylediler. Bende ayni davetiye ile yaptigimi ve bir davetiyenin gecerlilik süresinin 6 ay oldugunu belirttim. Ikinci basvurumda “turist vizesi” aldim. Ayrica gerekli evraklarinizi, basvuru yapacaginiz konsoloslugun kendi sitesinden, Istanbul konsoloslugu ise istanbul.diplo.de; Ankara ise ankara.diplo.de adresinden, kontrol ediniz ki bir sorunla karsilasmayiniz. Ayrica her bölgenin konsoloslugu farkli evraklar isteyebilmekteler.
    Bir sonraki vize basvurunuz icin umarim yardimci olmusumdur.

ATAAN2
    Katılımcı

Bu konu mesaj yazmaya kapatılmıştır.
    Olası nedenleri aşağıdakilerden biri olabilir.

1) Mesajınıza verdiğiniz başlık (konu başlığınız) mesajınız hakkında bir bilgi ya da ipucu içermiyor.
    Foruma yeni bir konu açarken konu başlığınızın mesajınız hakkında bir ipucu içermesine dikkat ediniz.
    Lütfen mesajınızın 4 – 5 kelimelik özetini konu başlığı olarak kullanınız, konu başlığınızın mesajınızın özü olmasına dikkat ediniz.

2) Bu konuda yer alan bazı mesajların içeriği konu içeriği ile uyuşmamaktadır.
    Lütfen konulara mesaj yazarken konu başlığını göz önünde bulundurunuz ve hangi konuya hangi mesajı yazdığınıza dikkat ediniz.
    Mesajınız konu başlığından bağımsız ise lütfen mesajınızı yeni bir konu açarak ve uygun bir başlık yazarak gönderiniz.
    Konunun daha fazla dağıtılmaması için bu tür konular kapatılmaktadır.

3) Konu amacına ulaşmış veya güncelliğini yitirmiş olabilir.Konunun dağıtılmaması için bu tür konular kapatılmaktadır.

Dilerseniz kurallara uygun yeni bir konu açabilirsiniz.
    Anlayışla karşılayacağınızı umar, ilginiz için teşekkür ederiz.

7 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • ‘60 yasinda emekli babama vize vermediler.’ konusu yeni yanıtlara kapalı.