6 nisan ankara a1 sınavına girdim

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    salmanASU
    Katılımcı

arkadaşlar daha yeni ankaradan geldim direksiyon sALLAmaktan bittim neyse sınav cok ama cok kolaydı bana cıkan mektup hotel rose idi yani ailenizle berline gitceksiniz geziye otel lazım kaç kişisiniz von wann bis wann und hotel preise neyse ben uyuyacam yarın detayları yazarım bu arada 5 nisandada cıkan mektup dişiniz agrıyo diş doktorunuza yazın bugun işim var gelemicem bugunlük bana ne ilaç tavsiye edersiniz ve yarına termin alın neyse sınav cok kolay yuppi:) ben gözlerim kapalı yazıyorum şu an yorgunluktan yarın detaylıca anlatırım byeee

xdamla
    Katılımcı

merhaba,salman inşallah sınavı geçmişsindir mektubun çok kolaymış bence kazanmışsındır yüksek bir puanla.şimdi banada yardımcı olursan çok sevinirim karttaki kelimeleri yazarsan çok sevinirim bide dinleme hakında biraz bilgi verirsen çok sevinirim.

salmanASU
    Katılımcı

evet degerli arkadaşlar yeni uyandım denize karşı güzel bir kahvaltı yaptım cok mutluyum çünkü 60 gün boyunca cok sıkıntı çektim fakat tatlı sıkıntılar 1 şubatta kursa başladım 6 nisanda sınava girdim öncelikle şunu söyliyeyim kimseye inanmayın yani yok şöyle olmuş yok böyle olmuş dedikleri zaman buna inanmayın ama olma ihtimalini düşünün neyse sınava geçmeden kişisel düşüncem bu sınav cok ama cok kolay cok samimi söylüyorum ben 1 gün önce ankaraya gittim deneme oldum 74 aldım bana orda denilen sen bu sınavdan 74 almışsan yarınki sınavında 90 puanı geçersin dendi ve gerçektende ben o duygudayım çünkü tahminimce 90 ve üstü alacagım inşallah. neyse başınızı fazla agrıtmıyayım ben 6 nisanda sınava girdim 5 nisanda ankaradaydım o gün çıkan mektup dişiniz agrıyor ama doktora gidemiyosunuz işiniz var diş doktorunuza yazıyorsunuz benim işim var şimdi gelemiyecegim bana bugunlük ne ilaç tavsiye edersiniz ve yarın için termin alın. ve 6 nisan benim sınav HÖREN:bu bölümde diyecegim soruyu iyi anlayın sonra dinleyin özellikle saat kaçta buluşacaz veya fiyat kaçpara sorularında kitapçıgınızda rakamla yazılan sayıları hemen almancaya cevirin mesala bende dün 1 soruda 14.30 saati vardı bu kasetten vierzehn uhr dreissig diye söylendi ama bu halb drei da olabilir ben halb drei diye odaklanmıştım ama ilk yazdıgım şekilde çıktı ayrıca öyle yanıltmacalar varki saat sööylemez vormittag veya nachmittag söyler üç şıktan ikisi sabah saatidir yani 10 veya 9 gibi vormittag digeri 14.30 dur buda nachmittag olur bunlara dikkat ve ayrıca bir sorudada biyere gidiyosun garson ne içersiniz diyo şıklarda kafee ve milch ve wein(şarap) var garson önce şarap öneriyo müşteri yok diyo ben yorgunum diyo ich bin müde neyse kahve içmek istiyorum diyo sonra garson sütlümü olsun sütsüzmü olsun diyo ve burda anlatmak istediğim şıklarda üçüde var dikkat edersen kahve oldugunu anlarsınız.LESEN:bu bölümde söyleyecek fazla birşeyim yok bu bölüm kelime bilginize bağlı başka bişey diyemem ama dikkatimi çeken soru şuydu reklam bölümü varya siz ev almak istiyosunuz yeni bir ev hangi raklam dogrudur ikiside evle ilgili birinde mieten var kiralamak digerei kaufen satın almak yani buda geliyor gidiyor kelime bilginize dayanıyor gerçi hepsi öyle hörende kelime bilginize dayanıyor. SCHREİBEN:evet en sevdiğim bölüm formda sizin kız arkadaşını gecen sene hamburgda dil kursu almış sizde dil kursu almak istiyosunuz oraya form dolduruyosun ne çıktı dur hatırlıyayım wohnort kurs yeri ne zaman başlıcaksın vorname bukadar evet en çok sevdiğim yer mail kısmı ben sınav merkezine gittiğimde sınava gircek arkadaşlar konuşuyolar işte 15 tane mail varmış o maillerden biri çıkarmış herkes 15 mail diyodu yav ben 75, 80 tane mail çalıştım  ???  NEYSE ben bu sınav için öğrenmedim mademki bu hayatımı orda devam etcem artık bu dili iyi ögrenmem lazım. ve arkadaşlar bana çıkan mektup otel rose yani ailenizle geziye gidiyorsunuz otele ihtiycınız var otele yazın kaç kişisiniz ne zaman kaç oda ve fiyat yazın cıkabilecek en kolay maildi gerçi hepsi kolay neyse ablalar abiler bayanlar baylar sınavım 15 dakka önce bitti bu sefer kontrole geçtim bir soruyu yanlış yaptıgımı farkettim onu düzelttim yani 1 soru kazandım evet sınav bitti 15 dk mola vardı o arada posta parası yatırıyosun ben mersinde oldugumdan 17 lira verdim yani şehrin mesafesine göre 17 ile 23 lira bozuk ayarlayın yanınızda neyse SPRECHEN: bu bölümde benim şansıma bilmeyenlerle girdim ama öyle daha iyi oldu bana bütün soruları hoca sordu 3 kız bide ben vardım kendimi tanıttım sonra bana babamın adını hecelememi söyledi babamın yaşını sordu kadın babama taktı  :) daha sonra üniversiteyi nerde okudun ne bölümü işte pyhsik lehrer dedim sonra mersinin posata kodunu sordu ben mersinde oturdugum için bu arada posta kodu die vorwahl demek işte bende mersin hat die vorwahl 0324 null-drei-zwei-vier neyse kartalarda bana açık pencere cıktı ben karşımdaki kıza baktım kız öyle masum bakıyodu ne sorayımdedim anlayabilecegi bi şekilde sonra machen sie bitte das fenster auf? es ist warm. daha sonra computer çıktı teması arbeiten idi bende arbeiten sie mit dem computer? formular çıktı bende können sie bitte für mich ein formular ausfüllen? ich weiss nicht sonra essen çıktı teması zeit idi um wieviel uhr essen sie zu mittag? dedim sonra sigara içmek yasak çıktı bana darf man hier rauchen? dendi bende nein man darf hier nicht rauchen dedim.bu arada kısacevap vermeyin nein ja veya natürlich gibi kısa cevap vermeyin orda bana kıza top çıkmıştı ball sonra kız bana haben sie ball? diye sordu hocada kabul etmedi alternative dedi yani öyle kısa sorular degil kaliteli sorular sorun dedi neyse arkadaşlar beden bu kadar kafanızı şişirmiyeyim siz benim yazdıklarıma odaklanmayın belki başka şekilde yaşarsınız ama benim yaşadıklarım bu ve izlenimlerim bu allah yardımcınız olsun umarım herkesin emegi karşılıksız kalmaz hade kolaygelsin iyi çalışın ben şimdi vizeye başvurcam işlerim çok siteye vaktim oldugunca girerim bu arada 8 nisanda kurstan kız arkadaşım yarın sınava giriyo onun mektubunuda yazarım size hade eyvallah hoşçakalın başarılar… SALMAN COşKUN

salmanASU
    Katılımcı

bu arada damla saol güzel dileklerin için umarım sen ve herkes istegine kavuşur bye

salmanASU
    Katılımcı

sertifikam postaya verilmiş umarım yanılmamışımdır güzel bir puan almışımdır yarın elimde olur tek heyacanım 90 puanı gectimmi acaba ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? hade bye

xdamla
    Katılımcı

bi sorum daha olacak sınavda tükenmez kalem istiyorlarmış hatalarımızı nasıl değiştirecez lütfen yardım

salmanASU
    Katılımcı

o konuda stres yapma zaten yanlış yaptıgında üstünü çizebiliyosun bu detaylara takılma sen doğru bilgiyi bil zaten gerekli açıklamalar yapılır sınav salonunda bende bi soruyu önce richtig yaptım sonra kontrolde falsch yaptım ama cevap kagıdına hemen işaretleme kitapçıkta istediğini yap emin olduktan sonra işaretle zaman çok fazla ama bilirsen neyse damla kardeşim başka sorun varsa söylersin ama sana tavsiyem soru sormayı bırak ders çalış bütün sorularının cevabı çalışmaktan geçiyor sen ne zaman giriyosun sınava

xdamla
    Katılımcı

ben 13 nisanda giriyorum ama dinleme ve okumadan hiç ümüdim yok ama inşallah umduğum gibi olmaz iyi geçer tavsiyalarin için çok sağol.

salmanASU
    Katılımcı

damla kardeş sana başarılar diliyorum ama bu bahsettiğin bölümler zor değil korkma daha 5 gün var otur hören ve lesen çalış kib sınavdan sonra bilgilendirirsin bye

xdamla
    Katılımcı

sen hören bölümüne nerden çalıştın bi yardımcı olurmusun  ben hiç biyerde bulamadım  çalışacak yer

salmanASU
    Katılımcı

…. bu siteye üye ol  ayrıca bana mail adresini verirsen sana hören ve lesen yollarım

Cansucuj
    Katılımcı

salman bize cıkan mektupun aynısı cıkmıs :D

salmanASU
    Katılımcı

bak unutmuştum sanadamı bu mektup çıkmıştı cansu

12 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 12 arası (toplam 12)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.