6 aylık kalacak yer.

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    elendil123
    Katılımcı

Arkadaşlar kurstan çok efendi bir arkadaşım ev arıyor. Ama 6 aylık oturumu var.
    Kurs da bitene kadar kalacak bir yer arıyor. Normalde kuzeninde kalıyordu, kuzeni kendisini sık sık evden gonderiyormus kız arkadaşı gelince. O da artık dayanamamış.

Kendisi Irak Türkmeni. Arapça Türkçe biliyor. Nerelere gidebilir ? İstediği şey bir eve ortak olmak. Sadece 6 aylığına. şartlar uygun olursa daha da kalabilir. Ne yapması gerekir ?

şimdiden teşekkürler.

KaLpSiz
    Katılımcı

Selam kardesim kurs diyorsun.demekki yasadigi yerden ayrilmasi mumkun degil. Yasadigi.yeride yazmamissin yada ben.gormedim. ayrintilari yaz istersen o zaman belki yardimci olan cikar ama zor

elendil123
    Katılımcı

Münih kardeşim. Aslında tam Münih de denemez de… Ama sorun halloldu. Kuzeni aldı tekrardan. Bir de bu arkadaşa hep 6 aylık oturum veriyorlar. Suriyeliler direk 3 yıllık alıyormuş. Onun endişesi var. Ne yapması gerekir ?

KaLpSiz
    Katılımcı

ALLAH hakkinda hayirlisini.nasip etsin iyice almanca ogrensin vollzeit bir.is.bulsun calissin parasina bakmadan sabretsin 3 aylik bile.verseler sorun.degil sonucta vermeleri.onemli.  belli sartlari olusturduktan.sonrada.suresizi alir olur biter eger calismiyorsa onun icin de 3 aylik.oturum veriyor olabilirler calisirsa devletten yardim.almazsa.daha uzun alir.diye.dusunuyorum

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.