5 şubat Ankara Konsolosluk Görüşmem Başarıyla Tamamlandı :))

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Ugurcan406
    Katılımcı

Dün çok şükür görüşmeye gidip eksiksiz bir şekilde evraklarımı teslim ettim arkadaslar. Görüşmem toplam 10 dk sürdü

posmasterr
    Katılımcı

Hayirlisi diyelim simdiden.Konsoloslukdaki sureci anlatirsan ben ve benim gibi randevu tarihini bekleyen arkadaslara bir nebze yarfimci olmus olursun.Konsoloslukda almanca sordularmi onun haricindeki sorduklari sorulari kisaca ozetlermisin

Ugurcan406
    Katılımcı

Tabiki kardeşim ilk önce ups gittim zarf almak için ama Yurtdışına kargo göndermiyormışlae diye ben alamadım görüşme sırasında memura bir sorun dedin sonra içeri girdik köşedeki bayan düzenleme yaptı ve sıra ALIN dedi. Sıra yı aldım ve hemen Görüşmeye girdim sıradakı benmişim. İçeri girdim iyi günler dedim oturdum evrakları istedi verdim inceledi bir 5 dk kadar eksik yerleri doldurdu akrabamısınız dedi evet dedim ilk evlilikmi ikinizinde evet dedim. Sonra sertifikamı inceledi birisini aradı Almanca konuştu ben çünkü Kıbrıs'ta girdim sınava nerden aldın bunu dedi bende söyledim sertifikamı teslim aldığım bayanı da söyledim sonra kendini Almanca tanıt dedi. Sonra parmak izi Aldı O kadar bitti dedi işleminiz. Vizeniz çıkınca pasaportunuz la geleceksiniz vizenizi vuracağız dedi. Onun da nedeni ben Kıbrıs'ta yaşıyorum oraya kargo yollamıyorlar diye kendim gelexekmişim Bu kadar arkadaşlar

posmasterr
    Katılımcı

peki dil sertifikani alali kac ay olmustu ? ayrica sadece kendinizi tanitin haricinde baska bir almanca soru sordumu ?

3 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.