5 ay sonra vizem red edildi??

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Turkish19
    Katılımcı

SelamunAleykum, Almanyada Yasiyorum 5 aydir esimin vizesini bekliyordumki vizem red geldi cok sasirdim hic beklemiyordum red gelicegini ve reddin sebebide benim almanyada yasadigima inanmiyorlarmis? ne yapmam gerek tavsiyeleriniz nelerdir? avukat tutsam iyi olurmu benim icin veya nasil ispatliya bilirim evimde yasadigimi calistigim icin 24 saat evimde olamiyorum tabikide umarim yardimci olursunuz

saygi ve selamlarimla Turkish19
    duygu ırak
    Katılımcı

ya cok sacma yaa! belediyeden burada yasadigina dair belge felan alip mesela pasaportunun fotokobisini ve süresiz oturumun olan sayfasinin fotokobisini felan burdaki yabancilar polisi tr ye faxlasa olabilir!

Turkish19
    Katılımcı

Emin olun bizim icinde cok sacma geldi yani vizeyi vermemek icin elinden geleni yapiyorlar ve evet butun evraklari verdik ama evimde yasadigima inanmiyorlar malesef  :-

xmcraex
    Katılımcı

bencede en iyisi bi avukat tut.berlinde bu islerle ugrasan bi hukuk bürosu var sanirim onlar cözebilir bu meseleyi.istersen adres felan bakabilirim

Turkish19
    Katılımcı

evet avukati bizde dusunduk fakat birisi avukat tuttu 1 yil surdu avukatla ve 2 kere red gelmisti avukatla? o yuzdende avukata gerek duymuyorum

duygu ırak
    Katılımcı

evet avukati bizde dusunduk fakat birisi avukat tuttu 1 yil surdu avukatla ve 2 kere red gelmisti avukatla? o yuzdende avukata gerek duymuyorum

hayir avukata felan basvurma! isi daha da cok zorlastiriyor . prösedür felan derken cok uzun sürüyor!

Turkish19
    Katılımcı

Tsk ederim kardesim bende ayni sizin gibi düsünuyorum acaba ne yapmam gerek? nasil inandira bilirim? bu konuda yardimci olmak isteyen varsa lutfen buyursun.

duygu ırak
    Katılımcı

ya burdaki yabancilar polisiyle konusabilirsin1 mesela ben türkiyede pasaportumu kaybetmistim ve tekrar kahretsin ayni islemlerle ugrasmak zorunda kaldim  benim almanyada oturumum olmadigini söylediler. esim almanyadaki yaabnancilar polisine gitti durumu izah etti yabancilar poliside benim almanyada yasadigima dair yani oturumum olduguna yönelik bir dilekce gönderdi türkiyedeki konsolosluga o sekilde 1 hafta sonra tekrar pasaportumu aldim!

Turkish19
    Katılımcı

kardesim benim öyle bi sorunum yok, sorunum sadece evimde nasil yasadigima ispat ede bilirim?yabanci polis dairesindekiler evinde yasamiyorsun diyorlar evraklarimi verdim hic bi problemim yok evraklar hakkinda sadece evimde yasadigimi ispat etmem gerek ama nasil?  :- :- :-

lilly
    Katılımcı

Turkish19 arkadasim sen oturdun evin anlasman vardir (Mietvertrag) ve ikametkah Belgesi (Aufenthaltbescheinigung vom Ort) Belediyeden alabilirsin, bunlari aldiktan sonra bence bir sorun cikmamasi lagzim.

Turkish19
    Katılımcı

kardesim dediginiz evraklarin hepsini aldim yabancilar dairesine verdim esimde izmir konsolsluguna vermisti fakat inanmiyor yabanci dairesindeki kadin  ” Senin evin var fakat evinde yasamiyorsun ” bunu iddai ediyor fakat ben evimde yasiyorum sadece calistigim saatler yokum aksamlari geliyorum tabikide bunuda soyledim ama inanmiyorlar :(

aret
    Katılımcı

Almanya'da yasayan herkes sonucta calisiyor ve calisma saatlerinde evde olmuyor haliyle..  sen gerekli belgeleri ve isyerinden calistigina dair belge ve calisma saatlerini aldiysan yapacak baska ne var.. onu ogren..  eger gercek sebep buysa?

Turkish19
    Katılımcı
    Avukat tuttum, avukattim aradi konustu sebebim elektiriqi fazla kullanmamissim sadece 1 kisiyim ne kadar kullana bilirim ki? calistiqim saatlerini verdim is yerinden imzali kaqit aldim verdim esim bi daha basvurdu simdi yine bekliyoruz
    yeşer
    Katılımcı

kardeşim kendine sitrest yapma,bu gunlerde gecer elbet hepımız eşimize kavuşmak ıcın ugrasıyoruz ama boyle pürüzler cıkabılır.bakalım bana ne pürüz cıkartıcaklar.hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Turkish19
    Katılımcı
    Hayirlisii, Ins En kisa Zamanda Sevdiklerimize kavusa bilirz Alllahdan ümit kesilmez, Insan Sadece cok üzüluyor Sebebin Elektirik Olduqunu Duyduqumda cok sasirdim ve cok üzüldum Avukattim, Esinin vizesi cikar bir daha red qelmez dedi Umarim Dediqii qibi olur, Yeni Evlenipde Ayri kalmak qercekten cok zor bunu yasiyan bilir
    leyla_29
    Katılımcı

arkadaşım gerçekten durumun sinir bozucu insanı yıldırmak için elindne geleni yapıyorlar. biraz daha uğrşaıcaksın sabırla Allah herkesin yardımcısı olsun.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 18)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.