5 ARALIK 2008’de İstanbulda sınava girenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    karagul2008
    Katılımcı

selam arkadaşlar ben cuma günü istanbul goethe de sınava girdim ilk girişimdi ve çok zorlandım.sorular da zordu orda duyduğuma göre geçen hafta ki sorular çok kolaymış ve hemen herkes geçmiş.birçok kişiyle konuştum çoğuda kötü geçtiğini söyledi.hören kısmından çok korkuyordum ve de korktuğum başıma geldi o kadar hızlı konuşuluyor ki anlamak ne mümkün.ayrıca sözlü kısımda da heyecan yaptım ve bildiklerimi bile unuttum :-  rabbim yardımcımız olsun gerçekten çok zor :(  sormak istediğiniz birşey olursa elimden geleni yaparım…

NİLSENAM
    Katılımcı

MRB.KARAGÜL 2008.SIKMA CANINI İNŞ.KAZANIRSIN.HAYIRLISI OLSUN.

NİLSENAM
    Katılımcı

KARAGÜL BENDE ARALIK SONUNDA GİRECEM.BANA SINAV HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİN.BENDE SENİN GİBİ KORKUYORUM.YAZARSAN SEVİNİRİM.

karagul2008
    Katılımcı

mrb nilsenam inş. kazanırım ama inan pek umutlu değilim.dediğin gibi bende hep hayırlısını istedim Allah'tan.sınav hakkında bilgi istemişsin.hemn söyliiim
    sınav 4 bölümden oluşuyo bunu duymuşsundur.hören,lesen,schreiben ve sprechen olmak üzere.benim en çok korktuğum hören kısmıydı ve aynen korktuğum başıma geldi. :-hören kısmı da üçe ayrılıyor.ilkinde dialog cd leri dinletiyolar ve her soruda iki kez dinletiliyo ama bence kesinlikle yeterli değil.diğer bölümlerde ise konuşmayı bi kez dinletiyolar ve bişey anlamak ne mümkün.anladığın kadarıyla kitapçıktaki sorulana cvp veriyosun işte.sonra okuma (lesen) bölümü forumda belki görmüşsündür örnekleri vardı sanırım.
    kısa bi ÖRNEK veriim soruda diyoki bilgisayarınız bozuldu yardım arıyosunuz ne yaparsınız?

a) bilgisayar,tv,radyo tamir edilir ikinci el eşya bulunur felan diyo,
    b)yepyeni pc'ler,tv'ler,cep telefonları satışları felan yazıyor……….. işte doğru olanı işaretliyosun tabiki a şıkkı.

sonra schreiben kısmı geliyor burdada sana bilgiler veriyo ve bir form veriliyo kitapçık üzerinde okuduğunu iyi anlayıp o formu dolduruyosun verilenlerle.diğeri ise mektup malesef buda zor gibi ama eğer iyi çalışırsan yaparsın.okuduğunu anlamak yani senden isteneni anlaman çok önemli.benim sınav olduğum gün daha soruyu türkçeye çeviremeyenler vardı e haliyle anlamadığı için bişeyde yazamadı bazıları.bende anladığım kadarıyla yazdım işte.benim mektubun konusunu türkçe olarak yazıyorum sana.diyoki bir kış tatili yapmak istiyosunuz otele bi e-mail atın ve otelle ilgili bilgi alın,kış sporları yapabilirmiyim diye sorun,indirim varmı sorun,şubat ayında gelebileceğinizi söyleyin ve otelin adresini isteyin…işte böyle bi mektup yazdırdılar.buda bitince bi saate yakın mola veriliyor sınava.son olarak (sprechen) konuşma kısmı geliyo sınıflara 4'er kişi alıyolar ve 2 öğretmen oluyor başında biri çok iyi almanca bilen türk,ikincisi alman oluyor.ayrıntılı anlattım ki aklında soru kalmasın.dördümüzü yanyana oturttular ilk olarak büyük bi kart var onu veriyolar sırayla cvp veriyosun bitiyo yanındakine veriyosun oda aynı şekil. karttaki sorular şunlar
    name,alter,land,wohnung,beruf,hobbys…..yani adın,yaşın,hangi ülkeden geldiğin,
    nerede oturduğun(şehir olarak ama istanbul diyen bir vardı ona istanbulun neresinde diye sordular),sonra mesleğin son olarakta hobilerini söylüyosun.sonra kartlara geçiliyo 4 tane resimli kart var ters çevrilmiş birini seçiyosun işte şansına ne gelirse onunla ilgili hemen yanındakine soru sorman lazım yada bişey söylemen lazım.bu iki kez yapılıyo sonra (bitte) yani lütfenle ilgili cümle sorduruyolar.mesela bana şişe çıkmıştı. bira yada şarap ne dersen artık.soru sor dediler lütfen bana bir şişe bira verirmisin diyosun. buda iki kez oluyo sonra bitiyo işte.heyecan yapmamak lazım inş olur ya.neyse sınavı komple anlattım sana umarım faydası olur.kib by..

NİLSENAM
    Katılımcı

mrb karagül 2008 öncelikle iyi bayramlar.inş.kazanmışssındır.tşk ederim bilgilerin için çok iyi oldu benim için.çok tşk.kendine iyi bak.sınav sonucun kazanarak verirsin bize inş.

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.