31.05-20.06 ARASINA KADAR CEVAP BEKLİYORUM..

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Anonim
    Ziyaretçi

Konsolosluk                                            ; İSTANBUL
    Başvuru                                                    ; 26.03.2010
    Evrakların Yabancı polise gitmesi      ; 01.04.2010
    Eşime mektup gitmesi                          ; 22.04.2010
    Yabancılar şübesine Evrak Teslim      ; 31.05.2010   

31.05'DE ERVAKLARIM TESLİM EDİLDİ, KONSOLOSLUK GÖREVLİSİ 2 HAFTA SONRA SİZE CEVAP VERİRİZ DEMİş, NE KADAR İşLEMLERİMİZ  YOLUNDA GİTSEDE TAKTİRİ HER ZAMAN ALLAHDAN VE DUALARDAN BEKLİYORUZ.. GÖNLÜMÜZÜN İSTEĞİNİ, KULDA BİLİYOR ALLAHDA. O YÜZDEN ALLAHDAN HER ZAMAN KALBİMİZE GÖRE VERMESİNİ,SEVDİKLERİMİZE KAVUşMAYI İSTİYORUZ.. SİZDEN RİCAM DUALARINIZI ESİRGEMEYİN, İNşALLAH HAYIRLI HABERLERİ ALIRIMDA , SİZLERLE MUTLULUĞUMU BURADA PAYLAşMAK İSTERİM…

leyla_29
    Katılımcı

Mutim kardeşim gözünaydın şimdiden sevindim adına eksik evrakarın ne olduğunu sölemişler mi hangi evrakları istemişler.benim eşime de en son eksik evrak bildirimi geldi verdikten 3 gün sonra Türkiyeye göndermişler evrakları ama vize durumunu ne yabancılar şubesi ne de konsolosluk sölemiyor.Allah yardımcımız olsun.

mutim2
    Katılımcı

Teşekkür ederim Leyla kardeşim, birde elimizde vizemizi aldığımızda daha güzel olacak. şuan için halen beklemekteyim ve merak ediyorum. Eşimin çalıştıgı yerle ilgili maaş kagıdı eksikmis onu istediler, 2. iş olarakda çalışıyor göstertiyordu kendini.. Patronu bugun verecek kagıtları ve Eşimde konsolosluğa verecek. Acaba memur doğru söylerm? çok samimi bir şekilde “eşinizi hemen getirtiriz sadece o kagıdı verin , şuan kadar hiç bir problem göremedik sadece bir kagıt eksik demiş,çoktan vizeyi verirdik şimdiye kadar demişler size gönderdiğimiz kağıt ulaşmamıs demişler.”  Allah'ım insAllah dedikleri gibi hemen vizemi verirler… Sabır ve dualarla Allah yardımcımız mutlaka oluyor. Kimse namazdan ve dualardan vazgecmesin. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun

djaleeshan
    Katılımcı

Mutim kardesim merak etme insallah vizen gelecek buna adim gibi eminim.Esin bugun son evraklari da verirse en gec 2 hafta say.

mutim2
    Katılımcı

sevgili dostum , eşim evrakları vermiş konsoloslukdaki adam %99 bizden herşey tamam demiş. Biz evrakları online olarak gönderecez orada eşini cagırırlar yada posta ile haber verirler demiş. İkiliemde bırakıyorlar insanı , sence hemen gelirmi. Eşim diyor bir kac gün içinde gelir. Konsoloslukdaki memurda sabır edin herşeyin hayırlısı demiş sabrederseniz güzel olur demiş. güven veren iltifatlarda konusmuş

leyla_29
    Katılımcı

Benim eşimden de ikinci işteki sözleşmesini ve adresini gösteren belgeyi istemişlerdi dediğim gibi ondan sonrada evrakları 3 gün içinde göndermişler buraya. Herşey ordaki memurun elinde tamam dediyse içini ferah tut. Size ne güzel sölemişler eşime evrakalrı gönderdik bizden çıktı diyor başka bişey demiyomuş adam sence sölememesinin sebebi vize olumsuz olduğu için olabilrmi içim içimi yiyor hiçbiryerden haber alamıyorum beklemekten ve Allaha dua etmekten başka  çare yok.

djaleeshan
    Katılımcı

Mutim gelecek bekle.Bak sana diyorum ki en fazla 2 hafta say bu da en fazla.Insallah aldin vizeyi sen bi tek pasaportuna yapistirip upsyle adresine gonderecekler bu kadar.Insallah Almanya da senin icin hayirlisi olur.

mutim2
    Katılımcı

İnsallah arkadaşlar, Allah beklentilerimizi boşa cıkarmasın. Çünkü sabırla ve merakla bekliyoruz.. Herkese Allah yuva kurmayı nasip etsin, bu yolda mücadele veren kardeslerime ve banada kolaylık nasip eder insallah.

7 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.