31.05-20.06 ARASINA KADAR CEVAP BEKLİYORUM..

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Anonim
    Ziyaretçi

Konsolosluk                                            ; İSTANBUL
    Başvuru                                                    ; 26.03.2010
    Evrakların Yabancı polise gitmesi      ; 01.04.2010
    Eşime mektup gitmesi                          ; 22.04.2010
    Yabancılar şübesine Evrak Teslim      ; 31.05.2010   

31.05'DE ERVAKLARIM TESLİM EDİLDİ, KONSOLOSLUK GÖREVLİSİ 2 HAFTA SONRA SİZE CEVAP VERİRİZ DEMİş, NE KADAR İşLEMLERİMİZ  YOLUNDA GİTSEDE TAKTİRİ HER ZAMAN ALLAHDAN VE DUALARDAN BEKLİYORUZ.. GÖNLÜMÜZÜN İSTEĞİNİ, KULDA BİLİYOR ALLAHDA. O YÜZDEN ALLAHDAN HER ZAMAN KALBİMİZE GÖRE VERMESİNİ,SEVDİKLERİMİZE KAVUşMAYI İSTİYORUZ.. SİZDEN RİCAM DUALARINIZI ESİRGEMEYİN, İNşALLAH HAYIRLI HABERLERİ ALIRIMDA , SİZLERLE MUTLULUĞUMU BURADA PAYLAşMAK İSTERİM…

endoplazmikretikulum
    Katılımcı

İNşALLAH BU CUMA GÜNÜ YAPILAN DUALAR SEBEBIYLE TEZ ZAMANDA SEVDIKLERINE KAVUSACAKSIN DOSTUM
    DUALARIMIZ SENINLE HAYRILI HABERLEINI DUYABILMEK UMİDİYLE

HAYIRLI CUMALAR RABBIM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

mutim2
    Katılımcı

Allah RAZI OLSUN SEVGİLİ DOSTUM. BİRYERLERDE DUALARINI ESİRGEMEYEN DOSTLARIMIN VAR OLDUĞUNU BİLMEK, YÜREĞİMİ FERAHLATIYOR.. İNşALLAH DUALARIMIZLA SENİNDE A1 SINAVININ MUTLU HABERLERİNİ ALIRIZ. VE SONRASI RABBİMİN YARDIMIYLA VİZENİNDE ALMA HABERİNİ DUYARIZ.

berlin01
    Katılımcı

hadi hayırlısı artık…bol şanslar

mutim2
    Katılımcı

şANşA İNANMAM AMA DUA EDERSEN ÇOK SEVİNİRİM :)

Secondvirus
    Katılımcı

İnşallah herşey yolunda gider ve vize işlemleri olumlu sonuçlanır. Bir kaç soru sormak isterim.
    Benim pasaportumda medeni halim bekar görünüyor vize başvurusundan önce değişikliği yapmalımıyım?
    Vize başvurusu için konsolosluk hangi evrakları talep ediyor?
    Eşim çifte vatandaş ancak nikahımızı Alman kimliğine göre yaptık.
    Yabancılar dairesi eşimden hangi evrakları isteyecek? Eşim çalışmıyor ve öğrenci.

mutim2
    Katılımcı

İnşAllah herşey yolunda gider ve vize işlemleri olumlu sonuçlanır. Bir kaç soru sormak isterim.
    Benim pasaportumda medeni halim bekar görünüyor vize başvurusundan önce değişikliği yapmalımıyım?
    Vize başvurusu için konsolosluk hangi evrakları talep ediyor?
    Eşim çifte vatandaş ancak nikahımızı Alman kimliğine göre yaptık.
    Yabancılar dairesi eşimden hangi evrakları isteyecek? Eşim çalışmıyor ve öğrenci.

İYİ DİLEKLERİN İÇİN TEşEKKÜR EDERİM.. SEVGİLİ KARDEşİM ÖNCELİKLE PASSPORTUNUN MEDENİ HALİ YER ALMASI GEREK MUTLAKA.. VE DİYER SORULARINA CEVAP İÇİNSE ÖNCE KONSOLOSLUKDAN BİR RANDEVU AL , ONLAR SANA İSTENEN EVRAKLARI BELİRTTİR, EKSTRA GEREKLİ BİR DURUM OLURSA SANA BURADA YAZARIZ. SEN ÖNCE BİR RANDEVU ALMALISIN.

mutim2
    Katılımcı

Ey iman edenler, sabır ve namaz ile Allah'dan yardım isteyin. Muhakkak ki Allah sabredenlerle beraberdir. (Bakara,153)

mutim2
    Katılımcı

ich warte auf 

mutim2
    Katılımcı

ARKADAşLAR , KÖLNDEKİ MEMUR EşİME 2 HAFTA SONRA GELİN SİZE HABER VERİRİZ DEMİşLER. BUGÜN 14 GÜN OLDU BURADAKİ KONSOLOSLUKDAN VE UPSDEN BİR HABER YOK. ACABA SADECE DURUM BİLDİRİSİMİ YAPACAKLAR EşİM GİTTİĞİNDE.. BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAşIRSA SEVİNİRİM.

djaleeshan
    Katılımcı

Esine mektup gondermisler mi Mutim?Ya da esin daha once yabancilar subesinin istedigi tum evraklari goturmus mu?Senin evraklari eger konsolosluga tekrar yollamislarsa bekle vizen yolda demektir.Bu arada kolne gelecegine sevindim. :) belki birgun kismet olur gorusuruz

mutim2
    Katılımcı

Sevgili arkadasım eşime mektup gideli çok olmuştu, eşime mektup gittikden 40 gün sonra evrakları teslim etmiştik.. Eşime 2 hafta sonra gelin size haber veririz demiş. bugunde ses seda yok. eşim yarın gidecek. Yarın gittiğinde neler olacak çok merak ediyorum acıkcası  ???

djaleeshan
    Katılımcı

Bence onaylanir vizen bak burda soyluyorum gorursun.

mutim2
    Katılımcı

Canım kardeşim ağzına sağlık insallah dediğin gibi olur:S Bana dua edersen çok sevinirim…

erdal1986
    Katılımcı

mutim kardeşim ne oldu ?
    valla senin kadar bizde heycanlıyız bi kardeşimizin vizesi beklerken..
    İnşallah güzel haberler alırsın ve bizide bilgilendirirsin

mutim2
    Katılımcı

sevgili erdal kardeşim iyi dileklerin için Allah razı olsun.. bugün eşim gitti, ona mektup göndermişler  fakat mektup gelmediği için bilgilendirememişler. 2 tane kagıt eksikmis, demişler. o kagıdı getirin size eşinizi getirelim demişler hemen vizesini veririz, evraklarınızda hiçbir eksiklik falan yok demişler.. Allahım dualarımızı kabul ediyor.. İnsallah bir aksilik cıkmazsa eksikleri verdiğinde hemen göndereceklerini söylemişler.. Dualarla , sabırla yuvamızı kurmayı Allah cümlemize nasip eder insallah.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.