31.01.2011 Vize Basvurusu Istanbul

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    c3t1n
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insallah vizeyide cabuk verirler
    gelismeleri buraya yazicam…dua edin arkadaslar vize cabuk ciksin

CİHAN
    Katılımcı

sevgili arkadaşlar aile birleşim başvuruma 4 ay sonra yanıt olarak bu geldi,lütfen bunun özetini ve ne yapmamız gerektiğini söyleyebilirmisiniz,çok acil,ve konsolusluğa nasıl bi mektup yazacağımıda söylerseniz duacınız olurum,teşekür ederim.

betr.:ıhr antrag vom 11.11.2010 auf erteilung eines visums

sehr geehrter herr guelfidan

die erteilung des von ıhnen beantragten visums bedarf der zustimmung der für ıhren vorgesehenen aufenthaltsort zustandigen auslanderbehörde gemass SS 31

aufenthaltsverordnung.diese hat festgestellt,dass der von ıhnen als refenz angegebene familienangehörige nicht in der lage ist nachzuweisen,ıhren lebensunterhalt im sinne des SS 5abs 1nr. 1 aufenthaltsgesetz in verbindung mit SS 2 abs. 3 aufenthaltsgesetz dauerhaft sicherstellen zu können.soweit ein ermessen aus SS 5 abs.2 s.2 aufenth geröffnet war,wurde dieses zu ıhrem nachteil ausgelegt.der antrag muss daher abgelehnt werden.

das generalkonsulat stellt ıhnen anheim,einen erneuten visumantrag zu stellen,sobald und soweit ıhr familienangehöriger ıhren lebensunterhalt sicherstellen kann.

dieser text ist maschinell erstellt worden und ist auch ohne unterschrift gem SS 37 abs.4 VwVfG gültig.

emelrtn
    Katılımcı

arkadaşlar inanılmaz sevinçliyim… 18 ocakta vize için başvuruda bulundum. bugün vizem geldi hiç beklemiyordum çünkü beni tekrar mülakata çağıracaklarını söylemişlerdi. mülakatım pek olumlu geçmemişti. eşimi çağırmadılar bile sadece posta ile evraklarını gönderdi 3 gün sonrasında vizem geldi. allah hepinize en yakın zamanda nasip etsin inşallah …

batan
    Katılımcı

hayırlı olsun ıns tez zamanda bızımde vızelerımız cıkar

c3t1n
    Katılımcı

Mektup daha elime ulasmadi ama bugün tel ettim yabancilar dairesine ve 31.03.2011ine randevum var evraklari teslim edicem…dedim ben calismiyorum herhangi bi yardimda almiyorum gelirin nerden aliyorsun dedi dedim babam veriyor babanin 3 aylik maas bordrosunu getir dediler, ögrenci kartimi istediler ve babamdan yazilmis ve imzalanmis bir kagit dairede kirasiz oturacagima dair sadece bunlari istediler ben yanimda ginede resim felan getircem ne olur ne olmaz diye….randevuyu ne yazikki önceye alamiyorlar cok yogunmu :( ama olsun 2 haftada sabir ederiz eger ondan sonra herhangi bisey istemezlerse sorcam kadina türkiyeye gidecem esimin yanina ve vizeyi beklicem onunla beraber…

Ahbirbilsen
    Katılımcı

hadi hayirlisi kardesim
    sorun cikacagini sanmiyorum…en kisa zamanda kavusursun esine:)

hakan hakan hakan
    Katılımcı

cetin kardesim allah sabir versin :( sen hangi yabancilardairesine baglisin hangi sehirdesin ?

c3t1n
    Katılımcı

cetin kardesim Allah sabir versin :( sen hangi yabancilardairesine baglisin hangi sehirdesin ?

Dortmund büyük bi yer ve yabancilarinda cok oldugu bir yer

hakan hakan hakan
    Katılımcı

dortmund u biliyorum ben 1.5 yil oberhausende kaldim bu esen mülheim duisburg ve bottrop un tam ortasinda kaliyor . nrw de yabancilarin sayisi dedigiin gibi cok fazla benim bagli oldugum yabancilar dairesi stuttgart bakalim insallah bizde yogunluk yoktur :(

c3t1n
    Katılımcı

dortmund u biliyorum ben 1.5 yil oberhausende kaldim bu esen mülheim duisburg ve bottrop un tam ortasinda kaliyor . nrw de yabancilarin sayisi dedigiin gibi cok fazla benim bagli oldugum yabancilar dairesi stuttgart bakalim insAllah bizde yogunluk yoktur :(

yengemin yegeni evlendi ulma bagli onlar onun vizesi 1,5 ay sonra cikti

hakan hakan hakan
    Katılımcı

cetin benim bir cok islemim i almanyadan dönmeden önce bitirdik adac, aok, adres kaydi, vergi numarasi . bunlarin hepisinide konsolosluga verdim  esimin tr ye giris cikis dökümünü isterler diye korkuyordum bir daha vekalet  filan ugrasacaktik. ama benden istemdiler evraklarimim 9 mart da göndermisler almanyaya hanim haftaya gidecek yabancilar dairesine. cetin sana br sorum olucak kardes esim in ausbildung u bu gün bitiyor 1 nisanda hastahaneye krankenschwester olarak basliyicak su anda ausbildung dan 800 € aliyor birde ek is yapiyor 370 € ordan aliyor kayin pederimin evi 4 oda odalardan birisini bize verecegini ve bizden kira almayacagini iceren bir kagit yazdi esdim alman vatandasi bukadari yeterli olurmu ??

c3t1n
    Katılımcı

cetin benim bir cok islemim i Almanya'dan dönmeden önce bitirdik adac, aok, adres kaydi, vergi numarasi . bunlarin hepisinide konsolosluga verdim  esimin tr ye giris cikis dökümünü isterler diye korkuyordum bir daha vekalet  filan ugrasacaktik. ama benden istemdiler evraklarimim 9 mart da göndermisler almanyaya hanim haftaya gidecek yabancilar dairesine. cetin sana br sorum olucak kardes esim in ausbildung u bu gün bitiyor 1 nisanda hastahaneye krankenschwester olarak basliyicak su anda ausbildung dan 800 € aliyor birde ek is yapiyor 370 € ordan aliyor kayin pederimin evi 4 oda odalardan birisini bize verecegini ve bizden kira almayacagini iceren bir kagit yazdi esdim alman vatandasi bukadari yeterli olurmu ??

maas sorusunda hicbisey olmamasi lagzim neden diye sorarsan alman vatandaslari icin gelir vize icin pek önemli degil ama yabancilar dairesi ginede istiyor ben gittigimde dicem zaten kanuna göre alman vatandaslarin gelir göstermeleri mecbur degil diye ve gelir yüzündende vizeye onay veremessiniz diye nerde yaziyor diye sorarsa kanunun maddesini söylicem baksin yetiskin bir kisiye 12m² lagzim diye ölcüyor yabancilar dairesinin cogu ama sizinki yeterli sanirim bi oda verecegi icin problem olmaz

istersen sana maddenin yazili olan linkini vereyim esine verirsin oda söyler…
    https://www.info4alien.de/mick/faq.htm#13

hakan hakan hakan
    Katılımcı

kardes cok sagol allah razi olsun ben hanim a göndericem bu link i . eger bilgiye ihtiycacin varsa sana bir numara vericem türk danis var oberhausende saniye özkan isimli bir bayan var onunla irtibat a gecersen sana bilgi konusunda yardimci olur oberhausen treff 200 . ercan var onu arama o parasiz is yapmaz :)

Saniye Özkaya
    Telefon: 0208 30576018
    Interkulturelle Angebote
    Beratung von Frauen und Mädchen

c3t1n
    Katılımcı

bisey degil…bu kadin ne türlü bilgi veriyor??

hakan hakan hakan
    Katılımcı

her türlü bilgi evlenme bosanma oturum hatta mahkemelerde gidip tercumanlik yapiyor bu treff 200 belediyenin bir kurumu bunlarda belediyenin calisanlari

c3t1n
    Katılımcı

hmmm sagol telefonu yazdim lagzim olabilir…

15 yanıt görüntüleniyor - 91 ile 105 arası (toplam 115)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.