31.01.2011 Vize Basvurusu Istanbul

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    c3t1n
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insallah vizeyide cabuk verirler
    gelismeleri buraya yazicam…dua edin arkadaslar vize cabuk ciksin

c3t1n
    Katılımcı

daha demin Kölndeki bundesverwaltungsamti aradim mail gecen persembe varmis yabancilar dairesine mektupu bekliyorlarmis
    yabancilar dairesi bana mail geldi felanda demiyordu…
    sizce simdik daha nekadar bekleriz?? esim bana formül byi postayla yolladiginda 2 hafta sürmüstü buda öyle sürermi yoksa daha cokmu??

c3t1n
    Katılımcı

Kimse bilgi veremezmi?? bu hafta mektup yabancilar dairesine gelirmi?? oturdugum yer frankfurt,stuttgart,münchen gibi büyük yer degil…email 10.02 gelmis yabancilar dairesine mailden sonra hemen geliyormu mektup??

AlpAlp
    Katılımcı

Bilen çıkar inş…

kaan59
    Katılımcı

çetin bende bekliyorum benim orjinal kağıtlarım da 14 şubatta köln eşimin olduğu şehire postalamış ama halen ulaşmadı diyorlar beklemeye devam ne yapabiliriz ki elimiz kolumuz bağlı işte hayırlısı neyse o olsun nedeyim artık bende bıktım bu kadar eziyet olurmu diye düşünüyordum ama meğer oluyormuş eşim alman olduğu halde sinirlendi gidip bağrıcam diyor alsınlar senin vizeni kendileri kullansınlar diyor bana telde gelicem türkiyeye diyor :) yani ne yapıcaz sabır kısmet kader …

ydoganoz
    Katılımcı

31.01.2011 de Ankara konsoloslugundan  cocuk üzerinden aile birlesimi yaptim.Esime mektup 11.02.2011 de eline ulasti.Mektupta cevaplamasi gereken konulari cevapladiktan sonra da 15.02.2011 de posta yerine elden ulastirdi.UPS kargodan az önce cep telefonuma kargonuz tesslim alindi mesaji geldi.Bakalim vize basvurumun sonucu yarin belli olacak.

c3t1n
    Katılımcı

31.01.2011 de Ankara konsoloslugundan  cocuk üzerinden aile birlesimi yaptim.Esime mektup 11.02.2011 de eline ulasti.Mektupta cevaplamasi gereken konulari cevapladiktan sonra da 15.02.2011 de posta yerine elden ulastirdi.UPS kargodan az önce cep telefonuma kargonuz tesslim alindi mesaji geldi.Bakalim vize basvurumun sonucu yarin belli olacak.

benim esim istanbuldan ayni tarihte basvurdu o hafta eksik evra kdiye mektup geldi benim giris cikis kayitlarimida verdi seninki gibi olursa 2 hafta sürmüs mektup gelmesine insallah banada bu hafta ulasir

kaan gercekten cok zor hele seninki dahada zor 2 aydir bekliyorsun biz hadi 4. haftaya girdik ama mektup bana gelmedigi sürece ben esimin yanina gidemiyorum bu cok kötü 3 aydan beri görmüyorum(internetde yok babasinin evinde) sadece telefonla görüsüroyum cogu türklerinde ev telefonu olmadigi icin tipki benim kayinpederinki gibi fatura her ay yüklü geliyor yani hem manevi hem maddi durum cok kötü

insallah herkezin vizesiz biran önce cikar sorunsuz hickimseyi bukadar bekletmeyi haklari yok…kendileri o duruma düsseler garanti 1 hafta icinde hersey biter…

yasar_4040
    Katılımcı

selam kardeşim bu hafta evrakların gelir yabancı dairesine benim evraklarım 1 bucuk haftada geldi

c3t1n
    Katılımcı

selam kardeşim bu hafta evrakların gelir yabancı dairesine benim evraklarım 1 bucuk haftada geldi

insallah dedigin gibi olur bu hafta gelir gelsede bi an önce ben imza,evrak verip esimin yanina gideyim vizeyi beklemeye…

c3t1n
    Katılımcı

Arkadaslar bugün gine süper bi gün
    daha deminde bundesverwaltungsamti aradim kölnü kagitlari dün benim burdaki yabancilar dairesine yollamislar yuppi:) yuppi:) yuppi:) yuppi:) yarin ellerine ulasirmis insallah benide bu hafta cagirirlar bi an önce hal olur bende esimin yanina gidip vize beklerim onunla :)

Yakamoz76
    Katılımcı

benim esim istanbuldan ayni tarihte basvurdu o hafta eksik evra kdiye mektup geldi benim giris cikis kayitlarimida verdi seninki gibi olursa 2 hafta sürmüs mektup gelmesine insAllah banada bu hafta ulasir

kaan gercekten cok zor hele seninki dahada zor 2 aydir bekliyorsun biz hadi 4. haftaya girdik ama mektup bana gelmedigi sürece ben esimin yanina gidemiyorum bu cok kötü 3 aydan beri görmüyorum(internetde yok babasinin evinde) sadece telefonla görüsüroyum cogu türklerinde ev telefonu olmadigi icin tipki benim kayinpederinki gibi fatura her ay yüklü geliyor yani hem manevi hem maddi durum cok kötü

insAllah herkezin vizesiz biran önce cikar sorunsuz hickimseyi bukadar bekletmeyi haklari yok…kendileri o duruma düsseler garanti 1 hafta icinde hersey biter…

Almanyadaki Esin eger sabit Hatlara Bedava ariyabiliyorsa (Flatrate Festnetz), daha uygun görüsebilmek icin VOIP-Call'lar Var.
    Ben Esimle bir Sene'ye yakin hergün Telefonda görüsüyordum. Almanyadan TR Ceptelefonu dakikasi 3,5 Cent, Evtelefonlara 1,5 Cent.

c3t1n
    Katılımcı

Almanya'daki Esin eger sabit Hatlara Bedava ariyabiliyorsa (Flatrate Festnetz), daha uygun görüsebilmek icin VOIP-Call'lar Var.
    Ben Esimle bir Sene'ye yakin hergün Telefonda görüsüyordum. Almanya'dan TR Ceptelefonu dakikasi 3,5 Cent, Evtelefonlara 1,5 Cent.

Almanya'daki es ben oluyorum :) esimin annesinin orda ev telefonu yok internetde yok mecbur cepten cepe konusuyoruz

kaan59
    Katılımcı

en güzeli bizim yaptığımız galiba 45 euro ya kart alıyor eşim beni tam 400 dakika arayabiliyor cepten ev telefonumu arıyor cepten cebe ararsa 200 dk 5 euro sudan ucuz bız her hafta 6 kart bitiriyoruz :D

kaan59
    Katılımcı

45 yazmışım yukarda çok pardon sadece 5 euro kart 1 kart 5 euro ve tam 400 dakıka sınırsız konusuyoruz her gun 1 kart bıtıor :D

Yakamoz76
    Katılımcı

Almanya'daki es ben oluyorum :) esimin annesinin orda ev telefonu yok internetde yok mecbur cepten cepe konusuyoruz

Almanyadaki Es derken senin esini kastetmemistim :-) Kimin Almanyada oldugunu bilmedigim icin “Almanyadaki Es” demek istemistim.

Cep Hattinda Festnetz'e Flatrate varsa. Sadece http://www.jumblo.com kayit olup, paypal, visa, vs. para yükleyip cepten cebe 3,5 cente konusabiliyorsun.
    Her gün saatlerce konusuyorduk, aylik ortalama 80 EUR harciyordum.

ydoganoz
    Katılımcı

Evet 3 aylık aile birleşim vizesi geldi.Yaklaşık olarak vaşvurumdan itibaren geçen süre 22 gün

15 yanıt görüntüleniyor - 46 ile 60 arası (toplam 115)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.