31.01.2011 Vize Basvurusu Istanbul

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    c3t1n
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insallah vizeyide cabuk verirler
    gelismeleri buraya yazicam…dua edin arkadaslar vize cabuk ciksin

c3t1n
    Katılımcı

yollayabilirler problem çıkacağını sanmıyorum inşAllah işler yolunda gider benden sonra başvuranların eşlerine Almanya'dan mektup gelmiş çağırmışlar benimkinden daha bir haber yok beklemek çok zor inşAllah herkesin işleri yolunda gider

sen berline gideceksin allah nasip ederse ve orasi hem büyük hemde türklerin yogun oldugu bi yer o yüzden senin vize cikisi uzayabilir tabi insallah kisa zamanda cikar insallah bizdende baska belge istemezlerde vize 3-4 hafta sonra cikar

c3t1n
    Katılımcı

arkadaslar tekrar yardiminiza ihtiyacim var:

Annem(esim köye gitti annesinin babasinin yanina hasret gidermek icin) bugün Havalimani polisine gitmis benim giris cikis kayitlarimi almak icin ama vekalet istemisler…sorum ben alman vatandasiyim ama ginede burdaki türk konsoloslugundanmi alicam vekaleti yoksa notere gidip ordan yazdiripta göndersem oluyormu??

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

o konuda bi bilgim yok bilsem inanki yardımcı olurdum ama bilmiyorum.şans işte benden vekalet felan istemedilerdi.bide emniyet müdürlüğüne başvursalardı keşke oradakiler biraz daha yumuşak ve insiyatif kullanabiliyorlar sanırım.

c3t1n
    Katılımcı

o konuda bi bilgim yok bilsem inanki yardımcı olurdum ama bilmiyorum.şans işte benden vekalet felan istemedilerdi.bide emniyet müdürlüğüne başvursalardı keşke oradakiler biraz daha yumuşak ve insiyatif kullanabiliyorlar sanırım.

araba olmadigi icin oraya buraya gitmesi uzun sürüyor ve annemde yoruluyor dogal olarak
    daha demin konsolosluga baglanabildim ve yarin gidicem vekalet icin ondan sonrada faxlicam(havaliman polisine yetiyormus)
    insallah bidaha belge felan istemezlerde vizeyi bi an önce verirler

c3t1n
    Katılımcı

Arkadaslar vize basvurali 3 Hafta oldu acaba burdaki yabancilar dairesini arasammi bi gelisme varmi yokmu diye yoksa esim konsoloslugumu arasin??

edat
    Katılımcı

ben başvuralı 4 haftayı geçti daha yeni mektup geldi sabret

kaan59
    Katılımcı

bizimkisi 2.5 ay oldu daha sadece email ile bılgılerım ulaştı sabret azcık :))))

avciharun01
    Katılımcı

merhaba arkadaşlar.

eşim alman vatandaşı uluslararası evlenme kayıt örneği hangimiz için isteniyor ve nerden alınıyor. ayrıca nufus kayıt örneğini tercüme ettirmemiz gerekiyormu. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler…

c3t1n
    Katılımcı

uluslararasi evlenme kayit örneginde ikinizde varsiniz onu ikitane cikarttirin almanyadada lagzim olabilir
    nufüs kayit örneklerini tercüme ettirmen gerek evet

saskin64
    Katılımcı

çetin bey seyahat sigortasıda yaptırmamız gerek mi.bırde nufus kayıt ornegını nasıl tercume ettırcez anlamadım :(

c3t1n
    Katılımcı

çetin bey seyahat sigortasıda yaptırmamız gerek mi.bırde nufus kayıt ornegını nasıl tercume ettırcez anlamadım :(

biz yaptirmadik müracaatdada bisey demediler ve simdiye kadarda sigortayla ilgili mektup/telefon/mail gelmedi.
    almancaya tercüme ettirmeniz gerek bunlar icin konsoloslugun etrafinda aslinda tercüme ofisleri var cok pahali bisey degil biz mecidiyeköyde birtane bulmustuk

daha demin mail geldi yabacnilar dairesinden kagitlar daha ulasmamis…sanirim konsolosluk dha bizim kagitlarlan gecen pazartesi basladi ilgilenmeye cünkü persembe günü upsle benim giris cikis kayitlarimi göndermisdi esim o yüzden basvuru yaptigi tarihi saymayinca 1 bucuk hafta oldu daha…

AlpAlp
    Katılımcı

Hayırlı olsun umarım hemen çıkar vizen.

avciharun01
    Katılımcı

çetin kardeşim öncelikle bana ve diğer akadaşlara verdiğin cevaplar için teşekkür ederim. bir sorum daha olacak. Ben nikah yaptım ama henüz düğün yapmadım ve düğünü yapmadanda vize başvursunda bulunmayı düşünüyorum. Bu durum vize başvurusuda bi sorun teşkil edermi başvuruda düğünle ilgili bir soru gelirse ne cevap vermemi tavsiye edersin.tşk

c3t1n
    Katılımcı

esime sormuslar dügün nerde nasil kac kisi geldi oldu diye ama mülakatda eger derseniz dügünümüz almanyada olacak diye bi sorun cikmaz cünkü nikah olmus zaten

saskin64
    Katılımcı

çok teşekkür ederim zaman ayırıp yazdıgınız ıcın…inşallah bende vizeyle ılgılı durumlarımı burdan paylasabılırım…Allah herkesı bıran once sevdıgıne kavustursun….

15 yanıt görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 115)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.