31.01.2011 Vize Basvurusu Istanbul

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    c3t1n
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insallah vizeyide cabuk verirler
    gelismeleri buraya yazicam…dua edin arkadaslar vize cabuk ciksin

kaleli
    Katılımcı

saolun Allah herkezin yardimcisi olsun…hang isorular soruldu size söylermisiniz?

@kaleli cevap icin tskler bi rosum daha olacak 3 biometrik fotograf demisler yani tam 5 tane fotograf olmasimi gerek?? ikitanesini formlara yapistiriyorsun geri kalanini öylemi veriyorsun?? forma kendisi yapistiracak dimi konsoloslukta degil?

evet kardesim iki fotografi siz kendiniz yapistiriyorsunuz.bunun disinda uc tane de yaninizda goturuyorsunuz.gerci bana bir tanesini geri vermislerdi.olsun siz yinede buldurun yaninizda fazlasiyla

c3t1n
    Katılımcı

evet kardesim iki fotografi siz kendiniz yapistiriyorsunuz.bunun disinda uc tane de yaninizda goturuyorsunuz.gerci bana bir tanesini geri vermislerdi.olsun siz yinede buldurun yaninizda fazlasiyla

tskler bizde düsünüp duruyorduk simdi yapistirdigimizl berabermi 3 tane yoksa yapistirdigimizdan haric 3 tanemi diye sanirim baska sey yok…

edat
    Katılımcı

beni konsoloslukta çok tatlı bi bayan karşıladı yani somurtkan biri denk gelmedi Allahtan.sınav sonucuma bakınca çok şaşırdı almancayı nerde öğrendiğimi sordu okulda dedim.sonra önüme kağıt kalem verdi ve biraz özgeçmişinizi yazarmısınız dedi bende yazdım.okuyunca yazınızda çok düzgün gerçekten bravo dedi sevindim tabii.almanca kısmını atlattığımı zannederken şimdi bikaç soru soracağım dedi.nerde oturuyorsunuz,en çok ne yemeyi seversiniz,bugün hava nasıl,yaşınız kaç,telefon numaranız nedir ve en sonda istanbulu kodlarmısınız dedi.hepsini cevapladım ve tamam bitti dedi.çıkarkende size bir tavsiye lütfen almancayı ihmal etmeyin dedi ve bittii..

c3t1n
    Katılımcı

memurun kendisine bagli gine tabi…ve morali nasil kocasinlan/karisinlan bi gün önce tartisma yasadiysa bozuktur dogal olarak ve evlenmekten nefret ediyordur :D
    ama sorulari yazdigin icin tskler esime devam ileteyim haberi olsun ne tür sorular geldigini

Rodolfo
    Katılımcı

İnşallah Hayırlısıyla erken sonuçlanır. bende 5. ayda başvurmayı düşünüyorum yeni kursa başladım :)

c3t1n
    Katılımcı

esime bugün mektup gelmis benim giris cikis kayitlarimi istiyorlarmis…annemde suan yaninda acaba annem benim yerime alamazmi yoksa vekalet göndermem lagzimmi?? eger gönderirsem burdan oraya fakslasam yeterlimi yoksa illa orjinalmi olmasi lagzim?

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

ben geçen ay eşimin kayıtlarını türkiyede emniyet müdürlüğünden aldım alırken eşimin kimliğini,bir dilekçe ve evlilik cüzdanı fotokopisi istediler o kadar

c3t1n
    Katılımcı

kimligin fotokopisi yeterlimi??

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

kimliğin fotokopisi yeterli ama eğer annen alacaksa oğlu olduğunu ispatlar bi belge lazım,ben eşiminkini alırken evlilik cüzdanın istediler kolay kolay inanmıyorlar tabi ben niğde emniyet müdürlüğünden aldım

c3t1n
    Katılımcı

kimliğin fotokopisi yeterli ama eğer annen alacaksa oğlu olduğunu ispatlar bi belge lazım,ben eşiminkini alırken evlilik cüzdanın istediler kolay kolay inanmıyorlar tabi ben niğde emniyet müdürlüğünden aldım

nufüs kayit örnegi cikartirsa yeter sanirim orda yazar kim annem kim babam oldugunu yada kendisininkisini cikartirsa kac cocugu oldugunu ve isimleri…

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

çetin kardeşim eşin 31.01.2011 tarihinde başvurmuş.ne kadar çabuk mektup göndermişler 1 gün içinde neden başvuru sırasında istememişler giriş-çıkış belgesini ki?

c3t1n
    Katılımcı

orda sadece sormuslar ne SIKLIKLA geldi türkiyeye diye…bende sastim neden bukadar cabuk mektup geldi diye

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

evet evet yeterli olacaktır bi dilekçe yazıyor anneniz oğlumun türkiyeye giriş çıkış kayıtlarını konsolosluğa vermek üzere diyerek belirtiyor ama önce dilekçeyi valiliğe gönderip imzalatıyorlar sonra emniyet müdürlüğünden kağıdı alıyorlar bana öyle yaptılar. gerçi benden istemedilerdi ama ben yinede vize başvurusunu ilk yaparken ne olur ne olmaz diyerekten almıştım

c3t1n
    Katılımcı

evet evet yeterli olacaktır bi dilekçe yazıyor anneniz oğlumun Türkiyeye giriş çıkış kayıtlarını konsolosluğa vermek üzere diyerek belirtiyor ama önce dilekçeyi valiliğe gönderip imzalatıyorlar sonra emniyet müdürlüğünden kağıdı alıyorlar bana öyle yaptılar. gerçi benden istemedilerdi ama ben yinede vize başvurusunu ilk yaparken ne olur ne olmaz diyerekten almıştım

insallah sendeki gibi olurda vekalet istemezler yoksa onun icin 2 saat burda konsoloslukta kuyruk beklemek zorundayim ve vekaletinde türkiyeye gitmesi sürer
    giris cikis belgesini kargoyla yollanilabiliyor dimi konsolosluga?? problem cikmaz sanirim…

İÇ ANADOLU-51
    Katılımcı

yollayabilirler problem çıkacağını sanmıyorum inşallah işler yolunda gider benden sonra başvuranların eşlerine almanyadan mektup gelmiş çağırmışlar benimkinden daha bir haber yok beklemek çok zor inşallah herkesin işleri yolunda gider

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 115)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.