31.01.2011 Vize Basvurusu Istanbul

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    c3t1n
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insallah vizeyide cabuk verirler
    gelismeleri buraya yazicam…dua edin arkadaslar vize cabuk ciksin

kaleli
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insAllah vizeyide cabuk verirler

hadi hayirli olsun cetin kardes insallah vizeyi de jet hiziyla alirsiniz boylee:)

c3t1n
    Katılımcı

hadi hayirli olsun cetin kardes insAllah vizeyi de jet hiziyla alirsiniz boylee:)

insallah kardesim…almanca sinavi sürdü bari bu sürmesin

edat
    Katılımcı

valla heveslenmeyin hiç banada 4 gün sonrasına randevu vermişlerdi istanbuldan..ama baksana 3 hafta oldu hala beklioz

edat
    Katılımcı

yinede sizinki işallah daha çabuk sonuçlanır.. :-

c3t1n
    Katılımcı

beklemeye alistik nasil olsa ama istanbuldaki memurlar kiclarini biraz kaldiripta is yapsalar bukadar beklemicez
    herkez icin tabi en kisa zamanda ciksin vize kimse kimseyi bekletmeye hakki yok hele böyle bi durumda

edat
    Katılımcı

hadi istanbulu geçtim kağıtlarım almanyaya gitmiş bile ama ordaki memur izne çıkmış pazartesi gelcekmiş..sanki orda onun yerine bakan başka kimse yok..ne biçim şey bu yaw umurlarında bile değiliz walla

c3t1n
    Katılımcı

hadi istanbulu geçtim kağıtlarım almanyaya gitmiş bile ama ordaki memur izne çıkmış pazartesi gelcekmiş..sanki orda onun yerine bakan başka kimse yok..ne biçim şey bu yaw umurlarında bile değiliz walla

izine ciktiysa yada hastaysa bisey yaamayiz ozaman…burda soyismine göre bakiyorlar yani mesela Adan Dye kadar bi memur Eden Hye kadar bi memuru vs. ama olsun burda is cabuk hal oluyor yani eger bi prbolemin yoksa(esinin geliri(türk vatandasiysa), sabikan felan)

c3t1n
    Katılımcı

esime bu mai lgelmis….belki baskalarina yardimli olur belge toplamada…göründügü gibi benimde nufüs kayit örnegim lagzimmis

Başvuru Yeri  : ISTANBUL
    Vize Tipi    : Aile Birlesimi
    Randevu Tarihi : 31.01.2011 11:00

1. [  ]  Müracaat şahsen yapılmak zorunda
    2. [  ]  ÖNEMLİ : Evraklar, mail gönderimindeki sıraya göre dizilmeli…!!!
    3. [  ]  3 adet Biometrik vesikalık resim
    4. [  ]  10 yıldan eski olmayan en az 12 ay geçerli Pasaport
    5. [  ]  Pasaport içerisinde, son medeni durum ve yeni soyad yazmalı
    6. [  ]  Eğer Çocuk var ise Başvuru formundaki çocuklar kısmı eksiksiz olarak doldurulmalı
    7. [  ]  2 adet İkamet Müsadesi vize başvuru formu
    8. [  ]  Temel Dil Bilgisi Sınav Sonuç Belgesi aslı ve iki fotokopisi (A1 – Start Deutsch Zertifikası)
    9. [  ]  Uluslararası Evlenme Kayıt örneği aslı ve fotokopisi (Formül B)
    10. [  ]  Almanyadaki eşin Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi+Tercüme+2fotokopi
    11. [  ]  Başvurana ait Tam Tekmil Vukuatli Toplu Nufüs Kayıt Örneği aslı ve 2 fotokopisi+ Tercüme +2 fotokopi
    12. [  ]  AB vatandaşı eşin, Pasaport veya kimlik fotokopisi
    13. [  ]  Almanyadaki eşin oturum müsadesinin  fotokopisi
    14. [  ]  Başvuru sahibinin Nüfus cüzdanının aslı
    15. [  ]  AB vatandaşı kişiye yakınlık derecesini gösterir belgenin fotokopisi
    16. [  ]  AB vatandaşı kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi

baya kalin bi dosya oluyor…insallah bidaha cagirmazlar…

c3t1n
    Katılımcı

arkadaslar bu belgeler 2 dosyami tek dosya olarakmi hazirlanacak??
    yani 1 dosya orjinal bi dosya fotokopimi yoksa hepsi birmi?? acil lütfen

kaleli
    Katılımcı

arkadaslar bu belgeler 2 dosyami tek dosya olarakmi hazirlanacak??
    yani 1 dosya orjinal bi dosya fotokopimi yoksa hepsi birmi?? acil lütfen

kardes tek dosya haziliyorsun ama her belgenin en az ikiser fotokopisinide hazirlasin esin cunku istiyorlar

ZeynepCahit
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

esim bugün vize randevusunu almis sansimiza heemn pazartesine vermisler saat 11de insAllah vizeyide cabuk verirler

Insallah hersey yolunda gider, ve esin vizesini alir. Hayirlisi olur insallah.  okey:) okey:) okey:)

emelrtn
    Katılımcı

mrb yeni üye oldum. vize için bugün başvuruda bulundum. çok ters davranıyorlar. 6 tane almanca soru sordu 4 ünü düzgün yanıtlayabildim çok gergin bi ortam allah kolaylık versin..

c3t1n
    Katılımcı

mrb yeni üye oldum. vize için bugün başvuruda bulundum. çok ters davranıyorlar. 6 tane almanca soru sordu 4 ünü düzgün yanıtlayabildim çok gergin bi ortam Allah kolaylık versin..

saolun allah herkezin yardimcisi olsun…hang isorular soruldu size söylermisiniz?

@kaleli cevap icin tskler bi rosum daha olacak 3 biometrik fotograf demisler yani tam 5 tane fotograf olmasimi gerek?? ikitanesini formlara yapistiriyorsun geri kalanini öylemi veriyorsun?? forma kendisi yapistiracak dimi konsoloslukta degil?

emelrtn
    Katılımcı

1) eşimin yaşını sordu?
    2) nerede oturduğumu sordu?
    3)cep telefonu numaramı?
    4) sabah kahvaltıda ne yediğimi?
    bi renk gösterip o rengin ne olduğunu cümle kurarak söylemi istedi (das ist blau ) gibi
    bir soru daha sordu hiç anlayamadım onu ve belirttim anlamadığımı peki dedi geçti.

bunlar basit sorular diyeceksiniz ama ben çok  uzak kaldım sınava girdikten 6 ay sonra başvurdum vize için ve birçok bildiğimide unuttum.

c3t1n
    Katılımcı

1) eşimin yaşını sordu?
    2) nerede oturduğumu sordu?
    3)cep telefonu numaramı?
    4) sabah kahvaltıda ne yediğimi?
    bi renk gösterip o rengin ne olduğunu cümle kurarak söylemi istedi (das ist blau ) gibi
    bir soru daha sordu hiç anlayamadım onu ve belirttim anlamadığımı peki dedi geçti.

bunlar basit sorular diyeceksiniz ama ben çok  uzak kaldım sınava girdikten 6 ay sonra başvurdum vize için ve birçok bildiğimide unuttum.

problem orda gec bas vurmaniz degil almancayi devam kullanmadiginizdan sanirim sorular yoksa gercekten basit düzeyde belki kahvalti sorusu biraz zor olabilir uzun oldugu icin(was haben sie heute morgen zum frühstück gegessen? )

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 115)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.