30 EYLÜL 2009 SINAWI MEKTUP

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    beau
    Katılımcı

BİZE ÇIKAN MEKTUBU İLK GÖRDÜĞÜMDE KESİN KADIK DEDİM BİşEYLER YAPTIM DORU ÇIKTI YAPTIKLARIM

SİZ TATİL YAPMAK İSTİYORSUNUZ BUNUN İÇİN OTELDEN BİLGİ İSTİYORSUNUZ şÖYLE BİşEYDİ
    1–ÜNFORMATİONEN UBER DİYE DEWAM EDİYRDU  BURDA
    2–IHRE URLAUBSZEİT FEBRUAR
    3–OTELLADRESSEN GÜNGTİG DİYE DEWAM EDİYORDU (ADRESİ İSTİYOSUNUZ)

SEHR GEERTHE DAMEN UND HERREN.
    1– İCH BİTTE UM DEDİM CUMLEYI AYNEN YAZDIM 3 PUAN
    2–MEİNE URLAUBSZEİT İST İM FEBRUAR 3 PUAN
    3–KÖNNEN SİE BİTTE CÜMLEYİ AYNEN YAZ SONUNA 'SENDEN'  'SCHİCKEN' 'GEBEN' 3 DEN BİRİNİ YAZ TAMAM 3 PUAN

MİT FREUNDLİCHEN GRÜßEN
        SEMA ÇETİN

SÖZLÜ BÖLÜMÜ İSE EN KOLAY BÖLÜMDÜ SORULARDA RESTAURAN VE FİSCH (BALIK) CEKTİM
    RİCADA İSE SARAP(WEİN) VE AUSWEİS (KİMLİK) HEPSİNİ YAPTIM HERKES GEÇER SONUCU BEKLİYORUM
    HERKES KAZANIR İNSALLAH

beau
    Katılımcı

ilk sorunun vewabı:30 eylül de girdim sınawa bize bu sitedeki gibi yani 3 cüme welmişti öle yaptık ve bizden 2 gün sonra girenlerede gene aynı sekilde sorulmuş öe tek kelimelik warmış ama A2 sınawlarında war diyebiliyorum biz ise A1 sınawıa girdik değişceni sanam sen hocanlada genede konuş

ikinci sorun ise:arkadasın soramassa sınawa giren hoca okartl ilgili soru soruyor bana sınawda 2 soruyuda hoca sordu arkadas soramassa seni etkilemiyor o puan alamıyor hoca sorcak sana sen cewap vercen bilirsen alırsın puanı seni etkilemez yani

birde sen nerde kursa gidiyorsun

mutim2
    Katılımcı

SEDAM TEşEKKÜR EDERİM SAĞOLASIN

gamzee
    Katılımcı

beau ben nevşehirdeyim..özel dersanenin kursuna gidiyorum..hocamız da çok ii..çok ilgileniyo.bizden önce girenlerin çoğunu kazandırmış..öğretme tarzı çok ii.bende çalışıyorum tabi.ama işte merk edio insan sınavı.hayatımı da etkileyeceği için heyecan da oluo ister istemez…çok teşekkür ederim verdiğin bilgilerdeen dolayı..bide bu sitede ki yazılmış olan mektuplar faydalımı sence?mektup yazma yöntemi falan da war okudum püf noktalarını.biz yeni geçtik kurs da mektuba..inşallah hocamız sayesinde onu da başarırız.bide hergün kelime tekrarı yapıyorum.tabi artikeli pek önemsemeden..bu a1 de o kadar önemli deil demi?

beau
    Katılımcı

Zaten b siedeki mektuplar daha önceki sınawlrda çıkan ve hocaların model testlerde yaptığı mektuplar bunlara benzer çıkacaktır hocamız b ize
    20 tane örnk metup vrdi hepside burdakinin aynsı alısırsan faydasını görürsün bi bölüm war mektup sırları onların tamamı doğru onada çalış bence
    bende izmir de oturuyorum Goethe ınstitut un kursuna gittim en çok öğrenci geçiren yerde izmir goethe kursu diye dedi hocamız :D

zarif57
    Katılımcı

Arkadaşlar mrb ben bu siteye yeni üye oldum..haliyle bende herkes gibi aynı dertten bu sitelerde dolanıyorum  ??? ben yaklaşık 1 aydır evde tek başıma almanca çalışmaya çalışıyorum..elimde bi kaç mektup örneği var sağolsun sınava giren bir arkadaşım var ondan aldım,o mektupları resmen ezberledim ama yeterli oldğumu düşünmüyorum..sınava giren arkadaşlarım; sanırım ilk önce kendimizi tanıtıyormuşuz daha sonra eşimizin adını soruyolarmış ve daha sonrada buschtabilen sie bitte diyorlarmış yani:eşinin adını alman albesine gore a be tse gibi ayır diyorlarmış daha sonra kartlarda sayılar çıkıyormuş 1den 10a kadar daha sonrada harfler deil mi? daha sonrada önce yazılı kartlar daha sonrada ricalı kartlar çıkıyormuş..tabi bunların hepsi hören lesen ve schreiben bölümlerinden sonra oluyormuş deil mi?ben resimli kartlara da ricalı kartlara çok basit cümleler kurabiliyorum ama yanımdaki çok zor sorarsa takılıp kalırım resimli kartlarda hepsine ya! naturlıch diyeceğim:) yazılı kartları allah yardımcım olsun..hören ve lesen bölümüne zaten hiç çalışmadımm..arkadaşlar ben 15 ekim de ankarada saat 9 da sınava giriyorum bnm için dua edin bu seferde alamayacağımı azçok tahmin ediyorum ama her ağızdan bir ses çıkıyor bi gidip kendim gormek istiyorum..bnm kursa gdebilme gibi bi şansımda yok hiç olmayacakta bu yüzden kendi kendime yapmak zorundayım..15 ekimdesınava girenler varsa lütfen yazsın..vielen dank

beau
    Katılımcı

ewde nekadar çalısa bilirsin bilmmem ama genede kazanabilirsin  evet kendini tanıtıyorsun fakat eşinin adını kodlama gibi birdey yok hoca sana ya  adını yada soyadını kodlatıyor üstüne ev yada  cep telefonunu tek tek kodlamanı istiyor bunda 11 tane numara sallaman yeterli istersen ezberle tanıtma bittikten sonra kart çekip bi altındakine soru sorucaksın 4 kişisiniz  2 soru sorcan 2 de cewap vercen ricalarda da aynı 2  rica da buluncan 2 de  cewap vercen rica bölümğ en kolayı sınawdan ben bu bölümden tam puan aldım  kartlarda sayı filan çıkmıyor bumuda söyliyim Ja natürlich  değilde baska bişey de söyleye bilirsin ama  Ja gerne,  Nein tut mir leid ama JA natürlic en iyisi cümleyi anla ondan sonra ja natürlich de  mektuba öenm wer burdakli mektuplara bakın nerdeyse aynışarı çıkıyor İnsallah  geçersin

zarif57
    Katılımcı

iyi dileklerin için çok saol arkadaşım..2 günüm kaldı..sınava girecek arkadaşlara söz veriyorum bana çıkan mektupu yazacağım soruları aklımda kaldığı kadarıyla bir bir yazacağım..ama lütfen sizlerde bnm için dua edin.hala bu perşembe sınava girecek arkadaş varsa yazabilir..

7 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 22 arası (toplam 22)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.