3 Aydan fazla vize alma imkanı varmıdır ?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    scription
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

Ben almanya'da ikamet ediyorum 2 ay once bir cocugum oldu Allah'a şükür . Sorum su cocuktan dolayı annem ziyaretimize geldi tr den 3 aylık vize ile ve simdi vizesi yakınlarda bitecek ve donecegi icin cok uzuluyor . Bunun icin 3 aydan fazla vize alma imkanımız yokmudur ? Tekrar bir sekilde basvurabilirmi ? Bunun icin yollar varmı ?

heidi 078
    Katılımcı

Merhaba,şu an aile birleşimi yaptım vize sonucu bekliyorum,daha önceleri yazları turist vizesiyle gidip geliyordum 3 aylık ablam akrabalarım var,bir seferinde biz de vizemin tarihinin bitmesine yakın uzatmak istemiştik,yabancılar dairesiyle görüşüldüğü zaman uzatabiliyorlarmış ama tekrar turist vizesi alıp gideceğin zaman Türkiye de ki konsolosluk sorun yapıyormuş,zamanında geri dönüş yapılmadığı için,biz de denemedik zaten.Bebeğiniz hayırlı olsun ,güle güle büyütün..

Reyya
    Katılımcı

Selam arkadaslar,

Ben almanya'da ikamet ediyorum 2 ay once bir cocugum oldu Allah'a şükür . Sorum su cocuktan dolayı annem ziyaretimize geldi tr den 3 aylık vize ile ve simdi vizesi yakınlarda bitecek ve donecegi icin cok uzuluyor . Bunun icin 3 aydan fazla vize alma imkanımız yokmudur ? Tekrar bir sekilde basvurabilirmi ? Bunun icin yollar varmı ?

3 aylık turist vize süresi bitmeden , almanyadaki yabancılar dairesine gidip uzatma yapabiliyorsunuz diye biliyorum. benim tanıdık arkadaşımın ebeveynine aynı işlem yapılmıştı. almanyada iken vizeyi 3 aylık daha uzatmışlardı.

2 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.