3 ay içinde cevap gelmesse ne yapmamız lazım!

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    tarakci001
    Katılımcı

Arkadaşlar ben 4 ekimde vize başvurusunda bulundum. Hala olumlu veya olumsuz herhangi bir cevap alamadım. Eşim almanyada sorduğunda çok başvurunun olduğunu henüz sıranın bana gelmediğini söylemişler. Belgem yaklaşık olarak 50 gündür yabancılar polisinde. 4 ocak tarihin de 3 aylık tarih doluyor. Zannediyorum ki o tarihe kadar vizem elime ulaşmayacak. Nasıl bir yol izlemeliyim. Bir nasihat bin musibeti kovar derler. Sevgilerimle….

smily
    Katılımcı

Merhaba. Hangi sehire gideceksiniz? Bana da henuz bir sey gelmedi. Ama daha 1 ay oldu benim basvurali. Ben ulm'a gidecegim kismetse.

tarakci001
    Katılımcı

Ben ingolstadta gidiyorum….

yuCELL27
    Katılımcı

bende Mainz ıcın basvurdum umarım sorunsuz bı sekılde sevdıklerımıze kavusuruz sız yıne rahatsınız bır nebzede olsa benım onumde capraz sorguda var bu salı allahın ıznıyle gırecez esımle beraber…

Bthnkdgn
    Katılımcı

batuhan ailebirlesiminde vize süresinin oldugunu pek bilmiyorum ama genel olarak yabancilar subesi 8 ile 12 hafta arasi der yani 3 ay sonrasini bilen yok sanirim. tabi bu 3 ay yabancilar subesindeki islem süresi.

keseromer
    Katılımcı

arkadaslar moralinizi bozmak istemem ama ben tam 9 ay vize beklemistim.. ama bu siz de bukadar bekleyeceksiniz anlamina gelmez. buradaki görevlilerin calisma sekline bagli hersey… süresiz oturma müsademi bile 6 haftada almistim ben:)

smily
    Katılımcı

9 ay mi??? Ne zaman basvurmustunuz? Surec nasildi? Yani neden uzun surfu ki bu kadar? Problem micikti evraklarda? Ozel degilse bilhi verirseniz bizi de aydinlatmis olursunuz. Tsk.

yuCELL27
    Katılımcı

9 ay derken senın 2. veya 3. evlılık falanmıydı yanı bu kdr uzaması normal mı?

keseromer
    Katılımcı

ilk evliligim:)
    12.9.2008 de basvurmustum tabi o zaman almanca sinavina girme zorunlulugu daha yeni biseydi sanirim.. neyse hemen kursa yazilmistim ve ocakta sertifikami almistim hemen gönderdim konsolsluga, tabi bu süre icinde pasaportumun da süresi bitmisti konsolosluktan gönderdiler uzatip geri gönderdim ama buradaki ausländeramtin sefi huysuz biri olunca isim hep uzadi. esim alman vatandasi oldugu halde ne eziyetler yapmislar.. yok iste yabanci birini neden getiriyorsun sen git oraya falan… birsürü inatlasmalar sonucu haziran ayinda vizemi alabilmistim:) kisaca böyle.. ve suan süresiz oturma müsadem var artik  ama onu da 6 haftada alabildim, sanirim bende bir sorun var  ???

fuk_18
    Katılımcı

a1 sinavi 2007 de cikti o tarihden beri var peki sen suanda suresiz oturumunu aldin b1 belgenide aldin sanirim tam 3 yil  kaldikdan sonrami süresiz oturum verdiler sana

keseromer
    Katılımcı

a1 sinavi 2007 de cikti o tarihden beri var peki sen suanda suresiz oturumunu aldin b1 belgenide aldin sanirim tam 3 yil  kaldikdan sonrami süresiz oturum verdiler sana

aynen öyle :) süresiz oturum verirken B1 sertifikasini istiyorlar bu kesin diger arkadaslarin aklinda bulunsun

fuk_18
    Katılımcı

guzel oldu bende bunu duymak istemistim arkadaslara ornek olmasi icin tesekkürler yorumun icin

11 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 11 arası (toplam 11)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.