29 OCAK SINAVINDA CIKAN MEKTUP

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    esraaras
    Katılımcı

SİE DANKE IHRE FREUNDE    SİE KOMMEN GERNE      ENTSHULDİGEN DAS SPATER
                                                                                          KOMMEN.

HALLO LİEBE LARA,
    ALLES GUTE ZUM GEBURTSTAG.
    DANKE SCHÖN.İCH KOMME GERNE.DAS İST TOLL,ABER İCH HABE KEİN ZEİT.
    İCH MUSS AM WOCHENENDE ARBEİTEN.ICH KOMME EİNBİSSCHEN SPATER.
    İCH WARTE AUF DEİNE ANTWORT.
    BİS BALD
    DEİNE AYşE

esraaras
    Katılımcı

seninle hemfikirim vize daha kolay daha az sitresli.

mutim2
    Katılımcı

12 mart ta da benim var A1 sınavım bana da dualarınızı eksik etmeyiniz..

canımsın_
    Katılımcı

Allah senınde yardımcın olsun mutım bız kurtulduk sıra sende ınsallah  senın haberınlede sevınırız

mutim2
    Katılımcı

Kardeşim sıra sıra , :) dualarla hepimiz bir birimizin mutluluğunu bekleyeceğiz artık.

jfk
    Katılımcı

12 mart ta da benim var A1 sınavım bana da dualarınızı eksik etmeyiniz..

Kardeşim öncelikle ALLAH yar ve yardımcın olsun ve inşallah kazanmak ilk sinavda sanada nasip olur.
    Ben 4 Ocak sınavına girmiştim ve kursada gitme durumum olmadı (bulunduğum şehirdeki  lisan kursu 3.5 bin tl isteyince pekte cazip gelmedi açıkcası :)  )  durum itibariyle 3-4 aylık bir surede kendim hazırlanmıştım, bu süre içerisinde gerek video dersler gerekse bu sitenin çok faydalarını gördüm ve bu çalışmalara emeği geçenlere buradan ayrıca çok teşekkür ederim.
      Belki bir faydası olur düşüncesiyle kendi edindiğim sınav tecrübemi paylaşmak istedim, ilk etapta bazı zor gibi görünen durumlar için kendime göre uyguladığım pratik yöntemlerim vardı, mesela gramerle ilgili çalıştığım dönemlerde ayrılabilen fiiller, bana cümle kurarken pratikte daha karışık gelebiliyordu ve buda mülakat esnasında duraksamaya ve akıcı cümle kurmama engel olabilir diye düşünmeme yol açmıştı, bende bunun için kurduğum cümlelerde  mümkün olduğunca modal fiil kullanmaya başladım (wollen, können vb. ) böylece ayrılabilen fiilleri hic ayırmadan cümle sonuna atarak kendime göre daha pratik cümle kurabiliyordum, ki faydasınıda bayaa bi gördüm diyebilirim :)  özellikle en son bölümdeki mülakat bölümünde thema ya göre cümle kurma olayını ben atlamışım o konuda çok bilgi sahibi değildim fakat şunu farkettimki gözetmenler buna çok önem vermiyor  önem verdikleri şey, çektiğin karttaki kelime veya resimle ilgili doğru cümleyi kurabilmen ve bunu nekadar  rahat kurabildiğin, hatta bilmediğin bir kartı görevli kişiye bu kartı bilmiyorumu almanca söylemen dahi o kişide bir kanaat uyandıracaktır ( şahsi düşüncem) çünki çektiğim bir karttaki resim hiç karşıma çıkmayan ve çalışmadığım bir resimdi ve ben direkt gözetme 'ensthuldigung, aber das weiss ich nicht ' demiştim :) oda tebessüm etmişti sadece fakat yanındaki diger gözetmenin o esnada direkt puanlamaları verdiğinide farketmiştim. Birde  basit ama önemli bir nokta belki kurslarda anlatılıyordur ama  bunu uygulamayanlarıda gördüğüm için yazmak isterimki, arkadaşınızın sorduğu bir soru karşısında türkçe olarak 'ne? – bidaha alabilirmiyim? -anlamadım ? ' gibi  cümleler yerine 'bitte' şeklinde bir karşılık daha doğru olacaktır. Başta  ifade ettiğim gibi sadece kurduğunuz cümle değil o cümleyi nekadar rahat kurduğunuz ve karşılık verme şekillerinizde önemli (tabii bunlar şahsi görüşlerim)arkadaşım ilk soru cümlesini yanlış kurduğunda ilk karşılığım bitte olmuştu, ama tekrar yanlış sorunca bu sefer  'Können Sie bitte den satz wiederholen? ' (lütfen cümleyi tekrarlayabilirmisiniz) şeklinde olmuştu. böylece ben aynı tekrarı yapmamış olmakla beraber arkadaşımında cümleyi düzeltme fırsatı doğmuştu .( bu arada mülakata bizden önce giren grubun çıkışına kadar  grubumdaki arkadaşlara bu kalıpları önceden söleyerek duruma göre vereceğimiz cevapla karşımızdakinide uyarabilme imkanını sağlamış olduk :) ve arkadaşım bu kalıbı benden duyduğu anda cümlesinin hatalı olduğunu farkederek doğru cümleyi kurmuştu ve puanınıda aldı. Ayrıca  sınavda en büyük düşmanınız heyecan olacaktır, ben sınav yerine il dışından gideceğim için gece uyumamıştım ve o zamanıda son tekrarlarımı yaparak geçirmiştim ama mülakat esnasında nedense çok rahat hissetmiştim kendimi (belki bunda bir tanıdığımın sınavdan yarım saat önce 1 tane aspirin içmeyi unutma heyecana iyi gelir , demesinin faydasıda olmuştur :)  )
    Son olarak sınav bitimnden sonra  ilk sorulan soru şudur; sonuçları nezaman alabilirz.
    Sonuçlar 1 hafta sonra posta ile gönderiliyor (izmir bölgesi için böyle) fakat bir yerden duyduğuma göre kazanamayanlara 2-3 gün içinde sonuçları mesaj olarak gönderildini duymuştum. 1 hafta sonra sınav sonucumu kargodan aldığımda zarftan ilk çıkan bölümün pembe renkli bir kağıt olduğu görünce çok sevinmiştim , bunun A1 sertifikası olduğunu önceden biliyordum çünki, sınav sonucunda 86 almışım mülakattaki notum 24.90/25 :)  umarım Rabbim bu sevinci tüm bu stresi yaşayan kardeşlerimizede nasip eder…

jfk
    Katılımcı

Birde  basit ama önemli bir nokta belki kurslarda anlatılıyordur ama  bunu uygulamayanlarıda gördüğüm için yazmak isterimki, arkadaşınızın sorduğu bir soru karşısında Türkçe olarak 'ne? – bidaha alabilirmiyim? -anlamadım ? ' gibi  cümleler yerine 'bitte' şeklinde bir karşılık daha doğru olacaktır.

Bu arada hemen bir düzeltme yapmak isterim 'bitte' ifadesini eksik yazdığımı farkettim, doğrusu
      'Wie bitte'  olacaktı.

ALLAH yar ve yardımcınız olsun…

mutim2
    Katılımcı

Kardeşim öncelikle Allah yar ve yardımcın olsun ve inşAllah kazanmak ilk sinavda sanada nasip olur.
    Ben 4 Ocak sınavına girmiştim ve kursada gitme durumum olmadı (bulunduğum şehirdeki  lisan kursu 3.5 bin tl isteyince pekte cazip gelmedi açıkcası :)  )  durum itibariyle 3-4 aylık bir surede kendim hazırlanmıştım, bu süre içerisinde gerek video dersler gerekse bu sitenin çok faydalarını gördüm ve bu çalışmalara emeği geçenlere buradan ayrıca çok teşekkür ederim.
      Belki bir faydası olur düşüncesiyle kendi edindiğim sınav tecrübemi paylaşmak istedim, ilk etapta bazı zor gibi görünen durumlar için kendime göre uyguladığım pratik yöntemlerim vardı, mesela gramerle ilgili çalıştığım dönemlerde ayrılabilen fiiller, bana cümle kurarken pratikte daha karışık gelebiliyordu ve buda mülakat esnasında duraksamaya ve akıcı cümle kurmama engel olabilir diye düşünmeme yol açmıştı, bende bunun için kurduğum cümlelerde  mümkün olduğunca modal fiil kullanmaya başladım (wollen, können vb. ) böylece ayrılabilen fiilleri hic ayırmadan cümle sonuna atarak kendime göre daha pratik cümle kurabiliyordum, ki faydasınıda bayaa bi gördüm diyebilirim :)  özellikle en son bölümdeki mülakat bölümünde thema ya göre cümle kurma olayını ben atlamışım o konuda çok bilgi sahibi değildim fakat şunu farkettimki gözetmenler buna çok önem vermiyor  önem verdikleri şey, çektiğin karttaki kelime veya resimle ilgili doğru cümleyi kurabilmen ve bunu nekadar  rahat kurabildiğin, hatta bilmediğin bir kartı görevli kişiye bu kartı bilmiyorumu almanca söylemen dahi o kişide bir kanaat uyandıracaktır ( şahsi düşüncem) çünki çektiğim bir karttaki resim hiç karşıma çıkmayan ve çalışmadığım bir resimdi ve ben direkt gözetme 'ensthuldigung, aber das weiss ich nicht ' demiştim :) oda tebessüm etmişti sadece fakat yanındaki diger gözetmenin o esnada direkt puanlamaları verdiğinide farketmiştim. Birde  basit ama önemli bir nokta belki kurslarda anlatılıyordur ama  bunu uygulamayanlarıda gördüğüm için yazmak isterimki, arkadaşınızın sorduğu bir soru karşısında Türkçe olarak 'ne? – bidaha alabilirmiyim? -anlamadım ? ' gibi  cümleler yerine 'bitte' şeklinde bir karşılık daha doğru olacaktır. Başta  ifade ettiğim gibi sadece kurduğunuz cümle değil o cümleyi nekadar rahat kurduğunuz ve karşılık verme şekillerinizde önemli (tabii bunlar şahsi görüşlerim)arkadaşım ilk soru cümlesini yanlış kurduğunda ilk karşılığım bitte olmuştu, ama tekrar yanlış sorunca bu sefer  'Können Sie bitte den satz wiederholen? ' (lütfen cümleyi tekrarlayabilirmisiniz) şeklinde olmuştu. böylece ben aynı tekrarı yapmamış olmakla beraber arkadaşımında cümleyi düzeltme fırsatı doğmuştu .( bu arada mülakata bizden önce giren grubun çıkışına kadar  grubumdaki arkadaşlara bu kalıpları önceden söleyerek duruma göre vereceğimiz cevapla karşımızdakinide uyarabilme imkanını sağlamış olduk :) ve arkadaşım bu kalıbı benden duyduğu anda cümlesinin hatalı olduğunu farkederek doğru cümleyi kurmuştu ve puanınıda aldı. Ayrıca  sınavda en büyük düşmanınız heyecan olacaktır, ben sınav yerine il dışından gideceğim için gece uyumamıştım ve o zamanıda son tekrarlarımı yaparak geçirmiştim ama mülakat esnasında nedense çok rahat hissetmiştim kendimi (belki bunda bir tanıdığımın sınavdan yarım saat önce 1 tane aspirin içmeyi unutma heyecana iyi gelir , demesinin faydasıda olmuştur :)  )
    Son olarak sınav bitimnden sonra  ilk sorulan soru şudur; sonuçları nezaman alabilirz.
    Sonuçlar 1 hafta sonra posta ile gönderiliyor (izmir bölgesi için böyle) fakat bir yerden duyduğuma göre kazanamayanlara 2-3 gün içinde sonuçları mesaj olarak gönderildini duymuştum. 1 hafta sonra sınav sonucumu kargodan aldığımda zarftan ilk çıkan bölümün pembe renkli bir kağıt olduğu görünce çok sevinmiştim , bunun A1 sertifikası olduğunu önceden biliyordum çünki, sınav sonucunda 86 almışım mülakattaki notum 24.90/25 :)  umarım Rabbim bu sevinci tüm bu stresi yaşayan kardeşlerimizede nasip eder…

Dostum Allahım sana da kolaylık versin bundan sonraki işlerinde, ne güzel emek verip paylaşmıssın yaşadıklarını.. Herşeyin hayırlısını diliyorum rabbimden, ama kazanmayıda çok istiyorum .. Çalışıyoruz , ama ne olacanı bilmiyoruz, hayılrısıyla bu stresi atlatmak istiyorum. arrested_love@hotmail.com beni eklersen sınav konularında biraz olsun pratik yapabiliriz, tabii ki isterseniz.. Herşeyin hayırlısı.. teşekkürler tekrar

jfk
    Katılımcı

Dostum Allah'ım sana da kolaylık versin bundan sonraki işlerinde, ne güzel emek verip paylaşmıssın yaşadıklarını.. Herşeyin hayırlısını diliyorum rabbimden, ama kazanmayıda çok istiyorum .. Çalışıyoruz , ama ne olacanı bilmiyoruz, hayılrısıyla bu stresi atlatmak istiyorum. arrested_love@hotmail.com beni eklersen sınav konularında biraz olsun pratik yapabiliriz, tabii ki isterseniz.. Herşeyin hayırlısı.. teşekkürler tekrar

Merhaba, öncelikle güzel temenninden dolayı ALLAH razı olsun der ayrıca teşekkür ederim. Msn kısmına gelince, önümüzdeki zaman süreci içerisinde çok fazla online olabileceğimi sanmıyorum bu nedenle pratikte yardımım dokunmayabilir (malum vize başvurusu sonrasında il dışı ziyaretlerimde olacak) ama fırsat buldukça siteye girmeye çalışırım. Her nekadarda direkt yardımcı olamasamda en azından kendi araştırmalarım sonucunda karar kıldığım ve gerçekten faydasını çok gördüğüm video dersleri ile ilgili bir kaynak önerebilirim. İlk başlarda nereye baksam Daylight in ders videoları çok içerikli ve güzel anlatımlı densede (ki onuda bir süre izledim) hocanın telafuzu bile farklı olduğunu ve ders içeriğinin Aİle birleşimine özel bir anlatımdan ziyade genel bir ders anlatım içeriği olduğu kanatine vardım (temel alfabe vs. gibi kısımlari katmıyorum tabii) linkte verdiğim adresten Aile birleşimi sınavları için hazırlanmış video dersleri benim işime çok yaradı ve anlatımıda çok güzel mutlaka tavsiye ederim :)
    https://rapidshare.com/users/7G45Z    http://www.rcegitim.com adresindende verdiğim linki yine görebilirsin. Ünal ÖZDAL hocanın hazırladığı bu video derslerinin sana çok büyük faydaları olacağından eminim.
    ALLAH kolaylık versin kardeşim.

8 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 23 arası (toplam 23)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.