29 mart bilgili ark

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    crazy_52
    Katılımcı

mrb ark.29 mart gunu vize muracatında bulundum ve esımın gırıs cıkıslarını ıstedıler 7 nısanda faxsladım ve esım yabancılar subesıne gıttı ve ordakı bayan ben sıze mektup gondercem ve benım ısmımı sormus esımde sylemıs yok evraklar gelmedı demıs 6 hafta kadar surer demıs gelmesı esımde benım ne hazırlamam lazım dıyınce ordakı bayan alman vatandasımızınz dıye sormus esımde evt demıs sadace ev kontratınız yeterlı demıs  anlamadıgım gercekden 6 hafta surermı yoksa ordakı kadın basından mı sagmıs sımdıden tsk ..

yasar_4040
    Katılımcı

yok arkadasim ne 6 haftasi benim evraklarim 2 haftada gelmisti esime ondan sonra hemen mektup gönderdiler sonra görüsmeye gitti esim 2hafta sonra vizem geldi ama esin sürekli arasin sorsun 1 hafta gectikten sonra

crazy_52
    Katılımcı

hmm o zaman haftaya bıdaha gıtsın esım yabancılar subesıne zaten yakınmıs yurume 5 dk dedı kalacamız yer duisburg acaba bu yuzden 6 hafta ıcınde gelır demıs olabılır mı hanı formda gordum yogunluk olan bolge olabılırmı

hakan hakan hakan
    Katılımcı

kisiden kisiye degisir ama benim kagitlarim yabancilar dairesine  28 günde vardi. bu yetmezmis gibi
    esimin evi ile yabancilar dairesinin arasindaki mesafe tam 10  bilemediniz 20 dakika olsun  bu mesafe bulunan  binadan mektup tam 8 günde geldi  offoff:) . esim 18 nisanda evraklari teslim etti. bu seferde daha önce almanyada kalmis oldugum icin benim essen yabancilar dairesinde bulunan dosyami istediler . dosyami 7 nisanda istemisler artik kac aya gelirse bilmiyorum . basvuruyu geri cekip caniniz cehenneme demeyi bile düsünüyorum tr de  yasariz  napalim :(

horasanli
    Katılımcı

düsündügünüz konulara bakin..8 hafta bilmem 10 hafta sürsün..gelince anlayacaksiniz ne demek istedigimi….. offoff:)

crazy_52
    Katılımcı

ne yapalım horasanlı sen syle burda zaten beklemedegız esler erkek yada bayan almanyadalar burda da arkadaslarla bılgı alısverısınde bulunuyorsun 8 senedır almanyadayım dıyorsun hayla ısyan edıyorsun sana desemkı don gerı bu seferde dıyeceksın kı ben buraya alıstım tr gelınce ne yaparım dıyeceksın bence arkadasım burdakı ınsanların cogu yardım alarak bır nebse olsun ıcını rahatlatmaya calısıyor dıye dusunuyorum egerkı cekecegı sıkıntı varsa emın ol orası ıster almanya ıster turkıye olsun cekersın

hakan hakan hakan
    Katılımcı

crazy haklisin kardes anlimizda ne yazdiysa. hakkimizda hayirlisi . beklemekten baska  yapacak birsey yok. allah sabir versin

tugce_doerjer
    Katılımcı

düsündügünüz konulara bakin..8 hafta bilmem 10 hafta sürsün..gelince anlayacaksiniz ne demek istedigimi….. offoff:)

horasanlı sen almanyada ne ıs yapıyosun? cocugun varmı? ne yaparsın oralarda da bu kadar sıkıntı ıcındesın? bence senın sıkıntıların senın sucun arkadasım kımseyı burda korkutma ınsanlar eslerının ozlemıyle bınbır zorlukla vıze almanın pesınde herkesın sınırlerı gerılmıs durumda… gerek yok sagdan soldan boyle abuk sabuk haberler duymalarına… devletı ınsanları suclıycanıza bıraz kendınıze bakın belkı bıseyler duzelır  :police:

7 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.