29 mart aile birlesimi vize muracatı…ANK..

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    crazy_52
    Katılımcı

slm ark.öncelikle herkese mrblar basımdan gecenlerı anlatım kı lazım olabılır.ark randevuya gırdım gayet ıyı gecdı ama almanca baya bı soru vardı 4 tane oda vardı her cıkan ole dıyordu almanca olarak kendımı tanıtmamı ıstedı tanıttıkdan sonra esımın adını nerede oturdugunu sordu bende cvbladım tsk edıp bı de kagıt cıkartıp bunları tercume et dedı ben de ettım hatta bırınde takıldım sordum çiftci dedı ben benım meslegım cıftcı olarak yazdım bız evraklarınızı ıncelıcez dedı dısarı cıkdım 1ile 1.5 saat sonra tekrar cagırdı ve bana evrakların tamam dedı yanlız sefım esının son 5 yıl ıcındekı tr gırıslerını ıstedı dedı alabılırsen hemen al dedı bende cıkdım yola alamadım :))) tekrar gerı dondum ve syledım vermedıler dıye ordakı bayanda zaten evraklarının ıncelendı bır sorun yok ısledım evraklarını dedı ama esının gırıs cıkıslarını faxla dedı bana bır numara verdı ve 1 ay zaman verdı gelmene gerek yok dedı faxlasanda yeter dedı tsk ettım cıktım…

Köln-Bonn
    Katılımcı

Hayirlisi olsun kardesim, Insallah hersey diledigin gibi olur.

avciharun01
    Katılımcı

Kardeşim öncelikle hayılı haberler gelmesini diliyorum. Ama şu almanca sorulan sorular ve tercüme ettirdikleri cümleleri daha detaylı bize yazarsan merakımızı gidermiş oluruz. Teşekkürler.

crazy_52
    Katılımcı

iyi dileklerınız ıcın tsk ederım…ilk kendımı tanıttım mein name ist mehmet ich bin zwei und dreisig jahre alt ich komme aus der turkei ich wohne in ordu ich spreche turkisch und ein bisschen duetsch mein bereuf ist maler meine hobbys sind swimmen und basketball byle kendımı tanıttım sonra bana esımın adın sordu dein name frau dedıı sade kısa sekilde esimin ismını syledim wo wohnt ihre frau dedı yıne kısa cvb verdım duisburg dedım tsk ettı sonra bır kagıt ı verdı tercume ettım orda hatırladıklarım
    ıch hiesse ahmet …………….benım adım ahmet
    mein beruf ist bauer………..benım meslegım cıfcı
    ihre telefonnummer……….. bunu rakamla yazmıyon yazıyla yazdım
    aklımda kalanlar bunlar yanlıs yazmısda olabılır almanca olarak bu kadar …

crazy_52
    Katılımcı

mrb ark tekrar konu acmak ıstemedım 29 martta vıze muracıtında bulundum ve benden esımın son 5 yıl ıcındekı tr gırıslerını cıkıslarını ıstedıler esım vekaletı gonderdı bende 07 nısanda faxsladım bundan sonrakı surec nasıl sımdı benım evraklarım almanyaya gıttımı yoksa maılmı gıdıyor bılgısı olan arkadaslar yazarlarsa sevınırım sımdıden tsk ederım herkese …

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.