29 Ağustos Cuma ( A1 Sınavı )

Forumlar Almanca Dersleri İle İlgili Sorular ve Cevaplar 29 Ağustos Cuma ( A1 Sınavı )

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Libahse
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, bu cuma saat 10:00'da sınava gireceğim. Ben gibi bu cuma ve sonrasında sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.. İnşallah kazanıp, hasretimize bir son veririz. Dualarınızı eksik etmeyin inşallah.

Gülüşüm, seni çok özledim.

Son iki gün, tecrübeli arkadaşların tavsiye ve uyarılarını alabiliriz burada.
    clap:)

sonsoz
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, bu cuma saat 10:00'da sınava gireceğim. Ben gibi bu cuma ve sonrasında sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.. İnşAllah kazanıp, hasretimize bir son veririz. Dualarınızı eksik etmeyin inşAllah.

Gülüşüm, seni çok özledim.

Umarım iyi bir sonuç alırsın .. Yolun açık olsun Allah seni ve bizleri biran önce sevdiklerimize kavuştursun .. Bu arada sonucu alınca yazarsan seviniriz ..

Son iki gün, tecrübeli arkadaşların tavsiye ve uyarılarını alabiliriz burada.
    clap:)

Libahse
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar, sınavı kazandığımı sizlerle büyük bir mutluluk içinde paylaşıyorum. Evet, 86 puan alarak A1 sınavından başarıyla geçmiş bulunmaktayım.. Başta hocalarıma, ders arkadaşlarıma ve dualarıyla yalnız bırakmayan tüm gönül dostlarına sonsuz teşekürler ediyorum. Allah sizlerden razı olsun..

Selam ve dua ile..

Ek: Beraberinde sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.

MuhaяяeM
    Katılımcı

Tebrik ediyoruz, geçmiş olsun :)

Reyhan58
    Katılımcı

Eshabil tebrik edrim , benimde esim bidaki aya sinava giricek
    simdiden telasdayiz rica etsem , sinavda neler vardi nasil gecti
    sorular neydi mektub okulda calisdigin gibi mi gecdi  sana zahmet biraz bizi
    de bilgilendirsen cok seviniriz
    Sevabi sana :)

Libahse
    Katılımcı

Eshabil tebrik edrim , benimde esim bidaki aya sinava giricek
    simdiden telasdayiz rica etsem , sinavda neler vardi nasil gecti
    sorular neydi mektub okulda calisdigin gibi mi gecdi  sana zahmet biraz bizi
    de bilgilendirsen cok seviniriz
    Sevabi sana :)

Öncelikle cevap vermekte geçiktiğim için özür dilerim. Hoş görün lütfen..

Eşiniz hangi kursa gidiyor bilmiyorum ama hangisi olursa olsun derslerini aksatmaması gerektiğinin altını çizmek istiyorum evel. Çünkü sınavda, kursta görülenlerden pek farklı birşey çıkmıyor.. Sakin olmak ve öncesinden görmüş olduğu dersleri, ders saatinden sonra tekrar etmesi bir başka önemli nokta ki bu sayede sınavı rahatlıkla atlatacağını söyleyebilirim. Ben Hören'e dikkat kesilmek istiyorum; bu bölümde bildiğiniz gibi dinleme yapılıyor ki küçük replikler halinde oluyor. Cümle kurgularına dikkat etmesi elbetteki gerekli, aralarda geçebilecek olumsuzluk belirten kelimeleri ( Nicht ve Kein ) yakalamak sizi doğru sonuca götürecektir.

Sözlü kısımdaysa kendinizi tanıtıyorsunuz. Biraz ezber gerektiriyor o kadar.. Mesela; Ich heisse Eshabil, ich komme aus der Türkei, ich wohne in Istanbul in Bağcılar, ich bin 28 jahre alt gibi… Mektuba gelince; size verilen direksiyon cümlelerindeki kişi zamirlerinde yerli değişiklikler yaparak mektubu lehinize çevirebilirsiniz. Fragen direksiyonu çıkarsa mektuba olduğu gibi yazsın derim.. Forumda mektup örnekleri mevcut ki konu ne olursa olsun verilen direksiyonlarda yapılan küçük oynamalarla puan almak mümkün.

Özetle derslerini aksatmaz, bol tekrarla çalışır ve sakin olup heyecanlanmazsa sınavı başarıyla geçeceğine inanıyorum. Öyle korkulacak, gözde büyütülecek derecede dert edilesi bir sınav değil. Harici olarak yapabileceğim birşey varsa buradan yada özelden sorabilirsiniz.

Ek olarak; İstanbul'da olan arkadaşlara bizzat yardım edebilirim.
    İnşallah herkes kazanır ve en kısa zamanda sevdiklerine kavuşur.

Selam ve dua ile..

Libahse
    Katılımcı

Ki bir başka başlıkta da bir arkadaşımız mektup hususunda benzer sözler sarfetmiş. Buradan bakabilir, görebilirsiniz; https://almancax.com/forum/index.php?topic=3842.msg72850#msg72850

kaan_06
    Katılımcı

selam
    arkadaslar pazartesi sınavim insallah kazanisim Allahin izniyle:)

7 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.