29.06.2012 B1 Sinavi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Cidtii
    Katılımcı

9 aydir almanyadayim ve ocak ayinda kursa gitmeye basladim benim gittigim kurs ebeveyn kursumuymus neymis yasli ve cocuklu insanlar dolu cok yavas ilerliyolar bende erkenden kitaplara calistim kendim bitirdim konulari. normal de kurs 11 ayin ortasinda biticek ve sinav o zaman ben yarim yamalak almancayla istedim sinavi 1 ay onceden. Kurstan bi rus arkadas girdi b1 hepsini % 100 yapti hören lesen schreiben und sprechen ve bunu 3 ay geldi öle yapti cok fazla da bisey bilmiyodu acikcasi.. simdi ben sinav denemeleri yapiyorum hören und lesen de 45 de 33 36 en sonda 40 dogru yaptim yeterli bi puan oldugunu hoca söledi hören ve lesen 33 dogruyla b1 yapiyo. schreiben da problem wardi onu da hallettim gibi bise ama mündliche prüfung bilmiyorum böle dilim tam dönmüyo gibi tam böle ceviremiyorum dilimi ama biraksan konusuyorum yani almanca bildigim kadariyla benim icin tabi yeterli degil ama bilmedigim bise yok suana kadar ögrendiklerimden hocanin ders anlattigini da artik böle cok net belirgin anlayabiliyorum. bakalm ne olcak cuma günü sizlern de duasiyla. A1 i türkiye de yaptim ve kendim calistim diyeyim kursa gitmedim bu siteden cok yararlandim dolayisiyla burdaki arkadaslarin tecrubelerinden ve paylastiklarindan. bu prufung gectikten sonra üni de dil kursuna gitmeyi dusunuyorum b2 veya c1 icin bu kursun bana cok bi faydasi olmadigini dusunuyorum suanlik.  benden bu kadar  :) dualarinizi beklerim..

Rodolfo
    Katılımcı

Sinavinda basarilar dilerim. Bende gecen ay B1 sinavina girdim hören/schreiben B1 aldim. Sprechen bölümünden 6 puanla A2 aldim, 75 puan istiyomus :) Bu yüzden A2 verdiler ve 100 saat tekrar hakki tanidilar. Önümüzdeki ay modül 6 dan tekrar basliyorum, bakalim bu sefer olacakmi :)

Sheyma
    Katılımcı

ikinizede basarilar dilerim.
    “Cidtii” Üniversitenin verdigi kur nasil? ve ücretler hakkinda bir bilgin var mi?
    Hangi bölgede yasiyorsunuz?

Cidtii
    Katılımcı

rodolfo arkadas tebrik ederim ins. sprechen dan da gecersin.. dün girdim sinava hören und lesen dan b1 alirim diye dusunuyorum. schreiben da da yaptim  aslinda 12 cümle felan yazdim yan cümleler kullandim relativ satze kullandim konjuktiv kullandim da simdi tam hatirlayamiyorum en son da  bi tane sik war di cok kolay diye en sona biraktim zaten sona yazilmasi gerekiyodur wann ansehen diyo simdi hatirlayamiyorum yazdim mi wann kann ich den ansehen diye bilmiyorum unuttum valla biraz da hizli davrandim suan aklimda yok.sprechen da da yani a1 yaptim ben onda sprechenim 25 üzerinden 23 tü bunda da hemen hemen o kadar yaptim diye dusunuyorum oranlayinca ama onlar ne werir ne kadar werir bilemiyorum 6 hafta sonra görcez bakalm sonucu. Sheyma arkadas senin soruna gelince nrw yasiyorum wuppertal burdaki uni de war daf kursu ona gitmeyi  dusunuyorum 8. ayin ortasinda kayitlar basliyo kayit parasi 270 küsür bisi yanlis hatirlamiyosam bi sömestr de 500 euro en fazla ve sinav da 100 euro. simdi b2 icin zor diyolar eger öyle ise gercekten iyi olur zorlanmadan ogrenemem ben kendi adima konusayim belki volkshoch schule de war b2 kurslari kendin kayit oluyosun oralar fiyat olarak daha uygun onu da deneyebilirim . ama su war ki bu b1 hic bisey yani tam olarak bise bildigim yok cok fazla yine faydalanamadim daha tam olarak ifade edemiyorum kendimi belki sinavdan gecerim ama gecsem de bu bise ifade etmez benim icin. kurs icinde az bucuk konusabiliyorum diyeyim ama sokaga cikinca ee kem küm oluyo o da hosuma gitmiyo acikcasi kimsenin gitmez herhalde.. nese sinava gircek olan herkese basarilar girip cikanlar da ins hayirlisiyla kurtulurlar bu sikintilarindan

Rodolfo
    Katılımcı

Aynen dedigin gibi entegrasyon icin sart kostuklari B1 egitime bana göre yetersiz. Normalde b1 demek disarida rahat konusabilmek demektir ama bir cok kisi b1 kazansa bile dediginiz gibi kem küm diyip takiliyor :)
    B1 sinavini kazandiktan sonra, eger issiz iseniz mesleki dil egitimine gitme hakkini veriyorlar diye biliyorum. Bu da B++ plus oluyor sanirim. O yüzden bunlarida devlet üzerinden tamamlayip sonrasinda C1 – C2 devam edilebilir. Devletin önerdigi kurslar harici özel kurslar mevcutmus. Dortmund'da öyle bi yer duydum. Egitim tamamen gramer ve konusmaya yönelik veriliyormus. O sekilde denemek lazim tabi bu sürec yine 2 yili geciyor :)

Reyya
    Katılımcı

Aynen dedigin gibi entegrasyon icin sart kostuklari B1 egitime bana göre yetersiz. Normalde b1 demek disarida rahat konusabilmek demektir ama bir cok kisi b1 kazansa bile dediginiz gibi kem küm diyip takiliyor :)
    B1 sinavini kazandiktan sonra, eger issiz iseniz mesleki dil egitimine gitme hakkini veriyorlar diye biliyorum. Bu da B++ plus oluyor sanirim. O yüzden bunlarida devlet üzerinden tamamlayip sonrasinda C1 – C2 devam edilebilir. Devletin önerdigi kurslar harici özel kurslar mevcutmus. Dortmund'da öyle bi yer duydum. Egitim tamamen gramer ve konusmaya yönelik veriliyormus. O sekilde denemek lazim tabi bu sürec yine 2 yili geciyor :)

arkadaşım ben B1 sertifikamı aldıktan sonra, iş buluyorlar düşüncesi ile senin dediğin gibi B1+ VE B2+ kurslarına gittim adı BERUFVORBEREİTETE DEUTSCHKURS ..bu kursta sadece meslek ile ilgili kelimeler öğrettiler bize birde biray lık staj (praktikum) bir işyerinde çalıştık. benim tercih ettiğim VERKAUFERİN idi. praktikumumu büyük bir mağazada kadın reyonunda satıcılık olarak yaptım. ücretsiz tabii. sabah 9 dan akşam 6 ya kadar oturmadan ayaktaydım.  :( sonra imtihana girdik. çok zor bir imtihandı. öyle B1 gibi değil. B1+ VE B2+ imtihanında tamamen gramatikli konuşmaya ve yazmaya vede artikellere daha fazla hakim olmak şart. eğer hakim değilsen direk kalıyorsun. ben schreiben,hören ve lesen dan çok iyi bir puan ile kazandım amaaaaa sprechendan şok oldum çünki çok iyi konuştuğumu düşünmüştüm. zannediyorum verilen temada ufak bir yanlış anlama yapmış olabilirim. buda kalmam için bir neden değildi aslında. belkide heyecan yaptım ve devrik cümleler veya artikelsiz konuşma yapmış olabilirim diye düşündüm kendimce.. neyse ocak ayında sadece sprechendan sınav olabileceğim söylendi. ama ben girmeyeceğim. boşyere stres yapmak istemiyorum. NEDEN DİYECEKSİNİZ.. inanın ben kurstan sonra bu sertifikayla  iş bulurum ümidiyle gitmiştim bu kursa. (gerçi iyide oldu almancamı ilerlettim bu sayede)
    benim fikrimi sorarsanız bu kurs gereksiz. işe girerken b1+ sertifikası falan istemiyorlarki. artı işte bulmuyorlar yani kendin bulman lazım. Haklısın B1 bitiren sadece kendini ifade edebilecek kadar almancaya hakim. öyle akıcı konuşulması çok zor. basit cümleler sadece. o yüzden benim tavsiyemde B1 yaptıktan sonra direk B2 ye devam edin. B1 VEYA B2+ saçma bir kurs. (evet devlet karşılıyor bunu) ben bu kurslara gittiğim için söylüyorum. öyle zannetmeyin sonra iş buluyorlar veya iş bulmak daha kolay bu sertifika ile diye düşünmeyin asla. hiçde işe yaramıyor. üstüne birde bedava staj yapıyorsun. yok yok boşyere vakit kaybetmeyin bence 6 aya yazık. en güzel almancanızı ilerletmek için B2 sonra C1,C2 ile devam edin.

Cidtii
    Katılımcı

reyya ark. ben kendı adıma konusayım ben meslek ıcın b pluss ögrenecek degılım benım amacım b2 c1 daha sonra türkiye okudugum diplomaya denklık almak ıstıyorum unı mezunuyum . almancaya hakım olayım daha sonra kendı ıslerımı kendım hallederım dıye düşünüyorum verdıgın bılgıler ıcınde tsk ler

ayse86
    Katılımcı

b1 sinavina yakinda giren arkadaslar bana yardimci olabilirmisiniz benim cumartesi günü sinavin var cok korkuyorum fotogref anlatma ve plan yapma konusunda nelerle karsilastiniz? cok zorluyorlar mi mektup nasil di ve son olarak dinleme ve okuma bölümleri cok karisik mi yoksa kolay anlasilabilen sorular mi tavsiyelerinizi bekliyorum gercekten cok ihtiyacim var simdiden tesekkurler

Reyya
    Katılımcı

Ben girdim. Tecrübelerimi,sınavda çıkmış tüm mektup örneklerini ve sprechen ile ilgili temaları ALMANCAX ın  A2… sınavları adı altındaki yere paylaşmıştım. ama kimse göremiyor çünki A1 sınavları ile ilgili bölümdüğü için kimse göremiyor. Aslında paylaştığım bu bilgiler B1 sınavına girecek için çok önemli ..umarım sayfanın yetkilisi görür yazımıda B1 SINAVI adı altında bir başka bölüm açıp tüm B1 ile ilgili olan belgelerimi oraya aktarır. hiç değilse kişiler faydalanır. umarım!!
    Ben şimdi o linki bulup buraya aktarayım. sınava girecek için önemli mektuplar ve temalar var sayın yetkilim!! lütfen bir bölüm açın B1 SINAVI VE MEKTUP ÖRNEKLERİ diye..  :) :)

Reyya
    Katılımcı

B1 de çıkmış tüm mektup örnekleri LİNKİM burada…

https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=19021.0

Reyya
    Katılımcı

B1 sınavında çıkan konuşma bölümü (sprechen) ise bu linkte..

https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=19040.0

aslında bazı arkadaşlarda örnekler vermiş B1 sınavı ile ilgili..dediğim gibi A1 in içinde gömülmüş tüm B1 sınavları hakkındaki yorumlar ve tecrübeler. yetkili umarım görür ve ayrı bir başlık altında hepsini biraraya getirir. onca emeğimiz boşa gitmesin değilmi amaaa  :) :) :)

KOLAY GELSİN..

Reyya
    Katılımcı

b1 sinavina yakinda giren arkadaslar bana yardimci olabilirmisiniz benim cumartesi günü sinavin var cok korkuyorum fotogref anlatma ve plan yapma konusunda nelerle karsilastiniz? cok zorluyorlar mi mektup nasil di ve son olarak dinleme ve okuma bölümleri cok karisik mi yoksa kolay anlasilabilen sorular mi tavsiyelerinizi bekliyorum gercekten cok ihtiyacim var simdiden tesekkurler

umarım  eklediğim yazıları  sınavından önce görürsün arkadaşım. Başarılar dilerim.

bende yeni üye oldum,yazılarını takip ettim,mektup örnekleri var çok güzel.
    emeğinize sağlık diyorum.
    bende münihteyim ve b1 sınavım 28 temmuzda.bizde modeltestlere başladık.
    briefte bugünki 2 temanın 1.si

“sie besuchen einen Deutschkurs.sie können diese woche nicht in den unterricht kommen.Nachste woche wird im unterricht aber ein modeltest zur deutschprüfung gemacht.
    schreiben sie ıhrer kursleiterin,frau schuster.

…grund für ıhr schreiben
    …entschuldigung
    …wie zu hause lernen?
    …wann sind sie wieder im kurs?

2.aufgabe ise
    ın ıhrem haus finden sie einen zettel der wasserwerke.diese führen am 12,april zwichen 8 und 12uhr im haus reparaturarbeiten durch und müssen in alle wohnungen.Am 12.april sind sie aber zwichen 8 und 12 uhr nicht zu hause. bitten sie ıhre hausverwalterin,frau weimann,die firma in ıhre wohnung zu lassen.

…grund für ıhr schreiben
    …was soll frau weimann für sie tun?
    …wo ist der wohnungsschlüssel?
    …bedanken sie sich.

ben bunu çözümleyemedim…yardım edermisiniz?

roye
    Katılımcı

Vielen Dank für Ihre Mühe… ya gülersin belki ama Reyya senin yazdigin bu temalari gecen gün oturdum hepsini yazdim…su an benim kurs tatilde,bu hafta dinlendim ama haftaya teker teker yazicam :))  4,5 ekim benim de sinavim…bakalim kismet :)

Reyya
    Katılımcı

bende yeni üye oldum,yazılarını takip ettim,mektup örnekleri var çok güzel.
    emeğinize sağlık diyorum.
    bende münihteyim ve b1 sınavım 28 temmuzda.bizde modeltestlere başladık.
    briefte bugünki 2 temanın 1.si

“sie besuchen einen Deutschkurs.sie können diese woche nicht in den unterricht kommen.Nachste woche wird im unterricht aber ein modeltest zur deutschprüfung gemacht.
    schreiben sie ıhrer kursleiterin,frau schuster.

…grund für ıhr schreiben
    …entschuldigung
    …wie zu hause lernen?
    …wann sind sie wieder im kurs?

2.aufgabe ise
    ın ıhrem haus finden sie einen zettel der wasserwerke.diese führen am 12,april zwichen 8 und 12uhr im haus reparaturarbeiten durch und müssen in alle wohnungen.Am 12.april sind sie aber zwichen 8 und 12 uhr nicht zu hause. bitten sie ıhre hausverwalterin,frau weimann,die firma in ıhre wohnung zu lassen.

…grund für ıhr schreiben
    …was soll frau weimann für sie tun?
    …wo ist der wohnungsschlüssel?
    …bedanken sie sich.

ben bunu çözümleyemedim…yardım edermisiniz?

Sehr geehrte Frau Schuster,
    Leider kann ich diese Woche nicht  in den Unterricht kommen, weil ich krank bin,dafür möchte ich mich entschuldigen.  Ich muss im Bett bleiben .VEYA BAşKA BİR NEDEN YAZ..(weil meine Mutter krank ist,und deshalb muss ich in meinem Heimat fliegen/fahren. Ich kann für eine Woche in meiner Heimat bleiben.
    Könnten Sie mir bitte sagen wie ich mich auf die Prüfung vorbereiten kann.
    Ich werde den Kurs in zwei (drei)  Wochen  weiter machen.
    Sie können  mich unter der telefonnummer 12345678  oder unter meiner E-mail …@hotmail.com erreichen.
    Ich warte auf Ihre Antwort
    Vielen Dank im Voraus
    Mit freundlichen Grüßen
    isim soyad…

acele ile yazdım. biraz basit cümlelerle ifade ettim ama bu daha iyi olur diye düşündüm. sende aklına gelenleri ilave et. mektupta YAN CÜMLELER ve BAĞLAÇLAR a çok önem veriyorlar mesela weil,dass,denn,deshalb,trotzdem,obwohl….gibi..sende ilaveler yaparsan iyi olur. çok uğraşamadım çnki
    vaktim daha çok olduğunda yazmaya çalışırım. 28 temmuza daha var nasıl olsa. ozamana kadar birşeylerde ilave ederim.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 23)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.