29.04 Vize Başvurusu

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    djaleeshan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar.Ankara yolculuğum sonunda bitti yani umuyorum.Sabah 9da girdiğim konsolosluktan saat 15 de cıktım.Ben hemen olaya gireyim.Numara aldıktan sonra bi süre bekledim ve içeri çağrıldım.Bütün evraklarım tamamdı almanca diploması dışında.İçeri girer girmez konusmama almanca başladım.İyi günler oturabilirmiyim dedim tabi buyrun dedi vize görevlisi.daha sonra benden evraklarımı istedi evraklarımı tam veriyorken elim ataşa takıldı dosyalar az bişey dağıldı oradaki vize görevlisi evrakları böyle alamayacağını yeniden numaram almam gerektiğini söyledim.ne kadar lütfen desemde bi işe yaramadı demek ki hayırlısı böyleymiş.neyse yeni numara aldım artık o kadar insanın içinde en son numaraydı.bekledikten sonra bu sefer baska bir numaradan cagrıldım.orada da konusmama türkçe başladım kadın evraklarımı istedi verdim.sanırım daha sonra almanca diplomasını görmediği için bana almanca iyi almanca konusabiliyormusunuz diye sordu bende evet dedim.eşinizle ilgili birşeyler anlatırmısınız dedi.ne bilmek istiyorsunuz diye sordum.eşimin nerede calıstıgını kaç yasında oldugunu gözünün ne renk oldugunu sordu hepsini almanca olarak söyledim.bilgisayara işlemleri yaptıktan sonra bekleyin diyip kalktı bi süre sonra geri geldi.şimdi size bi kaç soru daha soracağım dedi tabi dedim.türkçe mi konusayım almanca mı diye sorunca da farketmez türkçe konusalım dedi.eşimle nerede tanıstıgımı,tanısırken birinin aracı olup olmadıgını,ne kadar türkiyeye geldiğini falan sordu hepsini cevapladım.daha sonra bana bi kağıt imzalattı kağıtta eğer evliliğimin sahte oldugu anlaşılırsa alman devletinin beni almanyadan sınır dısı edebileceği yazıyordu kağıtta burayı imzalayın dedi imzaladım.tamam teşekkür ederim biz su an yemek arasına giriyoruz dedi isterseniz dısarı cıkabilirsiniz dedi 2 de burda olun dedi tamam dedim.2 den sonra beni tekrar cagırdı evraklarınız tamam bir eksik yok evinize gidip bizden haber bekleyebilirsiniz dedi tamam teşekkürler dedim cıktım geldi.Hayırlısı olsun.

mutim2
    Katılımcı

Dostum insallah senin için hayırlısı olur bu arada almancayı nerede öğrendin

djaleeshan
    Katılımcı

Kardeşim 4 yıl onların Antalyadaki bir otelinde çalıştım.Ögreniyorsun 4 yılın içinde mecburen.

C4TiMeR
    Katılımcı

Hayırlısı kardeş inşAllah iyi bir sonuçla yüzün güler, evet bende ona katılıyorum Antalya,Bodrum,İzmir vs böyle yerlerde bütün esnaflar otel çalışanları kendilerini çok iyi eğitiyorlar.

djaleeshan
    Katılımcı

İnşallah..Ya merak ettiğim tek şey o kağıdı bana neden imzalattılar.Oradaki herkese yapmadılar sordum bir çok arkadaşa onlara imzalatmamışlar.

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.