28 Nisan Ankara A1 Sınavı !! Ve Sınava Giricek ArkadasLar icin TavsiyeLer !!

Forumlar Almanca A1 Sınavı, A2, B1, Almanca KPDS, KPSS ve Diğer Almanca Sınavlar İle İlgili Paylaşımlar 28 Nisan Ankara A1 Sınavı !! Ve Sınava Giricek ArkadasLar icin TavsiyeLer !!

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Karizmatik KayseriLi
    Ziyaretçi

ArkadasLar merhaba !
    Sali günü Sabah 9'da Sinava girdim Ve tek keLime iLe Sinav Harika idi..!!
    YagmurLu bir Sabah Ankarada Alman Kültür Merkezinin Önünde buLustuk arkadasLarLa Ve bizim Gibi Sinava giricek Bircok Arkadasda oradaydi..
    Hic Heyecan yapmayan ben biLe o milletin Heyecanini Görünce Hafif bir Heyecan yaptim..!! Sonra güvenLik eLemani eLinde Sinava giricekLerin Listesi iLe beraber geldi ve Kisileri Kontrol edip Sinav yerine yönLendirdi ( Ama cok Gicik ve igrenc Bir tipti Sürekli bagiriyor Kendini bisey Saniyordu )
    Sonra 8. Kata ciktik orada yine bi kontrolden geciyorsunuz KimlikLerle beraber.. Sinav Yerine giriyorsunuz.. Sinava Canta Telefon Vb. seyLerle gidebiLirsiniz icerde dolapLar var oraya birakip kitLeyip Anahtarini aLin.. Sonra herkes yerine oturuyor bende gidip en Ön tarafa oturdum ( sizede Tavsiyem cünki dinLemeyi cok iyi anLiyorsunuz )
    Hocalar cok Samimi ve Cana yakin HeyecanLi gördükleri kisiLerle gidip konusuyorlar Rahat oLmaLarini Sagliyorlar.. herkes yerini aLdikdan sonra Sinav nasiL yapiliyor hangi asamaLar var isaretLeme nasiL yapiLiyor hatta biraz tiyo bile veriyorlar ..  Sınav Süresi 65 Dk..
    Cevap Kagidi ve KitapcikLar dagitiLiyor sonra kitapcikda hangi soruLar nerde ne nasiL oLucak onu anLatiyorlar.. buraya kadar hersey cok güzeL ! Sinav basLadigi andan itibaren kesinLikle hicbir soru feLan soramiyorsunuz zaten ortama aLisiLiyor..
    ( Benden size bir Tavsiye Soru kitapcigi dagitildigi zaman kesinLikle acip bakmayin cünki bi soru görüsüyorsunuz ve bu neydi hangi SIK olucak gibi düsünürken dinLeme böLümünde Konsantre oLamiyorsunuz.. cünki böyLe yapan bazi arkadasLar dinLeme böLümünü hic iyi yapamamisLar )
    Sinav basLadi ; Dinleme böLümü cok koLaydi yada bana koLay geldi.. Sonra okuma anLama kismina gectim tabi dinLeme bittigi zaman hemen cevap Kagidina isaretleme yaptim.. okuma anLamada o kadar zor degiLdi.. iyi ve dikkatli okumak gerekiyor.. Ben formda 5 de 3 yaptim 2 soruyu yapamadim.. Bi arkadasiniz aiLesi ile tatiLe cikicak onun yerine formu doLdurunuz diyordu… Sonra mektuba baktim ve SOK oLdum ! Vikcy cikmisti mektupta en koLay ve basit oLan mektup onu yazdim ve tam puan bekLiyorum oradan ! cevapLari bitirdikden sonra cevap Kagidimi kontrol ettim..
    ve daha 30 dk gibi bi süre vardi sonra tekrar okuma anLama böLümünden basLadim soruLari tekrar okudum ve 2 Soruyu yanLis anLamis ve yanLis cevap vermisim onLari düzeLttim..!! Sonra Sinav bitti ve Sira sözLü böLümüne geLdi..!
    O sirada 4 er Kisinin ismini okuyorlar o 4 Kisi gidip UPS ye para yatirip Sonucun geLecegi adresi feLan bildiriyo Sonra sözLü sinavina aLiniyor.. ve Diger kisiLerde bu sekiLde devam ediyor.. ve yine GÜVENLiK Elemanlari Sanki kendilerini bisey Saniyorlar Konusma oraya oturma bunu yapma sunu yapma söyLe durma sürekli insani sinir ediyorlar.. yapacaginiz tek sey sizin sözLü sinav zamaniniz gelene kadar Sadece oturup bekLemek..

Sonra sözLü böLümüne girdik ; Kursumdan bir arkadasim Bir bayan Ve Bir Erkekle.. Adamlar sicak kanli gülec ve cok Samimiler.. Kendinizi tanitiyorsunuz NAMEN ALTER KOMMEN WOHNEN BERUF HOBB'S gibi tabi kimLiklerinizde onLarin önünde Bizim girdigimiz grubun hepsine sordug soruLar dogum yerinizi Heceleyin ve Ev yada Cep numarani söyLe.. bunLar yapiLdi.. sonra Kartlari cektik Bana ilk Önce GARTEN geldi ikincisinde HOTEL ve en Sonunda Bir bardak Su hepsini dogru sekilde sordum .. Simdi size ikinci tavsiye ; Hangi grupLar sözLüye gireceginiz Zeten belli UPS ye para yatirmaya gittiginiz zaman orada birbirinizle konusun kolay ve Kisa sorular sorma konusunda anLasin.. cünki benim yanimdaki arkadas aLmancayi cok iyi biLiyordu ve bana cok uzun ve Zor soruLar Sordu.. ama cok Sükür ben bütün soruLarina cevap verdim.. benim Grubumdaki Kisilere cikan kartLari Yazayim hemen Size : Yüzmek Yasak – Araba – Anahtar – Kimlik – Telefon – Canta – Spor – Büfe – Mevye – Bahce – Otel – Bir bardak Su ..
    Buda bittikden sonra disari yani yaziLi yaptigimiz salona cikiyoz tabi güvenLikler yine karsinizda kimseyle bi keLime konusmadan sizi kapinin oraya getiriyorlar ve UPS'ye yatirdiginiz paranin makbuzunu kontrol edip yolluyorlar.. Ve Artik üstünüzden dünyanin yükü kaLkmis bi halde Disari cikip bir Sigara yakiyorsunuz :) Sinavi cok Abrtmayin , korkuLacak bisey degiL , Rahat ve Sakin oLun ( Söylemesi koLay diyenLer oraya gittigi zaman beni anLarLar ) Umarim bu yazim Size yardimci oLur cünki ben dahiL herkesin merak ettigi bu Sinavi kimse böyLe ayrintiLi anLatmamisti.. Sinavimdan 80 ve Üzeri puan bekLiyorum.. Suanda geLdim Kayseriye evimdeyim Ve UPS'nin bana Sinav sonucunu getirmesini bekLiyorum.. Sonucuda SizLerle payLasirim ..
    Saygilarimla..

mavili_mavis
    Katılımcı

hadi  hayirlisi insallah istedigin puanı  alırsın  basarılar dılıyorum

KAZENIS
    Katılımcı

Tsk ederim Darisida sana oLur insaLLah…

geveze07
    Katılımcı

karizmatik verdiğin bilgi için tşkler. hayırlısıyla inşallah alırsın belgeni.

gkypmk
    Katılımcı

SANA SADECE TEşEKKÜR EDİYORUM VE UMARIM DİLEDİĞİN GİBİ OLUR BU YOLDA HERşEY…

ozhan_c84
    Katılımcı

bu gun sınav sonucun gelır hadı bakalım ınsallah ıı haberlerını alırız sarısın guvenlige bayıldım tam bır arıza dusun susun deyıp durdu sonra bı acıldı susmak bılmıyor kendısı dıger guvenlık artık ınsaları bı tarafa bıraktı guvenlıgı susturmaya calısyor heheh sınav salonunda cıkıyordum sıgaran varmı 3-5 tane versene flean dıyor hareketler kendı kendıne konusması tam bır arızaydı hehe:)

aksam_günesi
    Katılımcı

Ellerine emegine saglik müthis anlatmissin saolasin!ama bi sorum olcak garten ve büfeye nasil sorular soruldu cevaplari nelerdi?Cevaplarsan cok makbule gecer mayis 7 sinav günüm :(

KAZENIS
    Katılımcı

Ellerine emegine saglik müthis anlatmissin saolasin!ama bi sorum olcak garten ve büfeye nasil sorular soruldu cevaplari nelerdi?Cevaplarsan cok makbule gecer mayis 7 sinav günüm :(

ikisinede ayni tarzda soru sorabiLirsin..

ben Garten'a  ; Gibt es hier ein Bier garten ? diye sordum ayni sekilde burada bir büfe varmi diyede sorabilirsin..

SİMURG
    Katılımcı

Çok güzel anlatmışsın kendimi biran orada hissettim:)Emeğine sağlık iyi bir puanla sınavı kazanacağınıza inanıyorum.İnşallah benimde böyle güzel geçer…

KAZENIS
    Katılımcı

Çok güzel anlatmışsın kendimi biran orada hissettim:)Emeğine sağlık iyi bir puanla sınavı kazanacağınıza inanıyorum.İnşAllah benimde böyle güzel geçer…

insallaaaaah :) iyi haberLerini bekLiyoruz burdaan

aksam_günesi
    Katılımcı

tesekkurler Kayserili saolasin.

KAZENIS
    Katılımcı

tesekkurler Kayserili saolasin.

Rica Ederim..

emrecik
    Katılımcı

slmmmm :)
    aynı sınava bende girdim 28/04/09 da ankarada bende konyalıyım..arkadasımında dediği gibi biras heyecan biras stresle girdik we hocalar bize çok yardımcı oldular..sınavımız çok güseldi ve çok kolaydı..hele mektup bizim burda kursta yaptiğimiz mektupun aynısı çıktı..arkadaslar 15  20 tane mektup ezberleyin geçmişte sorulan inanın onların aynısı yada bi değişiği çıkıyor..bizim mektup tarikleri bile aynıydı vicky çıkmıştı bize :)arkadaslar bilir giren arkadaslar yani çok güseldi we çok kolaydı inş. ALLAHIM herkesin gönlüne göre wersin ..inanın çok büyük bi yol bu almanca a1 hepinize başarilar diliyorum ..bu arada sınavdan 85 aldım :)

emrecik
    Katılımcı

yine ben :)
    arkadaslar ben bu sınavada en önce oturuyordum..sizde önlere bi tarafa oturun ii konsoantre olun bu hörene..çünki orda yapcağiniz 10 doğru size çok ii bi puan getirir hele hören için..ben 13 doğru yaptim 21.58 aldım..sertifikam önünde yazıyorum :) sonra lesende 10 doğru yapmısım bence kötü 16.60 almısım lesenim 14 doğruydu kursta..sonra schreibenden 13 doğru yani form ve mektuptan 13 puan almısım mektupum full doğru 10 puan formdanda 2 yanlısım vardi 21.58 almısım..sonra sprechene geçtik 4 kişi olarak..3 kız ark vardi benle giren  bi tanesi ıraklıydı :) düşünün taa oralardan bile bunu geçmeye gelen insanlar var..we hiç türkçe bilmiyordu..neyse orda da name alter land wohnort beruf hobbys war kendini ona göre tanıtıyorsun..sonra 2 kart çekiyorsun sırayla önce soru soruyorsun ..bana genrank (içecek) we sprachen (lisan ,dil )çıktı..soruyu söle sordum wie wiel kostet das genrank?(yani bu içeceklerin fiyatı ne kadar die ) hoca ya gut dedi kabul etti soruyu..sonra was sprachen sie dedim(ne dillar biliyorsun die) hoca ya gut dedi kabul etti..sonra 2 tane ricalı kart çektim biri muzdu banane können size mir bitte eine banane geben dedim (rica etsem bana bir muz getirir misin die )ya gern dedi ark hoca ok dedi..sonra bi tane balık çıktı fisch yani ..können sie mir bitte einen fisch geben dedim yaa gern dedi ark..hoca ok gut dedi..we baktım sprechenden 24.90 almısım yani tam puan ..eee toplamda 85 puan yapıyor..hocalar yardımcı oluyor soruyu yanlıs sorsanız yada soramazsanız unutsanız hocalar sizi sıkmıyor üstünüze baskı yapmıyor size yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyolar..o yüzden canınızı sıkmayın kursa konsantre olun gececeğiniz için kendinize güwenin..ama sadece güwenin ukalalık yapmayın diğer kurstakilere …ben yaparım siz yapamazsınız demeyin ..çalişin gecin bu sınavı bi an önce..ben sınavı gectim serttifikamı aldım walla sanki omuzlarımdan dünyayı indirdim o kadar rahatım o kadar sakinim..inş. gecersiniz hepinize başarılar tekrar..

wasser87
    Katılımcı

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için benim sınavım 26 mayıs insallah benimde iiyi geçer herekse basarılar.

haticeka
    Katılımcı

bilgin için teşekkür ederim sonuç geldi değilmi
    karizmatik kayserili

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 17)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.