28 Nisan A1 sınavı ( Ankara )

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    axsaband
    Katılımcı

Varmi 28 nisanda sınava girecek arkadaslar….Bu tarihden önce girenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim…

el_tunc
    Katılımcı

bende haziran ayı içinde girmek istiyorum.bu sınav tarihlerini nerden öğrenebiliyorum.goethe'nin internet sitesinde göremedim.kayıt için telefon edildiğindemi öğreniliyor acaba?
    teşekkürler

benjaminhaven
    Katılımcı

BENIM KARDES 20 NISANDA GIRECEK:GELDIGINDE SORULARI NETE VERECEGIZ-MSN ADRESIMI KAYIT ET VE BANA HATIRLAT LUTFEN
    benjamin.havenstein@hotmail.com

axsaband
    Katılımcı

El-tunc genelde sınav randevüsü 20 gün sonraya veriliyor ondan dolayı haziranın kaçında gitmek istiyorsan veya kurs bitmeden 20 gün sonra ara öyle senin için daha iyi olur selametle..

el_tunc
    Katılımcı

bulunduğum şehirde kurs olmadığı için kendi imkanlarımla çalışıyorum.haziran sonunda girmek için haziran başında arıyacağım.
    çok teşekkürler verdiğiniz bilgi için.

axsaband
    Katılımcı

Al burdaki mektuplara calis ezberle veya ben öyle yapıyorum kendim yazdım yararı olacakdır genelde bu mektup veya benzeri cikacakdır ihtiyacı olanlar alsın

https://rapidshare.com/files/458060986/Mektuplar_yazdae_klarae_m.doc

el_tunc
    Katılımcı

kaydettim ve çalışmaya başladım hemen .çok çok saolun..

axsaband
    Katılımcı

Sınav yaklaşıyo giren yokmu arkadaslar 28 de…Bol şanslar

tweens
    Katılımcı

kaybettim lessen den cok puan kırmışlar en yüksek beklediğim bölümde oynu sağlık olsun diğerinde kesin kazanıcam yeterki sakin olun ve heyecan yapmayın  arkadaslar özellikle kart bölümünde

axsaband
    Katılımcı

Acaba senle berabermi girdik hayırlısı sıkma canını………Ben geçtim 81 aldım bugün ups geldi bana şimdi vize başvuru hadi hayırlısı heyecan yapmayın arkadaslar ben rahattım geçtim cogu arkadas heyecanlıydı rahat olun güzel ortam sınavda kolay Herkese başarılar…

el_tunc
    Katılımcı

gözünüz aydın darısı başıma inşallah.
    biraz amatörcede olsa sıkı çalışmaya çalıyorum .en büyük korkum hören.sitedeki birkaç örneği dinledim.hiç bişe anlamıyorum.kulağım hep ingilizce ye kayıyor.kaçırıyorum kelimeleri cümleleri.ne yapmalıyım?hören için ne önerirsiniz?mektupları çalışıyorum dediğiniz gibi.bide sprechende sınav nasıl oluyor?aynı anda 2 kartmı gösteriyolar.o kartlarla ilgili cümlemi kuruyoruz?yada ne olduğunumu söylüyoruz.?
    çok teşekkürler..

axsaband
    Katılımcı

Dinleme alışacan dosdum yavaş yavaş kulak aşina oluyo örnek cöz bol bol ve kelime öğren bol bol kelime öğrendikce dinlemeleride anlıyosun ilk önce soruya bak orda ne isteniyor ona göre dinlemeni yap yaparsın….sprechen de ilk başda hoca örnek veriyo konusma bölümü işte ismini söylüyo yaşını nerde geldiğini nerde oturdugunu hangi dili konusdugunu mesleğini ve hobbileri bi kağıt ortaya koyuyo ve başla diyo tabi bunları almanca söylüyor sen kağıda bakarak kağıtta name var ismini sölüyorsun alt var yaşını sölüyorsun öyle sırayla sonra diğeride aynı şekilde herkes kendini tanıtıyor sonra kartlara geliyor ilk ben cekdim kart teması üstünde yazıyo ve kuracağın kelimede yazıyor mesela tema urlaub kart ise araba olsun nasil sorarsın bunu sen tatile araba ile gidermisin dersin yanındakine oda cevap verir sonra o diğerine sorar sonra yine sana sıra gelir bitane daha temalı kart çekersin yine aynı sonra ricali kart mesela elma resmi veya acık kapı lütfen elmayı bana verebilirmisin veya lütfen kapıyı kapatabilirmisin bu şekilde soruluyor…Bol şansss

tweens
    Katılımcı

hören bölümü kolay ii dinlersen şıkların cevabını bulursun lessen biraz karışık ama zorlanmassın sürekli metin oku richtig falsh olanları yani kendini tanıtmayı yap ama sakin ol deilse affallıyorsun kendimden biliyorum kartlardada hocayı dinle ona göre cümle kurucaksın kalıplar hayni haben sie können könten yada kanns du ile kurarsın yasaklı kartlarda zaten darf man yada man darf ile yapıyorsun  kur;)

axsaband
    Katılımcı

dürfen değilde verboten kullansa daha iyi bence hoca özellikle kendi sordu telefonla konusamazsınız sonra das ist verboten dedi…dürfen fiilide kabul edilebilir galiba…sigara içmek yasak resmi Rauchen Sie nicht hier.Das ist verboten.

tweens
    Katılımcı

evet önemli bir noktaya deyinmişsin können herkes kullanıyor könnten da kullanabilirsiniz

14 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 14 arası (toplam 14)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.