28 gün oldu…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    asya01
    Katılımcı

Aile birleşimi vize başvurusu için 18 mart 2015'te ankara'ya gittim 1 yaşında bebeğimle A1 sertifikam olmadığı için 10 Ağustos'a kadar sertifika alıp bize postalayın dediler geri geldim. 24 temmuz'da A1 sertifikam  Ankara konsolosluğuna teslim edildi.28 gün oldu hala bir haber yok.telefon ettim aile birleşimi olduğu için bilgi veremiyoruz eşiniz yabancılar dairesine sorsun dediler.eşim gitti ama ordada bilgi vermemişler adımı bile sormadan eşiniz savaş bölgesinde mi yaşıyor demiş memur o da hayır demiş o zaman bekleyin 3 ay sürebilir suriyelilere öncelik tanıyoruz demişler.evraklarım gitti mi gitmedi mi bilgim yok.çıldırmamak elde değil.bilgisi olanlar yardım edebilirler mi lütfen nasıl bilgi alabilirim?

asya01
    Katılımcı

konsolosluğa ulaşmıyoruz ki telefonu açan yok 30 dk hatta beklediğim oldu ama cevap veren olmadı.vize onayı olmuş zaten demişsin nasıl oluyor ben alamadım kusura bakma. bizim ülkemize ışığı gören giriyor ama biz gidemiyoruz.sabır çekip beklicez

Smtnn
    Katılımcı

Ekim ayın da gelir bence.

asya01
    Katılımcı

inşallah dediğin gibi olur.ben yalnız olsam beklerim sabırla ama 1,5 yaşında oğlumun babasına ihtiyacı var.internetten görüşüyoruz kamerayı kapatınca dakikalarca ağlıyor baba diye.çok üzülüyoruz ama yapacak bişey yok işte.bu yüzden beklemek 2 katı zor oluyor.allahım sen yardım et..

Smtnn
    Katılımcı

Sizi çpk iyi anlıyorum allah sabır versin size. İnşallah benden önce vizeniz gelir. Ama az kaldı az. Vizeniz ekim ayın da kesin gelir. Suriyeliler alman konsoloslugun da gün gEçtikçe azalıyor. Buda bizim evrakların daha hızlı çalşmasına neden oluyor. Yani anlayacağın ekimin ilk veya ikinci haftası vizeler gelecek. Ki bazı arkadaşlar ile tanıştım 7 kişi felan ve hala vize bekliyor hepsi. Temmuz ağustos eylül ayın da vize alan kimseyi bulamadım. Siz canınızı sıkmayın ve sabırla ekim ayını bekleyin.

asya01
    Katılımcı

iyi dileklerin için tşk ederim.vizem gelir gelmez burda paylaşacam inş

Smtnn
    Katılımcı

İnşallah hayırlı bi haberle yazarsın buraya 😊 Zaten hele benim vize bi gelsin arkama bakmadan valizimi toplmadan taksiye binip son gaz havaalanına gidrceğim. 3 sene oldu çünkü hala uğraşıyorum

asya01
    Katılımcı

62 gün bitiyor araya bayram tatili girdi birde inş bayramdan sonra bütün vize bekleyen arkadaşların güzel haberlerini okuruz burdan tabi benimde :)

Smtnn
    Katılımcı

Aynen ama kötü bi haber var. Konsolosluk vizeyi durdurmuş bi süreliğine. Suriyelilerden dolayı çalşımıyorlar çok yoğunmuş

asya01
    Katılımcı

yanlış anlamadıysam schengen vizeleri askıya alındı bir süreliğine aile birleşimi vizeleri değil.geçen gün haberlerde dinlemiştim. almanya.diplo.de sitesinden konsoloslukla ilgili her türlü haberleri okuyabilirsiniz ayrıca. kurtulamadık gitti bir türlü suriyelilerden

Smtnn
    Katılımcı

Ya  schengen vizesi avrupa için durdu. Bak normal da almanyaya vize alan bi insan hollanda ya avusturya isviçra vs bu avrupa ülkelelerine gidebilirdi. Ama şimdi schengeni kaldırdıkları için almanyadan hollandaya gitmek için vize almalısın. Yani anllayacağın bizim schengen ile bi alakamız ypk. Zaten bizim schengen anlaşmamız yok ki kalksın. Neyse ama ankara kons. Çalşımıyor haberlerde duydum bende yoğunluk nedeni ile bi süreşiğine durmuşlar.

asya01
    Katılımcı

21 eylülde arkadaşımın ankarada randevusu vardı normal çalışıyorlar hatta memurlar 2 katına çıkmış dedi ama 250 suriyeli vardı diyor kadın.anlamadığım çalışmıyorlarsa neden randevu alıyorlar. almanya.diplo.de sitesindede okudum memurlar çoğaltıldı diye yazıyordu.hatta 31 ocak 2016 ya kadar randevusu olanlar 28 eylülde arayıp ücretsiz olarak randevularını erken bir tarihe çekebilirler diye yazıyor.çalışmıyorlarsa neden bunları uyguluyorlar anlamadım.

Smtnn
    Katılımcı

Bi geliişme var mı ?

asya01
    Katılımcı

maalesef yok hala bekliyorum.sizde varmı?

Smtnn
    Katılımcı

Aynı tas aynı hamam. Mail attım ankara kons. Ama ona bile cvp gelmedi.

asya01
    Katılımcı

ilk zamanlarda konsolosluktan bir bayanla konuşmuştum aile birleşimi olduğu için telefonda bilgi veremiyoruz mail yada fax çekin dedi 2 şer defa mail attım fax çektim ama malesef cvp alamadım.ne kadar insafsızlar madem cvp vermeyeceksin oyalama bari gaddarlar.boşuna uğraşmayın mail fax la cvp vermiyorlar arkadaşlar.başlarından savmak için söylüyorlar

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 35)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.