28 gün oldu…

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    asya01
    Katılımcı

Aile birleşimi vize başvurusu için 18 mart 2015'te ankara'ya gittim 1 yaşında bebeğimle A1 sertifikam olmadığı için 10 Ağustos'a kadar sertifika alıp bize postalayın dediler geri geldim. 24 temmuz'da A1 sertifikam  Ankara konsolosluğuna teslim edildi.28 gün oldu hala bir haber yok.telefon ettim aile birleşimi olduğu için bilgi veremiyoruz eşiniz yabancılar dairesine sorsun dediler.eşim gitti ama ordada bilgi vermemişler adımı bile sormadan eşiniz savaş bölgesinde mi yaşıyor demiş memur o da hayır demiş o zaman bekleyin 3 ay sürebilir suriyelilere öncelik tanıyoruz demişler.evraklarım gitti mi gitmedi mi bilgim yok.çıldırmamak elde değil.bilgisi olanlar yardım edebilirler mi lütfen nasıl bilgi alabilirim?

fuk_18
    Katılımcı

mecbur bekliceksiniz daha önceden adam yerine koymadiklari 3.dünya ulkenin vatandaslarini bir anda degere bindi senden benden degerli oldu cikarlari var tabiki her iltica isteyenden devletin oyuzden onalra oncelik taniyorlar siz mecbur bekliceksiniz esinz arada yoklasin yabancilar dairesini

cns.tnr
    Katılımcı

merhaba… evraklar ilk idare makamina yolluyorlar köln'de … ordan yabancilar dairesine gönderiliyor… hem islem durumu hakkinda bilgi alabilirsiniz hemde evraklarin gelip gelmedigini veya yabancilar polisine yollandimi ögrene bilirsiniz o makamdan… esiniz arasin bu numarayi 0228993583296 hafta ici saat 8-15 arasi ulasabilirsiniz …. sizin pasaport numaranizi versin… bilgi alabilirsiniz …

asya01
    Katılımcı

çok teşekkür ederim tavsiye ve bilgileriniz için

asya01
    Katılımcı

bugün eşim yabancılar dairesine gidip evrakları sordu ama henüz gelmedi demişler.bugün tam 1 ay oldu gitmemesi normal mi? 6 ila 12 hafta arası demişler.bilgisi olan varmı anormal mi?normal mi?

asya01
    Katılımcı

eşim türk vatandaşı ama 35 yıldır orda yaşıyor süresiz oturumu var.beklemekten başka yapacak birşey yok zaten.allah hepimize sabır versin

ugur2003
    Katılımcı

Bu gün ups ten mesaj geldi fakat hiç bir  bilgi yok şu anda eşime hiç bir evrak vs. gitmedi bende şehir dışındayım inşallah kötü bir şey çıkmaz karşımıza

asya01
    Katılımcı

inş en kısa zamanda hepimiz beklediğimiz güzel haberi alırız

asya01
    Katılımcı

ugur2003 kaç günde geldi msj

kamufle_2133
    Katılımcı

Aile birleşimi vize başvurusu için 18 mart 2015'te ankara'ya gittim 1 yaşında bebeğimle A1 sertifikam olmadığı için 10 Ağustos'a kadar sertifika alıp bize postalayın dediler geri geldim. 24 temmuz'da A1 sertifikam  Ankara konsolosluğuna teslim edildi.28 gün oldu hala bir haber yok.telefon ettim aile birleşimi olduğu için bilgi veremiyoruz eşiniz yabancılar dairesine sorsun dediler.eşim gitti ama ordada bilgi vermemişler adımı bile sormadan eşiniz savaş bölgesinde mi yaşıyor demiş memur o da hayır demiş o zaman bekleyin 3 ay sürebilir suriyelilere öncelik tanıyoruz demişler.evraklarım gitti mi gitmedi mi bilgim yok.çıldırmamak elde değil.bilgisi olanlar yardım edebilirler mi lütfen nasıl bilgi alabilirim?

asya01 bende 24 temmuzda ankara konoslosluğunda çocuk üzerinden aile birleşimi başvurusu yaptım eşim evrakları  yaklaşık 10 gün önce sormuştu orda telefona çıkan demişki evraklarınız işlemde bu ayın sonuna kadar zaten haber çıkmaz demiş dün eşim tekrardan aradı bir tane bayan çıkmış ve saçmalamış biraz evraklarınız elimizde değil olsa işte falan kişi ilgilenirdi eşimde kendisine zaten o dediğiniz kişi ile 10 gün önce görüştüm bu ayın sonunu bekleyin demiş diye bu defada bayan demişki o beyefendi burda değil tatilde 3 eylülde gelecek gelince o ilgileniyor demiş  burda arkadaşın vermiş olduğu numarayı aramasını söyledim eşime eşim numarayı arayıp pasaport numaramla evrakların ne süreçte olduğunu sormuş ordaki görevlide evrakların 6 ağustosta almanyaya geldiğini şu an hannoverde onaylamayı beklediğini yazmış ve benim anladığım kadarıyla 8 . ay almanların tatilidir almanlar öyle bir şeydirdki mesaileri bitince hiç bir şey dinlemezler bütün işleri öylece bırakırlar bu adamda zan edersek yıllık tatile çıktı bizim evraklarıda öyle yüz üstü bıraktı  tam 23 gündür evraklarım orda yatıyor .  bir ikinci hususta  suriyelilerin yoğun başvurularından dolayı gecikiyor baş vurunun hem 8.ay tatil ayına denk gelmesi hemde suriyelilerin yoğun vize başvurusundan dolayı zan edersem  bir 15-20 gün daha bekliyecez gibime geliyor hayırlısı olsun ne diyelim bekliyecez

asya01
    Katılımcı

bugün tam 48 gün oldu hala bir ses çıkmadı beklemek dedirtiyor insanı eşim yarın yine gidecek yabancılar dairesine bakalım ne diyecekler

asya01
    Katılımcı

eşim bugün yabancılar dairesine gitti müracaatım mail olarak gitmiş asıllarının gelmesini bekliyoruz demişler.Asılları gittikten sonraki süreç ne ve ne kadar sürer bilgisi olan varmı? arkadaşlar

Smtnn
    Katılımcı

İnsanları baştan sağmak için elinden geleni yapıyorlar benim ki de 45 gün oldu ama hala ses seda yok. En iyisi sabır yoksa ne yapsak boş

HasretimSana
    Katılımcı

Ortalama 70 ile 75 gun arasi degisiyor onayin cikmasi ve pasaportun size gonderilmesi benim konsolosluk basvurumdan tam 72 gun sonra pasaportum adresime teslim oldu… yani 2 ay 10 gun civarinda belli oldu benim.. kendimden ornek vermis olayim..
    beklmek zor biliyorum ama eninde sonunda gonderiyorlar bende cok sabirsizlanmistim beklemek zor ama malesef oyle oluyor

asya01
    Katılımcı

bugün 55.ci gün hala ses yok.inşallah dediğiniz gibi olur fazla beklemeyiz.allah yardımcımız olsun.bekleyip dua etmekten başka bişey gelmiyor elimdn :(

Smtnn
    Katılımcı

Bu aralar konsoloslukla görüşme yaptınız mı hiç ? Zaten anlamadığım vize onayı olmuş zaten. Neden passa vize yapıştırıp göndermiyorlar.

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 35)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.