26 mayıs

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    salmanASU
    Katılımcı

evet degerli arkadaşlar 1 şubatta almanca kursuna başladım nisan 1 de kursu tamamladım 6 nisanda a1 sınavına girdim ve 88 puan alıp ilk aşamayı geçtim 11 nisanda vize için ankarayı aradım bana 26 mayısa gün verdiler evraklarımın hepsi 15 nisana kadar tamamladım ;) ve beklemeye başladım beklerkende almancamı daha fazla ilerlettim ve kısacası 26 mayıs perşembe günü saat 10.15 de randevuma günlerim az kaldı ve gün yaklaştıkça cok heyacanlıyım eşim 11 yıldır alman vatandaşı neyse ankarada vize görüşmesine giden arkadaşlarımız varsa tecrübelerini detaylı bir şekilde paylaşırlarsa sevinirim herkese kolaygelsin…

yusuf_28
    Katılımcı

TEBRİK EDERİM KARDEşİM AZ KALMIş :)

okyals
    Katılımcı

rabbim en kısa sürede vizeni almanı nasip eder inşallah… sakın heyecan yapma zaten gittiğindede göreceksin bumuydu stres yaptığım diye… birşey daha eğer labilirsen eşinin belirticeğin trihten sonra tr giriş ve çıkışlarınıda al sadece tavsiye bu isteye biliyorlar bürokrasiden kurtulman için bir tavsiye sadece kesin isteyecekler diye kural değil.ç.. ama evrağın fazla olsun az olmasın :)) tekrar bol şans ve asıl stres sonrasında yani beklerken başlıyor :)) aramıza hoşgeldin…

mehmet3348
    Katılımcı

sana tavsiyem bakkala girmişsin gibi rahat olman :) şaka şaka
    ama gerçektende pek stres yapacak bişey yok..

salmanASU
    Katılımcı

canlar ilginiz için saolun evet gerektiğinden extra belgeler götürcem giriş çıkışlarda var stres yapmayın diyosunuzda kalbine söz dinletemiyosunuz be canlar tabiki dogru diyosunuz stres yapcak bişey yok haklısınız ama işte demem o ki yaşamadan olmuyor hade bakalım hayırlısı olsun herkese başarılar aslında benim öğrenmek istedeiğim görüşmede yaşananlar onu merak ediyorum ilgili canlara tekrar teşekkürler rabbim herkesi kolay bir geçitten geçirsin tüm kalpten dileklerimle saygılar….

salmanASU
    Katılımcı

evet canlar bu gece ankaraya gidiyorum yarın sabah 10.15 de vize terminim var bütünn belgelerimi hazırladım hAdi bakalım hayırlısı olsun  sonra yaşananları detaylı anlatırım hoşçakalın…

mehmet3348
    Katılımcı

hayırlı yolculuklar :)

salmanASU
    Katılımcı

evet canlar öncelikle mehmet kardeşim saolasın gittim geldim. sabah saat 6.30 gibi ankarada oldum hemen servise bindim kızılayda sınava girdiğimiz yerde yani orda sınava giren arkadaşlar bilir neyse orda indim direk taksiye bindim konsoloslugun önüne geldim neyse randevum 10.15 teydi saat 7.30 a geliyodu otur otur vakit geçmiyor neyse biraz dolanıp kahvaltı falan yaptım saat 9.30 a doğru konsoloslugunönüne tekrar geldim 10 a 5 kala ismim okundu 4 nolu kapıdan içeri girdim önce ups işlerini hallettim sonra içeri geçip evrak kontrolü fotokopi falan çekiyolar gerçi çekilen fotokopi kağıtlarını bir daha çekiyolar benim çektiklerimi bana veriyolar geri hem pahalı tanesi 35 kuruş bir yaprak fotokopi sakın anlaşılmasın pinti değilim sadece alman konsololugunun içinde bile böyle avantadan para kazanıyolar almanlar neyse canım hiç önemli değil. neyse sonra fiş verdiler 3028 önümde 9 kişi vardı ama her giren 15-30 dk arasında kalıyo gerçi bazıları uzun olabiliyo 10 dk da olabiliyo duruma göre ve 45 gün kadar beklediğim gün geldi çattı 10.15 olan terminime 12 ye 5 kala girdim ama siz yine saatinde olun haaaaa ben sizi yanlış bilgilendirmim sadece termin saatinde içeri alıyolar orda bekliyon şansına sizden öncekiler fazla yoksa beklemezsiniz. neyse konuya geçmeden herşeyi ayrıntılı anlatıp belki uzatcam ama tek gayem siz canları istisnalara kadar bilgilendirmek tecrübelerimi aksetmek istiyorum.. neyse canlar ortam cok güzel sakın ha sakın bunu unutmayın gerçi kimilerine göre saçma gelebilir ya işte ben oldugum gibi kabullesinler diyenler olur fikirleri doğru ama uyguluyacakları yer bence biraz uygun değil almanlar normalde giyime falan önem vermezler ama mesele bizsek biraz sorun ediyolar ilk izlenim  ama bu kişisel görüşüm  tekralıyayım neyse oldugunca şık bakımlı gidin sakın düğüne gider gibi abartılı değil haaaa ;)  ve türkçeyi güzel konuşun ve sorulan sorulara düz cevaplar vermeyin yani nerde tanıştınız sorduklarında mesala düğünde stop demeyin eşinizin ismi konusu gectiğinde biraz duygulu konuşun olaya heyacan katın ki karşı kafasında şüpheler kalmasın neyse kapıyı açıp içeri girdim siyah saçlı bir bayan vardı ve unutmayın devamlı sempatik güleryüzlü olun ve bu yazımın sonunda ordaki bayan görevlinin ben kapıdan çıkınca bana dediği bir laf benim size verdiğim tavsiyelerin ne kadar önemli olacagının ispatı gerçi ben böyle davrandığım için kadın bana öyle bir kelime kullandı. sorulan soruları sırasıyla yazmaya başlıyorum. 1- ikinizinde ilk evliliğimi olcak(bizim nikahımız almayada 16 eylülde olcagından öyle sordu.)2-akrabanmı.3- nasıl tanıştınız?4-eşin almanyaya ne zaman gitti yani ilk oraya yerleştiği tarih yani yılıda deseniz olur5- nasıl gitti eşin 6-anne babası nasıl gitti önce babası gitmişti falan sonra eşim gitti ondan sordu yani soruyu soruyo karşısında pc de cevaplar var sen doğrumu söylüyon ona bakıyo yani evlilik yaptıgın veya yapacagın kişiyle ilişkinizin durumunu yani ne kadar tanıtorsunuz sizin evliliğiniz gerçekmi diye sınıyor sizi.7- neden almanyada evlenceksiniz benim nikah orda olacagından böyle soru sordu. 8-bu ince bir detaydı ve şöyleydi ilk tlfn görüşmeniz ne zaman oldu? ben hemen ay gün tarih hatta saat söyledm ;)9-ve almanca sorulara gelelim ben 88 almıştım puanımı begendi ve bakalım türkçeyi güzel konuştugun gibi almancayıda güzel konuşabilcenmi diye tebessümle sordu ve almanca ilk soru eşinin adı sonra eşin nerde oturuyo ve son olarak almanca kendini tanıt dedi ve benim önümdeki bayanda 91 almıştı onada almanca olarak bir kağıt vermiş ve bana bunu türkçe olarak tercüme et demiş yazılanları bazılarınada almanca form vermiş lebenslauf yani özgeçmiş gibi onu doldurmuş ilk okulun yani grundschule falan kaç kardeşiniz var gibi boşlukları dolduruyosun almanca dolurulacakları almanca türkçe doldurman gerekenleri türkçe yani ismin ayşeyse ayşe gibi ama kaç kardeşsiniz diyince 3 se drei geschwester gibi neyse görüşme bitti bana dışarı çık dedi ben seni çagıracam birazdan dedi ama öğle arasına gelmişti bana dediki şefi demişki ögleden sonra 2 de gelsin demiş bende çıktım 1.5 saatim vardı gerçi çıkmadan dedimki yav ben bir dünya fazladan evrak falan foto getirdim niye istemiyon dedim bayan nasıl güldü anlatamam fotoları istedi verdim ben zaten kendime göre sıralamıştım 200 e yakın geri aldıgımda yani 1.5 saat sonra hepsine tek tek bakmış özelim bile kalmadı yahu ;Dşaka bir yana neyse tabi resimleri verirken dediklerimide anlatayım bakın dedim sevgimi bu şartlar bu önyargılar altında size ispat etmek zoruma gidiyo yanlış anlamayın dedim ama sizde haklısınız malum bizden önceki bu yollardan geçen vatandaşlarımız geçtikleri yolları temiz bırakmadıklarından bizler bu önyargılar eşliğinde sizin karşınıza çıkıyoruz sizde haklısınız ülkenize boş beleş adam almak istemezsiniz ama bravo dedim hak etmeyene vermeyin bende istemem benim ülkeme yabancı birisi gelip kötü işler yapıp ülkeme zarar vercekse gelmesin bana dediki keşke herkes sizin gibi düşünse almanya sizin gibileri kabul eder bakın bu ilk söylediği benim için güzel kelimeydi gerçi oldugum gibiydim orda formaliteden güzel konuşmadım ve dedim beni öyle bir araştırınki ben bile uygun değilsem vizemi vermeyin takiiii sizin kriterlerinize uyuncaya kadar yalan yok beni alkışladı kadın ve sonra dediki salman be acıktım bende şakayla ne bağırıyon bende acıktım dedim söyle bakalım bu civarlarda nerde yemek yicem tabi çok hoşuna gitti neyse bu arada eşimin beni ziyaret tarihini sordu bende direk benim dogumgunumde 3 agustosta saat 13 de adana havaalanında  kollarımı açarak bu kollardaydı dedim güldü bayan görevli neyse dışarı cıktım saat 2 ye var daha açım başım dönüyo :) uykusuzum mersinden gelirken yolda hiç uyumamıştım neyse  gittim yemek yedim kendime geldim eşimle sözlümle konuştum derken karnım doydu yaaa aklıma bu kadın bana hep eşin veya nişanlın diye sordu ama ben nişan yapmamışım daha eşimde değil ama tabi gönülden benim dünya güzeli eşim orası ayrı acaba dedim benimi yemliyor bayan çünkü resmiyet yok belki küçük bir ayrıntı ama ben yalan söyledim ve rahatsız oldum neyse saat 13.45 te tekrar içeri girdim bayan direk beni çagırttırdı ben kapıdan girer girme z ben size yalan söyledim dedim kadın dondu tabiki şaşırdı ben açtım uykusuzdum kafam çalışmıyodu beni gafil avladın dedim ve beni yalancı yaptın  ;D bakın dedim ben ne nişanlıyım ne evliyim bizim nikahımız nişanımız kınamız herşeyimiz dillere destan bir şekilde almanyada olcak kısmetse kadın güldü bumuydu yalanın tabi dedim sizi bilgilendirdim beni tebrik etti çünkü almanlar resmiyete önem veriyomuş daha eşim olmamış sözlüm ve ben eşim diye hitap ettim beni gerçekten tebrik etti bana kaç yıldır burda görevliyim senin gibisini görmedim dedi bravo dedi. neyse hiç yukarıyı takip edemicem bu eşimle yani sözlümle ;D hangi dilde konuştugumuzu sordu eşim alman vatandaşı oldu gerçi aslen türk neyse bende dedim özellikle sınava hazırlanırken ve sınavı kazandıktan sonra halen genelde almanca konuşuyoruz eşim bana çok yardımcı oldu almanyadan kaynaklar falan gönderdi yani yüksek puan almamın kurstan daha çok eşim sayesinde dedim çünkü 60 gün sınava hazırlandım 88 aldım ama canlar çok afedersiniz köpekler gibi çalıştım hergün abartısız 10 saat veya 8 saat almanca çalıştım neyse gelelim son anlara bana herşeyin tam hatta fazla dedi bende saolun dedim peki bu işlemler ne kadar sürer dedim bana1-3 ay arası dedi bende ne olduuuuuuuuuuuuuuuuuuu dedim aynen uzatarak siz bizi öldürcekmisiniz dedim bayan yine güldü prosedür böyle dedi neyse tam hadi size kolaygelsin benim işim bittimi dedim yani ankarayı terkediyorum dedim güldü tamam yolunuz açık olsun dedi veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tam kapıyı açtım çıkıyodumki arkamdan salman beyyyyyyy dedi bende dedim buyrun efendim bana gülerek yani gülümsemeyle asumanı 3-4 hafta daha bekle onun değerini anla ;D kavuşursun dedi bana ben dedim 3-4 hafta değil onun degerini  her nefesimde anlıyorum owwwwwwwwwwwwwwwwwwwww dedi tamam dedi 3 yada bilemedin 4 hafta daha özleyin birbirinizi  KAVUşURSUNUZ dedi canlar ben şaşırdım tabi dedim aramızda cam olmasa boynuna zıplarım dedim yine güldü hoşçakal yolun açık olsun dedi evet canlar degerli canlar bu nedemek 3-4 hafta özle kavuşursun vallahi sözün bittiği yerdeyim canlar hepinizi saygıyla slmlıyorum başınızı şişirdim ama ne yapayım seviyorum eşime kavuşmak istiyorum onla yatıp yani ona kavuşçagım günün saatin hayaliyle yatıp kalkıyorum allahım herkesi sevdiklerine bir an önce kavuştursun önce beni tabiki ;D ;D ;D
    şaka tabiki herkes bir an önce kavuşup eşine hayatını kursunlar ben fazla giremicem siteye genelde msn im ceptende açık devamlı seasons-33@hotmail.com burdan ulaşabilirsiniz evrak olaylarında falan yardımcı olurum valla evraklara önem verin gerçi tabiki önem verirsiniz ama o konsoloslugun önündeki kişilere para kaptırmayın  ;D ben sizlere elimden geldiğince yardımcı olurum sadece herkesin işi saglam olsun ülkemi seviyorum insanlarımı seviyorum bu arada bu beni konuşma şeklim davranışlarım kişisel yapım sakın olaki sizde benim gibi davranıpta sonra yanlış bir durumla karşılaşmanızı istemem valla düşman kazanmaya niyetim yok ;D ben sadece yaşadıklarımı anlattım belki karşımdaki görevli bayan kafa dengiydi neyse canlar bu arada söyledimmi  bilmiyom yanınızda fotolarıda götürün ne olur ne olmaz eşinizle çekiimiş nişan düğün ne varsa götürün hadi hayırlı geceler valla sözlüm msn den kızdı hadi msne gel diyo sizin yüzünüzden fırça yicem ;) neyse yeterki siz canlara faydam olsun hadi eyvallah neşe ve sevgiyle kalınız elleriniz sevdiğiniz insanın bir an önce elini tutsun aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

tugce_doerjer
    Katılımcı

hadı gozun aydın bakalım hayırlısııııı ınsallah en kısa surede gelır vızen  alkis:)

salmanASU
    Katılımcı

eyvallah kardeşim saol güzel dileklerin için ayrıca senin vizende hayırlı olsun sanırsam senin kide gelmiş tekrar tşkr ederim saolun.. halayy:) halayy:)

tugce_doerjer
    Katılımcı

evet geldı cok sukur  halayy:) halayy:) darısı tum bekleyenlerın basına ınsallah

salmanASU
    Katılımcı

amin kardeşim  ;)

yusuf_28
    Katılımcı

tebrik ederim kardeşim :)

salmanASU
    Katılımcı

eyvallah yusuf kardeşim darısı herkezin başına alkis:)

yusuf_28
    Katılımcı

BENDE 16 HAZİRANDA SINAVA GİRİYORUM ANKARADA  . A1 SINAVI İÇİN  HAYIRLISI OLSUN KARDEşİM :)

salmanASU
    Katılımcı

kolaygelsin paşam umarım isteklerine bir an önce kavuşursun başarılar

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 15)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.