26.03’DE VİZE BASVURU YAPILDI, İşTE SİZE BİLGİLER!

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Anonim
    Ziyaretçi

ÖNCELLİKLE AllahDAN BUNDAN SONRA VİZE YE BASVURACAK OLAN ARKADAşLARA KOLAYLIK NASİP ETSİN..

BİLİYORSUNUZ Kİ ARKADASLAR VİZE BASVURUSUNA GİTMEDEN ÖNCE BELLİ STANDARTDAKİ EVRAKLARI YERİNE GETİRMENİZ GEREK..
    ÖNCELİKLE SUNU UNUTMAYIN.. EVRAK KONUSUNDA VE VİZE KONUSUNDA KAFANIZI KARIşTIRMAMASI İÇİN , SADECE SİZDEN İSTENEN EVRAKLARI VE SİZİN DURUMUNUZDA OLAN KİşİLERDEN BİLGİ ALINIZ..

Neden?

Senin eşin Türk vatandaşıdır.. Ayrı bir evrak sirkilasyonu olur.
    Senin eşin Alman vatandaşıdır… Ayrı bir evrak sirkilasyonu olur.
    Sen boşanıp ayrılmışsındır (Türk veya Alman ile).. Ayrı bir evrak sirkilasyonu olur.

şİMDİ BUNLARI SÖYLEMEMDEKİ NEDEN , HERKESİN DURUMUNU ANLATMADAN HER BİLGİYE ORTAK OLMASINDAN VE DOĞACAK YANLISLARI DÜşÜNMEDEN KİşİLERİN KAFASININ KARIşMASINA SEBEP OLUNUYOR..

Not ; İstanbul konsoloslugu , Size sunulan evraklar dışında ekstra isteyeceği evraklar ,  Boşanan eşlerin boşanma kararları ve almanca tercümesi , toplu vukuatlı nufüs örneği eşine ve kendisine ve almanca tercümeleri.
    Eşi Türk vatandaşı olan arkadaşlarım ise , Vukuatlu toplu nufüs kayıt örneği eşine ve kendine çıkartmak süretiyle almanca tercümesinide yaptırmalıdır. (Bu bilgi net ve kesindir)

şİMDİ GELELİM VİZE GÖRÜşMESİ ESNASINA… HERKESİN KAFASINDA AYRI AYRI şEYLER ÇIKIYOR , HERKES AYRI BİşİLER SÖYLÜYOR. SANKİ VİZEYE GÖRÜşMEYE DEĞİLDE, KABUS GÖRMEYE GİDİYOR İNSAN..

şUNU UNUTMAYIN ARKADAşLAR, İSTİKRARLI OLGUN GİYİMİNE ÖZEN GÖSTEREN , KONUşTUĞUNU BİLEN , TELAFUZLARINDA SORUN YOKSA. KARSINDAKİ İNSANDA MUAMELESİNİN GEREKTİRĞİ şEKİLDE YAPAR , EKSTRA ZORA SOKACAK BİLGİLER İSTEMEZ.

KİşİSEL OLARAK SİZE SORULAN şEYLER SUNLAR (BU HERKESE SORULUYOR)
    Eşinle nerede tanıştınız , eşinizin doğum tarih, ne iş yaptığı, ilk buluşma tarihi, evlilik kararını nasıl aldınız, veya nerede yaptınız.. Yani bu sorular eşinizle olan bütünlüğünüzü gösterir , ona olan ilginizi  belirtir..

şİMDİ BAşIMDAN GEÇEN DURUMU ANLATAYIM SİZE..

HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ  YİNE DİYORUM , Allah'a OLAN DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN İşLERİNİZ KOLAYCA YOLUNA GİRER..

BEN KABİNE GİRDİM , MERHABA KOLAY GELSİN , OTURABİLİRMİYİM DEDİM.  TABİİ BUYRUN DEDİ.  OTURDUKDAN SONRA EVRAKLARIMI ÇIKARDIM , EVRAKLARINIZ DÜZENLENDİMİ DEDİ. EVET DEDİM. TESLİM ETTİM EVRAKLARIMI, KONTROL ETTİ. DÜZENLİ VE FAZLASIYLA GETİRMİşTİM.  KENDİSİNE OLANLARI AYIRDI. TABİİ BU ARADA DA İNCE İNCE SOHBET ETMEYE CALISIYORUM.
    DEDİM, VİZE ÜCRETİNİ DOSYA İLE VERMEDİM , İSTERSENİZ VEREBİLİRİM YANIMDA 60 EURO GETİRDİM DEDİM. TEBESSÜM ETTİ. TABİİ NASIL İSTERSENİZ, İşLEM SONUDA VEREBİLİRSİNİZ DEDİ, BEN DEDİM PROBLEM DEĞİL LÜTFEN ALIRMISINIZ DEDİM.. ALDI. İşTE “İLK EVLİLİĞİNİZMİ DEDİ” BENDE İLK VE SON DEDİM GÜLDÜ smiley.gif YUKARIDA BAHSETTİĞİM DURUMLARI SORDU, ONDAN ÖNCE DE ALMANCA PUANIM ÇOK İYİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
    SONRA BANA ALMANCA BURAYA NASIL OTOBÜSLEMİ , TAKSİYLEMİ GELDİĞİMİ SORDU BENDE MİT BUS DEDİM smiley.gif  SONRA SABAH KAHVALTI YAPTINMI DEDİ, NE YEDİN DEDİ. ALMANCAN İYİ KONUSUYOSUN DEDİ BENDE İCH HABE WİRKLİCH SEHR SCHÖN DEUTSCH GELERNT DEDİM smiley.gif SONRA NE İş YAPTIGIMI SORDU ” BENDE DEDİM , HALKLA İLİşKİLER MÜDÜRÜYÜM DEDİM. BİRAZ İşTE KONUşTUKDAN SONRA BANA PROSÜDÜR GEREĞİ ALMANCA BİR KAÇ SEY SORMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ HAZIRMISIN DEDİ smiley.gif BENDE DEDĞİL NATÜRLİCH … BİRA SEVERMİSİN DEDİ, NEİN DEDİM , CÜMLE KURARAK SÖYLERMİSİNİZ DEDİ. “İCH TRİNKE NİCHT GERN BİAR İ SONRA DEDİ EN SEVDİĞİN RAKIMI DEDİ smiley.gif NEİN DEDİM.. SONRA DEDİ Bİşİ SORMAYA GEREK YOK SİZ İYİ ÖĞRENMİSSİNİZ DEDİ. AMA ALMANYAYA GİTTİĞİNİZDE KURSUNUZA DEVAM EDİN DEDİ. SONRA UFAKDAN SOHBET ETTİK, BURAYA GELİRKEN GERÇEKTEN HEYECANLANMAMAK ELDE DEĞİL, DIşIRIDA ÇOK FARKLI SEYLER ANLATILIYOR , AMA GAYET KARşIMDA NAZİK MÜTAVAZİ İNSANLARI GÖRMEK ÇOK GÜZEL DEDİM. HEYECANLANACAK BİRşEY YOKKİ , SİZ GELİYORSUNUZ EVRAKLARINIZI VERİYORSUNUZ DEDİ O KADAR  DEDİ. EVET DEDİM TEşEKKKÜR ETTİM
    NEYSE TÜM İşLEMLER BİTTİKDEN SONRA. BEN YANIMDA FOTOGRAFLARDA GETİRMİşTİM. DEDİM FOTORAFLARA BAKMAK İSTERMİSİNİZ, DEDİ GEREK YOK, İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZDA İSTİYORUZ DEDİ, BENDE ANLADIM TEşEKKÜR EDERİM DEDİKDEN SONRA VERİN AMA YİNE BAKAYIM DEDİ smiley.gif NAZ YAPTIM:D FOTOLARA BAKTI ÇOK GÜZEL HER YERE GİTMİşSSİNİZ DEDİ, BENDE DEDİM “AşKIN TADI TEK YERDE ÇIKMIYOR Kİ , HER YERDE AYRI BİR GÜZELLİĞİ OLUYOR DEDİM” smiley.gif GÜLDÜ. ÇOK YAKISMISSINIZ DEDİ. ÇOK NAZİKSİNİZ DEDİM TEşEKKÜR ETTİM. TÜM İşLEMLERİM BİTTİ KAĞIDIMI VERDİ, BUNDAN SONRAKİ HAYATINIZDA MUTLULUKLAR DİLERİM DEDİ….

DANKE FÜR ALLES

canımsın_
    Katılımcı

ya ne kadar güzel sana soru sorduklarında çok rahatmışın bende bu ayın içinde 15 gune kadar vizeye başvuracam ama çok tedirginim  :(

mutim2
    Katılımcı

kardeşim  hiç tedirgin olacak bir durum yok,eksiksiz evrakla git,kişisel bilgilere sahip ol yeterlidir. bir arkadasının sana soracağı sorular gibi düşün merak etme,Allahada dualarını et, yüce Yaradan herşeye kadirdir.

mutim2
    Katılımcı

Arkadaslar biraz önce konsolosluğu aradım ben basvuru yaptıkdan sonra 1 nisan da evraklar almanyaya kölne gitmiş.. Çok erkenden gitmiş ama, bayramlar falan olmasa daha iyi olurdu demek.. Allahdan herşeyin hayırlı sabırla cevap bekliyoruz..

endoplazmikretikulum
    Katılımcı

:D
    hadi hayırlısı en yakın zamanda müsbet bi cevap cıkarda hayırlı
    haberlerını duyarız
    konsoloslugu nasıl cıkarabıldın hayret

baya ugrastın galıba ulasmak ıcın

mutim2
    Katılımcı

Valla kanka haydi bismillah dedim :) çaldı :D sabah sabah… normalde cok zor cıkıyordu :)

mutim2
    Katılımcı

Bugünle beraber 18. gün halen bir ses seda yok

YER        ;    İSTANBUL
    Başvuru ;    26.03.2010
    EVRAKLARIN ALMANYAYA GİTMESİ ; 01.04.2010

nonono
    Katılımcı

konsoloslukta randevuda. almanca olarak sizlere neler soruldu acaba.yazarmısın .

mutim2
    Katılımcı

KARDEşİM İLK SAYFADA YAZDIM ORAYA BAKABİLİRSİN, ALMANCA KONUSMAMDA PROBLEM YOKTU UMARIM SENİN ALLAH İşLERİNİ KOLAYLAşTIRIR, CANINI SIKMA İÇİNİ FERAH TUT,HERşEYİN HAYIRLISI ALLAH NASİP EDER. SANA NE GELİRSE BİZE BİLDİR MUTLAKA BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR KARDEşİM

nonono
    Katılımcı

HNGİ KONSOLOSLUĞA GTTİN ACABA BEN İSTNBULDKNDEYDİM VE ÇOK TERS DAVRANDI BAANN :s

mutim2
    Katılımcı

Bende istanbuldaki konsoloslukdaydım.. Sana net olarak neler sordu, kişisel bilgilerde bir sıkıntı olmadı demi? hani veremeceğin cevaplar falan oldumu

nonono
    Katılımcı

sordukları ne zamn tanıştınız nerde tanıştınız eşin ne iş yapıyo. kimin aracılığıyla tnaıştınız doğum tarihi ne .bunlara cvp verdim heyecan vardı birazda .kadınada söyledim ama ne bilim çok tuhaftı. sonra lamnca olarak yaşımı sordu çocuğun varmı dedi.  1 .2 bişi daha sordum ama gerçkten bilmediğim kelimelerdi kendisinede dedim hatta.sonra işte yetersiz dil seviyeniz dedi. sınavdanda 75 puan almıştım .ups dende  kağıt geldi. ayın 27sinde konsolosluğa çağrıyolar. bazı husuların açığa çıkarılması gerek diyo. bakalım nolucak . çok merk ediyorum

mutim2
    Katılımcı

kardeşim büyük ihtimalle sanırım tekrar görüşmek istemişlerdir, telaşa kapılma , net cevaplar alamadıkları için bu şekilde davranmış olabilirler , dolayısıyla sen eşinle ve yaşadıklarınızla alakalı bilgiler edin yanında fotograflar götürürsün.. Ayrıca tanısma ve evlenme kararlarını nasıl anlattın yani kendine göre netmiydi herşey? almanca soru sordugunda anlamadıgını heyecandan net cevaplar veremediğini söyleseydin, ama artık bundan sonraki randevuya konstra olacak bunu unut gitsin kardeşim hiç takılmayacaksın tamamı

nonono
    Katılımcı

söyledim ordaki görevliyede  heyecanlıyım  diye. almanca olarak sorduklarında.oda heyecanlanıcak ne var diyo. heyecanlanıyo insan ister istemez. evet türkçe olarak sorduklarındada işte. bana ne iş yapıyo dedi bende  söyledim hanfendi nerede yani dedi fabrikadamı dedi evet dedim öyle sölesene dedi.çok ters bi insandı ya. cvp veriyorum . tersliyo falan.bnde karşılık vermk istemiyorum tbi.zor tuttum zaten…..

mutim2
    Katılımcı

Kardeşim konuşma uslübü tabii ki cok önemli , egoist biriyle muhatap olmussun biraz sabırlı ilımlı davran bundan sonraki görüşmende , net olaracak onun davranısına aldanmadan onu seviyesine inmeden kendi yorumlarınla anlatıklarınla ağırlıgını koyacaksın psikolojik bir savas içerisinde olacaksın, sözlü bir savas içerisinde değil. Sonucda sen oraya gittiğinde , net bir insan olarak yapacaklarında ne kadar kararlı oldugunu belirtmelisin onlar sana lkişisel seyler soracaktır büyük ihtimalle , herşeye hazırlıklı olacaksın ama kendini di kaybetme tamamı kardeşim davranısları önemli değil sen sana sorulan cevaplara netlik getir. Samimi ol anlatıklarında oldumu kardeşim çok fazla takılma, bunu unut tekrardan git.

nonono
    Katılımcı

evet. birdahaki sefere dahada net bi şeklde anlatmm gerek sanırım . tekrrdan almanca olarak bişilerde sorarlar sanırım . çok teşekkrler. gerçkten.verdiğin bilgiler için çok yardımcı oldun. allah razı olsun gerçkten

15 yanıt görüntüleniyor - 31 ile 45 arası (toplam 145)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.