26.03’DE VİZE BASVURU YAPILDI, İşTE SİZE BİLGİLER!

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Anonim
    Ziyaretçi

ÖNCELLİKLE AllahDAN BUNDAN SONRA VİZE YE BASVURACAK OLAN ARKADAşLARA KOLAYLIK NASİP ETSİN..

BİLİYORSUNUZ Kİ ARKADASLAR VİZE BASVURUSUNA GİTMEDEN ÖNCE BELLİ STANDARTDAKİ EVRAKLARI YERİNE GETİRMENİZ GEREK..
    ÖNCELİKLE SUNU UNUTMAYIN.. EVRAK KONUSUNDA VE VİZE KONUSUNDA KAFANIZI KARIşTIRMAMASI İÇİN , SADECE SİZDEN İSTENEN EVRAKLARI VE SİZİN DURUMUNUZDA OLAN KİşİLERDEN BİLGİ ALINIZ..

Neden?

Senin eşin Türk vatandaşıdır.. Ayrı bir evrak sirkilasyonu olur.
    Senin eşin Alman vatandaşıdır… Ayrı bir evrak sirkilasyonu olur.
    Sen boşanıp ayrılmışsındır (Türk veya Alman ile).. Ayrı bir evrak sirkilasyonu olur.

şİMDİ BUNLARI SÖYLEMEMDEKİ NEDEN , HERKESİN DURUMUNU ANLATMADAN HER BİLGİYE ORTAK OLMASINDAN VE DOĞACAK YANLISLARI DÜşÜNMEDEN KİşİLERİN KAFASININ KARIşMASINA SEBEP OLUNUYOR..

Not ; İstanbul konsoloslugu , Size sunulan evraklar dışında ekstra isteyeceği evraklar ,  Boşanan eşlerin boşanma kararları ve almanca tercümesi , toplu vukuatlı nufüs örneği eşine ve kendisine ve almanca tercümeleri.
    Eşi Türk vatandaşı olan arkadaşlarım ise , Vukuatlu toplu nufüs kayıt örneği eşine ve kendine çıkartmak süretiyle almanca tercümesinide yaptırmalıdır. (Bu bilgi net ve kesindir)

şİMDİ GELELİM VİZE GÖRÜşMESİ ESNASINA… HERKESİN KAFASINDA AYRI AYRI şEYLER ÇIKIYOR , HERKES AYRI BİşİLER SÖYLÜYOR. SANKİ VİZEYE GÖRÜşMEYE DEĞİLDE, KABUS GÖRMEYE GİDİYOR İNSAN..

şUNU UNUTMAYIN ARKADAşLAR, İSTİKRARLI OLGUN GİYİMİNE ÖZEN GÖSTEREN , KONUşTUĞUNU BİLEN , TELAFUZLARINDA SORUN YOKSA. KARSINDAKİ İNSANDA MUAMELESİNİN GEREKTİRĞİ şEKİLDE YAPAR , EKSTRA ZORA SOKACAK BİLGİLER İSTEMEZ.

KİşİSEL OLARAK SİZE SORULAN şEYLER SUNLAR (BU HERKESE SORULUYOR)
    Eşinle nerede tanıştınız , eşinizin doğum tarih, ne iş yaptığı, ilk buluşma tarihi, evlilik kararını nasıl aldınız, veya nerede yaptınız.. Yani bu sorular eşinizle olan bütünlüğünüzü gösterir , ona olan ilginizi  belirtir..

şİMDİ BAşIMDAN GEÇEN DURUMU ANLATAYIM SİZE..

HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ  YİNE DİYORUM , Allah'a OLAN DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN İşLERİNİZ KOLAYCA YOLUNA GİRER..

BEN KABİNE GİRDİM , MERHABA KOLAY GELSİN , OTURABİLİRMİYİM DEDİM.  TABİİ BUYRUN DEDİ.  OTURDUKDAN SONRA EVRAKLARIMI ÇIKARDIM , EVRAKLARINIZ DÜZENLENDİMİ DEDİ. EVET DEDİM. TESLİM ETTİM EVRAKLARIMI, KONTROL ETTİ. DÜZENLİ VE FAZLASIYLA GETİRMİşTİM.  KENDİSİNE OLANLARI AYIRDI. TABİİ BU ARADA DA İNCE İNCE SOHBET ETMEYE CALISIYORUM.
    DEDİM, VİZE ÜCRETİNİ DOSYA İLE VERMEDİM , İSTERSENİZ VEREBİLİRİM YANIMDA 60 EURO GETİRDİM DEDİM. TEBESSÜM ETTİ. TABİİ NASIL İSTERSENİZ, İşLEM SONUDA VEREBİLİRSİNİZ DEDİ, BEN DEDİM PROBLEM DEĞİL LÜTFEN ALIRMISINIZ DEDİM.. ALDI. İşTE “İLK EVLİLİĞİNİZMİ DEDİ” BENDE İLK VE SON DEDİM GÜLDÜ smiley.gif YUKARIDA BAHSETTİĞİM DURUMLARI SORDU, ONDAN ÖNCE DE ALMANCA PUANIM ÇOK İYİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.
    SONRA BANA ALMANCA BURAYA NASIL OTOBÜSLEMİ , TAKSİYLEMİ GELDİĞİMİ SORDU BENDE MİT BUS DEDİM smiley.gif  SONRA SABAH KAHVALTI YAPTINMI DEDİ, NE YEDİN DEDİ. ALMANCAN İYİ KONUSUYOSUN DEDİ BENDE İCH HABE WİRKLİCH SEHR SCHÖN DEUTSCH GELERNT DEDİM smiley.gif SONRA NE İş YAPTIGIMI SORDU ” BENDE DEDİM , HALKLA İLİşKİLER MÜDÜRÜYÜM DEDİM. BİRAZ İşTE KONUşTUKDAN SONRA BANA PROSÜDÜR GEREĞİ ALMANCA BİR KAÇ SEY SORMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ HAZIRMISIN DEDİ smiley.gif BENDE DEDĞİL NATÜRLİCH … BİRA SEVERMİSİN DEDİ, NEİN DEDİM , CÜMLE KURARAK SÖYLERMİSİNİZ DEDİ. “İCH TRİNKE NİCHT GERN BİAR İ SONRA DEDİ EN SEVDİĞİN RAKIMI DEDİ smiley.gif NEİN DEDİM.. SONRA DEDİ Bİşİ SORMAYA GEREK YOK SİZ İYİ ÖĞRENMİSSİNİZ DEDİ. AMA ALMANYAYA GİTTİĞİNİZDE KURSUNUZA DEVAM EDİN DEDİ. SONRA UFAKDAN SOHBET ETTİK, BURAYA GELİRKEN GERÇEKTEN HEYECANLANMAMAK ELDE DEĞİL, DIşIRIDA ÇOK FARKLI SEYLER ANLATILIYOR , AMA GAYET KARşIMDA NAZİK MÜTAVAZİ İNSANLARI GÖRMEK ÇOK GÜZEL DEDİM. HEYECANLANACAK BİRşEY YOKKİ , SİZ GELİYORSUNUZ EVRAKLARINIZI VERİYORSUNUZ DEDİ O KADAR  DEDİ. EVET DEDİM TEşEKKKÜR ETTİM
    NEYSE TÜM İşLEMLER BİTTİKDEN SONRA. BEN YANIMDA FOTOGRAFLARDA GETİRMİşTİM. DEDİM FOTORAFLARA BAKMAK İSTERMİSİNİZ, DEDİ GEREK YOK, İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZDA İSTİYORUZ DEDİ, BENDE ANLADIM TEşEKKÜR EDERİM DEDİKDEN SONRA VERİN AMA YİNE BAKAYIM DEDİ smiley.gif NAZ YAPTIM:D FOTOLARA BAKTI ÇOK GÜZEL HER YERE GİTMİşSSİNİZ DEDİ, BENDE DEDİM “AşKIN TADI TEK YERDE ÇIKMIYOR Kİ , HER YERDE AYRI BİR GÜZELLİĞİ OLUYOR DEDİM” smiley.gif GÜLDÜ. ÇOK YAKISMISSINIZ DEDİ. ÇOK NAZİKSİNİZ DEDİM TEşEKKÜR ETTİM. TÜM İşLEMLERİM BİTTİ KAĞIDIMI VERDİ, BUNDAN SONRAKİ HAYATINIZDA MUTLULUKLAR DİLERİM DEDİ….

DANKE FÜR ALLES

mutim2
    Katılımcı

:D YOK BE KARDEşİM, İş YERİNDE BİLGİSAYARIM SÜREKLİ AÇIK.. VAKİT BULDUKÇADA BURADA SORULARI OLAN ARKADAşLARIMA , BİLDİĞİM KONULAR DAHİLİNDE CEVAPDA VERMEYE ÇALIşIYORUM. ANLAYACAĞIN , İMKANLARDAN YARARLANIYORUZ :). HAFTA SONU GÖREMEZSİN MESELA:D

clex06
    Katılımcı

:)) aynen valla bende senin gibi işe gel bilgisayar başında geçiyor vaktim :) noldu kardeş senin vizeden bi haber yokmu daha bütün forum sana odaklandık iyi haberlerini bekliyoruz

mutim2
    Katılımcı

HEHE :) Allah razı olsun kardeşim, inşAllah benim durumumu merakla bekleyen kardeşlerimize bu hafta sonuna kadar müjdeli haberi veririm.. Konsolosluk 2 hafta içinde cevap veririz demişti merakla bekliyoruz.Dualarınızı eksik etmeyin yeter.

clex06
    Katılımcı

dualarımız seninle kardeşim allah yardımcın olsun umarım alırsın güzel haberi.

mutim2
    Katılımcı

SAĞOLASIN KARDEşİM,ALLAH SİZLERİNDE KALBİNE GÖRE GÜZELLİKLER NASİP ETSN.

clex06
    Katılımcı

amin kardeşim sağol güzel dileklerin için.

mutim2
    Katılımcı

Konsolosluk                                            ; İSTANBUL
    Başvuru                                                    ; 26.03.2010
    Evrakların Yabancı polise gitmesi      ; 01.04.2010
    Eşime mektup gitmesi                          ; 22.04.2010
    Yabancılar şübesine Evrak Teslim      ; 31.05.2010   

Y. Sübesi Eksik evrak Tamamlama    ; 15.06.2010

şuan için halen beklemekteyim ve merak ediyorum. Eşimin çalıştıgı yerle ilgili maaş kagıdı eksikmis onu istediler, 2. iş olarakda çalışıyor göstertiyordu kendini.. Patronu bugun verecek kagıtları ve Eşimde konsolosluğa verecek. Acaba memur doğru söylerm? çok samimi bir şekilde “eşinizi hemen getirtiriz sadece o kagıdı verin , şuan kadar hiç bir problem göremedik sadece bir kagıt eksik demiş,çoktan vizeyi verirdik şimdiye kadar demişler size gönderdiğimiz kağıt ulaşmamıs demişler.”  Allah'ım insAllah dedikleri gibi hemen vizemi verirler… Sabır ve dualarla Allah yardımcımız mutlaka oluyor. Kimse namazdan ve dualardan vazgecmesin. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun..

mutim2
    Katılımcı

Konsolosluk                                            ; İSTANBUL
    Başvuru                                                    ; 26.03.2010
    Evrakların Yabancı polise gitmesi      ; 01.04.2010
    Eşime mektup gitmesi                          ; 22.04.2010
    Yabancılar şübesine Evrak Teslim      ; 31.05.2010   
    Y. Sübesi Eksik evrak Tamamlama    ; 15.06.2010

MUTLU SON                                              22.06.2010

enistenis77
    Katılımcı

bende bugün başvuru yaptım en nihayetinde görüşmede bikaç soru sordu onun dışında tapu ve şirkete ait evrakların fotokopileri olanların aslınıda istedi evrakları iade etti hepsini tekrar randevu alıp gelmemi istedi.. dikkat ettim tüm evralara ve sorulara işaretlemeler ve not aldı sadece bekar oldugum için eksi koydu bu durumda şansım nekadar acaba ? teşekkürler..
    özel birşirkette ssk lı olarak çalışıyorum alman firmasi kendime ait arabam var hesabımda 6bin tl kadar nakit var ayrıca almanyada bir arkadaştanda davetiyem var kendisi alman vatandaşı ve cinsiyet erkek :)

HamzaD
    Katılımcı

SeLam Benım esımde alman uyruklu vıze muracatı yapotım goruşmeyede gıttım 1 ay gectı sımdı ayın 19 da benı tekrar cagırıyorlar esımde ayın 19 da gorusmesı var fakat esım okuyor bıde hamıle sorun olur mu arkadaslarrr lutfen cvb  ::)

10 yanıt görüntüleniyor - 136 ile 145 arası (toplam 145)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.