25 Dil Bilen Barry Farber’den Teknikler

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri 25 Dil Bilen Barry Farber’den Teknikler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    …mystery…
    Katılımcı

Herhangi Bir Yabanci Dili Ögrenirken Ihtiyaç Duydugunuz Bütün Araçlar, Yöntemler ve Motivasyon

Barry Farber yabanci dil konusunda 48 yildir gerçek bir maceraci olmus ve bugün 25 yabanci dil konusmaktadir. Yabanci Dil Ögrenme Yöntemleri’nde onun sundugu teknikler sasilacak kadar kisa bir zamanda okuyucuyu konusturur, yazdirir, okutur ve ögrenmek istedigi veya ögrenmek zorunda kaldigi yabanci dili sevdirir.

Kafanizi fiil baglaçlarina ya da isim son eklerine vurmaksizin, Farber’in ilkelerini takip edebilir ve seçtiginiz yabanci dilde yeterlilige dogru süzülebilirsiniz. Onun metodlari yenilikçi dört bölümden olusur. Fakat, gerçekte basit olan bu kavramlar insanlara yabanci dil ögretmekte bugüne kadar ki yaklasimlarin basarisiz oldugu konusunda fikir birligine varan dil ögretim uzmanlari tarafindan onaylanmistir.

Çok Yönlü Ataklar:
    Kasetleri, flash kartlari, sözcükleri, gramer kitaplarini ve daha fazlasini içeren en son yabanci dil materyallerinin tümünü derhal kullanarak ögrenmenizi hizlandirin, sikintiyi yok edin.

Gizli Anlari Dizginleyebilmek:
    15 dakika bile olsa bos zamanlari kisisel mini derslere çevirin. Kuyrukta beklerken, interaktif bir zihinle asansör beklerken hiç farketmez.

Sihirli Hafiza Sistemi:
    Eglendirici ve etkili kelime hafiza teknigini kullanarak tek oturusta düzinelerce kelime ezberleyerek ve sasirtici miktarini akilda tutarak.

En Tepeden Baslamak:
    Tipki bir çocugun konusmayi ögrenirken yaptigi gibi yabanci dil ögrenmeye baliklama dalin. Konusma gruplarina katilin, yayinlari okuyun ve ögrenmekte oldugunuz dildeki filmleri seyredin.

Yabanci Dil Ögrenme Yöntemleri’nde etkili olmak ve eglendiricilik göstermistir ki, heves yetenekten daha önemlidir.

(alıntı)

gülsüm81
    Katılımcı

Bir süredir yeni grafik programlarına gömülmüştüm,umarım öğrendiklerimi unutmamışımdır.Yeni bir taktik düşünmeye başladım.Kelime ezberlerken kağıdın bir tarafına artikelli almanca kelime, diğer tarafına ingilizce kağıdın başka kıvrık kapalı yerine türkçe yazacağım,ya kafam çok karışacak yada başaracağım.Umarım sürmenaj olmam.Sonucu burada paylaşacağım. yuppi:)

…mystery…
    Katılımcı

Bir süredir yeni grafik programlarına gömülmüştüm,umarım öğrendiklerimi unutmamışımdır.Yeni bir taktik düşünmeye başladım.Kelime ezberlerken kağıdın bir tarafına artikelli almanca kelime, diğer tarafına ingilizce kağıdın başka kıvrık kapalı yerine Türkçe yazacağım,ya kafam çok karışacak yada başaracağım.Umarım sürmenaj olmam.Sonucu burada paylaşacağım. yuppi:)

merakla bekliyorum sonucu… alkis:) umarım işe yarar.. alkis:)

rockdry
    Katılımcı

Evet ,insan istedikten sonra öğrenemeyeceği dil olmaz :)
    Çok teşekküler

_DiLaYYY_
    Katılımcı

herkese slm, ben nerdeyse 10 senedir avusturyada yasiyorum. 15 yasimda geldim, geldigimdede utangaclik vardi, atilgan bi kisiligimde yok malesef. oturdugum bölgedeki insanlar cok kaba konusuyorlar, almancayi düzgün konusmuyorlar, konusulanlar kolay kolay anlasilmiyor. ben almancanin üstünede cok düsmedim ama zaman gectikce ögrenme istegim fazlalasiyor.nerdeyse konusulan herseyi anliyorum ama konusmaya ve cümle kurmaya gelince pek yapamiyorum, bide galiba bende kaba konusmaya alismisim bildigim gramatigide kullanamiyorum. konusmami nasil düzeltebilirim? yardim edebilirmisiniz? ALMANCAYI GÜZEL VE KIBAR KONUSMAK ISTIYORUM.

burda emegi gecen herkese tsk.

4 yanıt görüntüleniyor - 31 ile 34 arası (toplam 34)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.