25 Dil Bilen Barry Farber’den Teknikler

Forumlar Etkin Öğrenme ve Almanca Kelime Ezberleme Yöntemleri 25 Dil Bilen Barry Farber’den Teknikler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    …mystery…
    Katılımcı

Herhangi Bir Yabanci Dili Ögrenirken Ihtiyaç Duydugunuz Bütün Araçlar, Yöntemler ve Motivasyon

Barry Farber yabanci dil konusunda 48 yildir gerçek bir maceraci olmus ve bugün 25 yabanci dil konusmaktadir. Yabanci Dil Ögrenme Yöntemleri’nde onun sundugu teknikler sasilacak kadar kisa bir zamanda okuyucuyu konusturur, yazdirir, okutur ve ögrenmek istedigi veya ögrenmek zorunda kaldigi yabanci dili sevdirir.

Kafanizi fiil baglaçlarina ya da isim son eklerine vurmaksizin, Farber’in ilkelerini takip edebilir ve seçtiginiz yabanci dilde yeterlilige dogru süzülebilirsiniz. Onun metodlari yenilikçi dört bölümden olusur. Fakat, gerçekte basit olan bu kavramlar insanlara yabanci dil ögretmekte bugüne kadar ki yaklasimlarin basarisiz oldugu konusunda fikir birligine varan dil ögretim uzmanlari tarafindan onaylanmistir.

Çok Yönlü Ataklar:
    Kasetleri, flash kartlari, sözcükleri, gramer kitaplarini ve daha fazlasini içeren en son yabanci dil materyallerinin tümünü derhal kullanarak ögrenmenizi hizlandirin, sikintiyi yok edin.

Gizli Anlari Dizginleyebilmek:
    15 dakika bile olsa bos zamanlari kisisel mini derslere çevirin. Kuyrukta beklerken, interaktif bir zihinle asansör beklerken hiç farketmez.

Sihirli Hafiza Sistemi:
    Eglendirici ve etkili kelime hafiza teknigini kullanarak tek oturusta düzinelerce kelime ezberleyerek ve sasirtici miktarini akilda tutarak.

En Tepeden Baslamak:
    Tipki bir çocugun konusmayi ögrenirken yaptigi gibi yabanci dil ögrenmeye baliklama dalin. Konusma gruplarina katilin, yayinlari okuyun ve ögrenmekte oldugunuz dildeki filmleri seyredin.

Yabanci Dil Ögrenme Yöntemleri’nde etkili olmak ve eglendiricilik göstermistir ki, heves yetenekten daha önemlidir.

(alıntı)

…mystery…
    Katılımcı

evet.günün sözü bu galiba.heves yetenekten önemli.ben sürekli diyorum zeki olmaya zekiyim ama dil yetenegi yok.belki birazdaha heves gerekli:D

bence “belki”si fazla… ;) ;)

chronic_waka
    Katılımcı

tesekkurler! !

…mystery…
    Katılımcı

;) ;) ;)

gülsüm81
    Katılımcı

15 Y ıl önce almancayı konuşabiliyordum ancak çalıştığım işte hiç kullanamadım ve baya unbuttum.şimdi gerçekten bende HEVESLİ yim.Başaracağıma inanıyorum.Nereden başlamalıyım gramermi kelime ezberlememi?Almancax sitesinin ve eğitim Cd lerinin ücretsiz olmasına da inanamıyorum alkis:)

mübarek
    Katılımcı

15 Y ıl önce almancayı konuşabiliyordum ancak çalıştığım işte hiç kullanamadım ve baya unbuttum.Şimdi gerçekten bende HEVESLİ yim.Başaracağıma inanıyorum.Nereden başlamalıyım gramermi kelime ezberlememi?Almancax sitesinin ve eğitim Cd lerinin ücretsiz olmasına da inanamıyorum alkis:)

Kelime ezberleyip daha sonrada cümle yapilarina(Gramer) gecebilirsiniz. Ben öyle yaptim simdilerde üzerine koymaya calisiyorum bilgilerimin. Almancax' in bunda ki rolü zaten tartisilmaz..

gülsüm81
    Katılımcı

Danke schön,bitte sagst du mir Gülsüm.Ist das richtig oder falsh.

gülsüm81
    Katılımcı

Umarım herşeyi çabuk hatırlarım.

mübarek
    Katılımcı

Umarım herşeyi çabuk hatırlarım.

Biraz tekrar' la eski günler' e dönersiniz zaten. ;)

gülsüm81
    Katılımcı

Evet tekrarın eğitimdeki etkisi zaten tartışılmaz.Yeni işsiz kaldım ve krizden dolayı hemen iş bulabileceğimi sanmıyorum ama arıyorum.Bazı ilanlar görüyorum Almancası çok iyi olanlar başvursun falan o zaman bu dili unuttuğum için kendime kızıyorum.İngilizceyi de kendi başıma öğrenmeye başladım.
    İkisini bir arada öğrenmeye çabalarsm acaba çok karıştırırmıyım?Bizim iş sektöründe genelde İngilizce isteniyor onuda öğrenmeliyim.

mübarek
    Katılımcı

İkisinide ögrenseniz karismaz galiba ama yakin birbirine bu biraz da sizin becerinizle ilgili. Hayat bazen hobilerimiz' e göre degil mecburiyet gerektiren sekilde kendimizi yönlendirmemize sebep oluyor. Siz eger Almanca bilsem de cok fazla birsey degismez diyorsaniz ve göreviniz icin İngilizce gerekse ona yöneliniz.

gülsüm81
    Katılımcı

Ama nedense Almancayı daha çabuk öğrenecekmişim gibi geliyor.Bazen Almanya ya gitmeyi orada sanatla ilgilenmeyi hatta bir müzede çalışmayı hayal ediyorum.İngilizleri ve İngiltereyi pek sevmiyorum,ama Türkiye'de gerçekten İngilizce geçerli.Ben İngilizceyi gerçekten 2.dil olarak düşüneceğim.Cevabınız için teşekkürler.Birde ileride öğretmen olarak Almanya'ya nasıl gidebilirim bunlarıda araştıracağım.Çok zor olurmu?
    Çok çalışmam lazım-KPSS-KPDS-ALMANCA vs.

…mystery…
    Katılımcı

bu çok bilinen bişey ama herkes böyle söylüyo Almanca ve İngilizce birbirine çok benzer..Eğer Almancayı öğrenirseniz İngilizceyi öğrenmeniz,İngilizceyi öğrenirseniz Almancayı öğrenmeniz çok kolay olur diyolar… :) tabiki hangisini ilk önce öğrenmek isticeğiniz size kalmış… :)

gülsüm81
    Katılımcı

Ben Almanca'da karar kıldım.Daha sonra da İngilizce onuda bilgisayarda öğrenmeye başlamıştım.Ama şimdi Almanca'dan sonra devam edeceğim.Cevaplarınız için teşekkürler.Umarım yakında yeniden iş bulabilirim,evde olmak çok can sıkıcı.Eşim çok sigara içiyor.Buradaki yazılardan öğrendiğim şeylerden birinde kafam karıştı.Diyelimki ben Almanca sınavlardan geçtim Almanya'ya gittim.Eşim Almancayı sökemezse ben onu yanıma alamayacakmıyım?Ya da alıcağım ama o Almanya'da kursamı devam etmek zorunda kalacak?Bu konular hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim.

olguntuzun
    Katılımcı

hakikaten öyle bu anlatılan kuralla uyulması kolay ama tembellik yapılırsa zincir kırılırsa gittikçe güçleşir. Yazıyı paylaştığın için teşekürler…

…mystery…
    Katılımcı

rica ederim bulduğum kadarıyla sizlerle paylaştım… alkis:) işinize yaradıysa ne mutlu bana… alkis:)

15 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 30 arası (toplam 34)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.