25.04.2016 ankara aile birleşimi başvurum

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    telasli
    Katılımcı

1 hafta geride kalmış bulunmakta. yarın 8 gün olacak. evraklarım acaba kaç günde almanyada olur?

aliburhan
    Katılımcı

Telasli kardes normalde 10 günde variyor. Görüsmeni yaptin bundan sonrasi sabir isi. Biraz sabredecen bir bakmissin bir gün gelmis pasaportun evine gelmis olur insaallah. Bu arada capraz sorgu olayini kafana takma evliligi gercek olmayan varsa o korksun. Sana da esine de ikinizle ailgili sorular soruyorlar. Sen bu ara bol bol Almanca kelime ve fiil ezberle geldiginde isine yarar. Rabbim en kisa zamanda hayirli bir sekilde kavusmanizi nasip eylesin.

telasli
    Katılımcı

amin aliburhan kardesim sağol çok teşekkür ederim. bu arada kandiliniz mübarek olsun  byby:)

telasli
    Katılımcı

25 inde başvurmuştum 29 unda evraklarımın ulaştığını öğrendim ve aynı gün eşime mektup yollamışlar yani bugün ayın dördü hafta sonlarını saymasak 3 iş günü oldu kaç günde eşime mektup gelir ki ??

telasli
    Katılımcı

Çok şükür bugün eşime mektup geldi. istedikleri belgeler arasında son 3 aya ait maaş bordrosu da var lakin eşim alman vatandaşı  :- eşim çalışmıyor alman vatandaşlarından gelir istenmediğini biliyoruz. Acaba herkese mi mektup o şekilde gidiyor? neyse yabancılar dairesine gidince anlarız aslını. eşimin üstünden sigortalı görünmemi istemişler eşim auka ya gidip kendi üstüne sigorta yaptıracak. sonra bir form var evle ilgili ev sahibi dolduracakmış inşallah pislik çıkmaz.

bu arada aşırı hızlılıklarından dolayı tebrik ediyorum bugün başvurumun 11. günü ve bu kadar kısa zamanda eşime mektubun gitmesini beklemiyordum. a1 kursundan 5 arkadaş gitmiştik 25 nisanda ankaraya onların evrakları daha ulaşmamış bile. benim bölgem frankfurt. umarım bu hızlılıklarını devam ettirirler.

telasli
    Katılımcı

kurstan beş arkadaş gitmiştik bugün itibari ile üçünün vizesi geldi kaldık 2 kişi. 5 kişinin eşleri 3'ü alman vatandaşı ikisi türk. Eşi alman vatandaşı olanların 2 sinin geldi türk vatandaşı 2 kişiden de birinin ki geldi. kaldık 1 alman birde türk vatandaşı eşler. benim ki alman ve benimki hala gelmedi konsolosu arıyorum onların ki geldi diyorum banada almanya onay verdi 1 hafta oldu onay verileli diyorum kendinizi kimseyle mukayese etmeyin diyor la ne alaka? benimde gelmiş işte onayım ne bekletiyorsunuz?

dark_streams
    Katılımcı

bende 25.04.2016 da başvurdum ve halen gelen giden hiçbirşey yok ve benden önce başvuran kişilerin vizesi çıktı

telasli
    Katılımcı

vay kardeşim benim gel gel şöyle yanıma gel yalnız değilim face ekle kanka valla askerde toprağımı bulmuş kadar sevindim  yuppi:)
    https://www.facebook.com/leyloshuseyin ekle beni lütfen paslaşırız ordan sürekli

dark_streams
    Katılımcı

ekledim kardeş

8 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 8 arası (toplam 8)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.