24 Mart 2011 Vize Görüşmesi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    a-k-a-y
    Katılımcı

Slm Arkadaşlar 24 mart 2011 tarihinde Sabah 8'de Ankara'da vize görüşmem vardı
    Sınavdan 77 puan almıştım A1 serfitikamı ve istedikleri evrakları hazırlayıp teslim ettim Sonrasında kısa ve güzel geçen mülekatta;
    – Bana Eşiniz Akrabanızmı
    – Ne zaman Tanıştınız
    – Kaç kere Türkiye'ye geldi
    – Eşiniz Çocuğu varmı kaç tane ,vekaleti kimde.İsimleri ne Yaşları kaç gibi sorular soruldu
    – Almanca Kendinizi Tanıtırmısınız ?
    – Eşinizin İsmi ne?
    – Kaç çocuğu var?
    Tabiki bunları çok rahat cevapladım..
    sonra evraklar kontrol edildikten sonra (Eşimin 2. evliliği olduğu için) Türkiyedeki Mahkemenin Almanca tercümesini istediler hemen çıkıp 30 dk içinde Tercüme yapıp Evrakları teslim ettim.Sonra dışarda 40 dk bekleyin dediler Evraklar kontrol edilip çağıracaz dediler Vakit geçtikten sonra  A1 serfitikamı verip Gidebilirsiniz dediler.
    Kafama takılanlar Benden Düğün Resimlerini – Giriş Çıkış Belgesini – Telefon Ayrıntıları gbi vs.Evrak istemediler Tabiki ben buları hazırlayıp gitmiştim…
    Acaba bu durumda Vizede Sorun çıkarmı yada Çapraz sorguya girermiyiz??? Çok merak ediyorum Lütfen konu ile ilginen ve bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum şimdiden Tşk..    ???  ???  ???

berivan..
    Katılımcı

Bende bi hafta sonra gidicem umarım benimde senin ki gibi iyi geçer… Ben başvurmadım ama arkadaşımın durumunu anlatim eşi daha önce iki kez evlenip boşanmıştı Ankara'ya başvurdu bu giriş çıkış belgesi falan istemediler ama bi ay sonra eşiyle çapraz sorguya alındılar ikiside aynı şeyleri söylediğinden sorun cıkmamış inanmışlar sahte evlilik olmadıgını ki bi hafta sonra cevabı geldi… Sende de sorun cıkarmazlar inş. ki stemediklerine göre gerek duymamışlar.

netalmanca
    Katılımcı

merhaba,

korkmanıza gerek yok. İçiniz rahat olsun. Çünkü herkesten aynı evrakları istemiyorlar.
    Ayrıca evliliğin gerçekliğine inanması memura göre farklılık taşır. Yani eğer görüşmeyi yapan memur isteseydi ve inanmasaydı araştırırdı ve değişik şeyler de isterdi bahsettiğiniz gibi, ispat etmenizi de isterdi. Buna hakları var çünkü. Ama sizin durumunuzda korkmanız gereken bir şey gözükmüyor.

Serpil çiçek
    Katılımcı

merhaba,

korkmanıza gerek yok. İçiniz rahat olsun. Çünkü herkesten aynı evrakları istemiyorlar.
    Ayrıca evliliğin gerçekliğine inanması memura göre farklılık taşır. Yani eğer görüşmeyi yapan memur isteseydi ve inanmasaydı araştırırdı ve değişik şeyler de isterdi bahsettiğiniz gibi, ispat etmenizi de isterdi. Buna hakları var çünkü. Ama sizin durumunuzda korkmanız gereken bir şey gözükmüyor.

sayın netalmanca mümkünse birşey sorabilirmiyim ?
    ben A1 sınavına girdim kazandım yalnız vizeye düğünüm eylül 2 de diye henüz başvurup randevu almadım. çoğu arkadaşım bu durumda olup vizeye başvurduklarını ve gidip tekrar dönerek düğün hazırlıklarını yapacaklarını söylediler ben eğer başvurmaz isem düğünüm eylülde diye haziranda başvursam A1 belgemi martta aldığım için yada neden bu kadar beklediniz diyerek bir sorun çıkarmı ?yardımcı olursanız sevinirim.tskler. :)

İsmetÇağrı
    Katılımcı

BERİVANN GORUSMENIN SONUCLARINI BANADA BILDIRIRSEN SEVINIRIM KARDES BU ARADA  SEYYY EE EVRAKLARA NOTER ONAYI APOSTYLE FELAN HIC 1 SE ISTEMIORLAR KORKMA SADECE SENDEN NE ISTENIORSA ONLARI HAZIRLA KORKMAYADA GEREK YOK RAHAT OL DOGRU KONUS YETER BILGILERINIDE BEKLIORUZ QIREN ARKDSLARIN TECRUBELERI RAHAT OLMANB VE YANINDA BOZUK PARA GETİR DEDİLER ORDA EKSIK EVRAK OLUORMUS FOTOKOBI ICIN PARA VERIORSN !

a-k-a-y
    Katılımcı

Arkadaşlar yorumlarınız için Teşekür ediyorum İnş.Sorun çıkarmazlar Vizem gelir Eşime Kavuşurum  utanan:)
    Eşim Almanyada ne yapması lazım evrakların durumunu öğrenmek için  yabancılar şubesine ne zaman gitmesi gerekir ???

a-k-a-y
    Katılımcı

Evrakların Almanya'ya ulaştığını nasıl öğreniriz ???

saskin64
    Katılımcı

ben A1 sınavına girdim kazandım yalnız vizeye düğünüm eylül 2 de diye henüz başvurup randevu almadım. çoğu arkadaşım bu durumda olup vizeye başvurduklarını ve gidip tekrar dönerek düğün hazırlıklarını yapacaklarını söylediler ben eğer başvurmaz isem düğünüm eylülde diye haziranda başvursam A1 belgemi martta aldığım için yada neden bu kadar beklediniz diyerek bir sorun çıkarmı ?yardımcı olursanız sevinirim.tskler. :)

serpıl benım dugunumde 3-4 eylul sımdı gıtcem almanyaya orda evımı falan tutcam ordakı hazırlıkları bıtırıp bırazda calıscam agustosta tr ye doncem senın orda kalma ımkanın varsa sende oyle yap

hakan hakan hakan
    Katılımcı

akay kardes belgeler in orjinalleri hemen var maz almanyaya 25 mart da belgelerini almanyadaki yabancilar dairesine faxlamislardir ayni günde belgelerinin orjinallerini almanyaya göndermislerdir. cetin kardesim gayet iy biliyor bu konulari. ben 8 mart tarihinde istanbuldan müracat ettim belgelerim 14 mart tarihinde bonn daki merkezden stuttgart yabancilar dairesine gönderilmis bu hafta insallah esime mektup göndericekler . esim gectigimiz cuma günü 25 mart tarihinde yabancilar dairesine gitti ve görüstü evraklarin henüz ellerine ulasmadigini en gec 4 nisan a kadar ellerinde olacagini söylemisler  dolayisi ile bendeki bekleme süresi sen de de olacak demiyorum ama beklicez yapacak baska bir sey yok. vize bekleyen tüm arkadaslar  a  sabirlar diliyorum bas vuranlarinda llah yardimcisi olsun

netalmanca
    Katılımcı

Merhabalar,

Hayır, tam olarak sorun teşkil etmez. Ama sizin düğününüz eylülün 2 sindeyse zaten temmuz başı gibi en geç başvurmanız gerek. Çünkü konsoloslukta söylüyor 8 hafta bulabilir işlemler ki zaten yaz mevsimi memurların da izin vakti. Bunları dikkate almanız gerek eğer düğünden sonra beklemeden eşinizle Alamanyaya beraber gitmek istiyorsanız.

O zamana kadar da 4 ay var. Anlatırsınız bir aksilik olmasın diye önceden sertifikamı almak istedim, önce O işi halletmek istedim, Onu almadan asla olmadığı için dersiniz. Açık, net, dürüstçe konuşursanız hiç bir sorun çıkmaz. Siz bir tek kendinizi ve etraftan duyduklarınızı biliyorsunuz ama onlar yüzlerce dosyaya bakıyorlar. Dürüstçe konuşmak samimi ve inandırıcı bir etki bırakır.

Ama şöyle bir sorun olabilir. Öğrendikleriniz taze olmadığı için mülakatın Almanca bölümünde zorlanabilirsiniz. Buna dikkat edin ve gitmeden sıkı çalışın. Biz böyle durumda olan kişilere konsolosluk mülakatını hafife almayıp,  yardıma ihtiyacınız olursa vize mülakatı ile ilgili derslere katılıp profesyonel yardım almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü oradaki memur insiyatif kullanıp işlemi uzatabilir ve -gidip tekrar yeni tarihli bir sertifika alın getirin- deme hakkına kanunen sahipler. Abartıyor gibi gelebilir ama biz yüzlerce dosya hazırladığımız ve bu yüzden çok çeşitli durumla karşılaştığımız için bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Bilgilerinize.

Serpil çiçek
    Katılımcı

anlıyorum haziran sonu temmuz başında başvurmayı düşünüyorum dediğiniz gibi herşeyi dürüst bir şekilde ifade edeceğim sertifikam mart ayına ait olduğu için de mülakata alırlar ise ne gibi sorular soracaklar bilemem ama az çok güveniyorum kendime. :) bilgilendirme için tskler

10 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 10 arası (toplam 10)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.