24 haziran vize gorusmesi

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Jeynes
    Katılımcı

Arkadaslar Simdi cıkıyorum yola ankaraya dogru. Yarın sabah 9.15 de görüşmem var. İnsallah güzel sonuclar alırım.

Gorusmemden sonra burada paylasıcam

gökhan38
    Katılımcı

güzel sonuclar alırsın… şimdi yaptıgın stresinde bos oldugunu göreceksin hatta buraya da yazıp baska görüşmeye gıden arkadaslarada bile akıl vereceksin:))) rahat ol…

crazy_52
    Katılımcı

ins kanks olumlu gecer hadi len seni bekliyorum tez gel looo :)

fotoadem52
    Katılımcı

hadi bakalım inşallah hayırlısı olur senin için….

Baybars
    Katılımcı

Allah yar ve yardimcin olsun..

Jeynes
    Katılımcı

arkadaslar bugun vize gorusmesine girdim. Almanca hic soru sormadılar. kac defa geldi ne zaman tanıstınız falan sorudular turkçe

Dısarıda yarım saat bekle dedi bekledim ve beni cagırdı. Biz dortmund ile gorustugumuzde nişanlımın yaşı 17 . 10.ayda 18 ine giriyor ve hic bir sorun cıkmıcagını 6 ay oncesinden basvurabileceğimizi soylediler 10. ayda dolmasına ragmen biz nikah tarihini 02.11 e aldık avukatla ile de gorustuk sorun teşkil etmez dediler herneyse geleyin olayın aslına .
    Ben içeriye cagırıldım ve girdim bana evraklarınızı almanyaya gonderemiyoruz dedi sebebini sordum yasından dolayı dedi. Dedimki vizeyi suan istemiyorum zaten karsınızda nikah tarihi var ona gore alıcam vizeyi dedim. Biliyorum gordum dedi ama presedur geregi bizde erken gonderemiyoruz evragı nikah tarihine en az 2 ay kala basvuru yapabilirsiniz dedi. Tamam bunada eyvallah.

Dediği laf şu siz isterseniz evrakları almanyaya gonderebilirsiniz dedi bende istiyorum lutfen gonderiniz dedim. Galiba 60 euro az geldi dedi red cıkıcagını tahmin ediyorum bence dedi. Tahminlerle olcagını sanmıyorum dedim almanya ne dicek bu duruma onu ogrenmek istiyorum sadece dedim ve tamam dedi. Evraklarınızı gonderiyorum dedi. verdim 60 euroyu. ve cıktım gittim.

Bugun saat 18.30 da otobuse bindim bartına donuyorum bana bir msj geldi upsden Konsolosluktan evraklarınız teslim alındı 25.06.2010 da size ulasacak diyor yani yarın. Bunlar almanyaya değilde bana tekrar yolluyorlar evraklarını anladıgım o yani. Ondan sonrada telefon ile aradılar Eylulde basvurunuz evraklarınızda hic bir sorun yok nikah tarihine kadar cıkıcak diyor vizeniz.

Benim 60 euroda cope gitmiş oluyor bu durumda. Benim vizeyi almada bir sorunum yok birsey kaybetmiş olmıcam eyluldede basvursam.
    Fakat yaptıkları bu sahtekarlıgı kaldıramadım.
    Sizce nasıl bir yola basvurmam gerekir.
    Baybars arkadasım ne dusunuyorsun sende ?

fotoadem52
    Katılımcı

kardeşim benim görüşürüm şu anda hiç bir şey yapma bırak sadakana say bir daha gideceksin bak vize görüşmesine inşallah senin için en hayırlısı olur sıkma canınıı daha çok bak bende seneye 6 ayda çıkış yapacam :) şimdiden araştırıyorum      60 euroyu sadaka verdim say 150 lira batırmaz senii en azından bi tecrübe kazandın….

fuk_18
    Katılımcı

dostum senin eşin alman vatandası değilmiydi 60 euroyu neden aldılar.ve sen neden vermekde ısrar ettin arkadas demişde seni batırmaz diye dogru ama az para değil 140 tl de artı gidiş geliş yor masrafında var yazık yani harcadıgın paraya şikayet etme önce kons. arayıp söleseydin belki geri alabilirsin .ama ben senin eşini alman vatandası biliyorum onu acıga kavustururmusun..

Jeynes
    Katılımcı

dostum bende parasinda degilim zaten sadece benim adresime tekrar gondermeleri sinirimi bozdu. Ufuk bende almicaklar saniyorum fakat nikahi orda yapicam ya ben o parayi evli olanlardan almiyorlarmis. Neyse napalim eylulde yapicam artik basvurumu. Bizden giden para falan degil sadece emek. Cok emek harcayip aylardir bu gunu bekliyorsun ondan sonra boyle tatsizliklar olunca yıkılıyorsun iste. Allah herkesin yardimcisi olsun.

Baybars
    Katılımcı

arkadaslar bugun vize gorusmesine girdim. Almanca hic soru sormadılar. kac defa geldi ne zaman tanıstınız falan sorudular turkçe

Dısarıda yarım saat bekle dedi bekledim ve beni cagırdı. Biz dortmund ile gorustugumuzde nişanlımın yaşı 17 . 10.ayda 18 ine giriyor ve hic bir sorun cıkmıcagını 6 ay oncesinden basvurabileceğimizi soylediler 10. ayda dolmasına ragmen biz nikah tarihini 02.11 e aldık avukatla ile de gorustuk sorun teşkil etmez dediler herneyse geleyin olayın aslına .
    Ben içeriye cagırıldım ve girdim bana evraklarınızı almanyaya gonderemiyoruz dedi sebebini sordum yasından dolayı dedi. Dedimki vizeyi suan istemiyorum zaten karsınızda nikah tarihi var ona gore alıcam vizeyi dedim. Biliyorum gordum dedi ama presedur geregi bizde erken gonderemiyoruz evragı nikah tarihine en az 2 ay kala basvuru yapabilirsiniz dedi. Tamam bunada eyvAllah.

Dediği laf şu siz isterseniz evrakları almanyaya gonderebilirsiniz dedi bende istiyorum lutfen gonderiniz dedim. Galiba 60 euro az geldi dedi red cıkıcagını tahmin ediyorum bence dedi. Tahminlerle olcagını sanmıyorum dedim almanya ne dicek bu duruma onu ogrenmek istiyorum sadece dedim ve tamam dedi. Evraklarınızı gonderiyorum dedi. verdim 60 euroyu. ve cıktım gittim.

Bugun saat 18.30 da otobuse bindim bartına donuyorum bana bir msj geldi upsden Konsolosluktan evraklarınız teslim alındı 25.06.2010 da size ulasacak diyor yani yarın. Bunlar almanyaya değilde bana tekrar yolluyorlar evraklarını anladıgım o yani. Ondan sonrada telefon ile aradılar Eylulde basvurunuz evraklarınızda hic bir sorun yok nikah tarihine kadar cıkıcak diyor vizeniz.

Benim 60 euroda cope gitmiş oluyor bu durumda. Benim vizeyi almada bir sorunum yok birsey kaybetmiş olmıcam eyluldede basvursam.
    Fakat yaptıkları bu sahtekarlıgı kaldıramadım.
    Sizce nasıl bir yola basvurmam gerekir.
    Baybars arkadasım ne dusunuyorsun sende ?

– acikcasi söyle düsün, seninle konusan memur senin evraklari almis, iceriye arkaya bir üstüne götürmüstür, o da dosyayi inceledikten sonra sana memurun dedigi gibi düsünmüs evraklarini geri gönderin demistir.. tahminim tabi bu..
    –  farz etki, sen bu nasil is ya hem parami aldiniz, hemde evraklari almanyaya yollamadan bana geri gönderdiniz diye sikayette bulunsan bu sikayeti konsoloslugun kendisine yapacaksin..
    – simdi sen düsün sence sana ne cevap verirler? yani basinin gözünün sakadakasi olsun derler ya, sende öyle düsünceksin artik, sonra sen vizeni almak istediginde isi uzatmasinlar.. hazir sana dmeislerde vizeni nasil olsa veririz diye.. olmadi Almanyaya geldiginde yine onlarin devletinden bir sekilde parani cikarirsin :)

Jeynes
    Katılımcı

haklısın evet. Bu saatten sonra dusunmuyorum artık. Eylulde tekrar basvurucam baska caremiz kalmadı zaten =). şimdi basvurum kabul edilseydi 11. ayı yine beklicektim eylude basvurunca yine beklicem bir farkı yok . Tesekkurler herkese

Burcu&Can
    Katılımcı

ben 1 eylül de yasımı dolduryrm nikahımızı yaptık yasımı doldrmdan 3 ay önce basvurblcgni biliyordum size söylenen bilği nedir ben tam olarak anlamadım acıklrsanz cok sevnrm yası doldrmdan 2 ay önce mi basvurblyrz????????????******

Jeynes
    Katılımcı

dostum ben gittim işte gorusmeye 27.10.2010 da yaşı doluyor nişanlımın. Bana eylulde gel dedi vize gorusmesindeki kişi. Bugun gelen red mektubunda iki tarafın da 18 yasını doldurması gerekiyor yazıyor almanca. şimdi ne yapıcagımı bende sasırdım. Artık arıcagım vize gorusmesindeki bayanı anlatıcam durumu ne dicek bakalım.
    Peki siz nerden biliyorsunuz 3 ay once basvurulcagını.

Cansucuj
    Katılımcı

Ayhh Allahım bu yaş sorunu beni baya kasıyo :@
    17 yaşindayım.
    Mayısta nikahım oldu.
    6 Ekim de 18 oluorum.
    pasaportu haftaya cıkartcam ve vize için 7 ekim'e randevu alcam Allahım izin verirse..
    eşim 23 yaşında maaşı ve ev durumu m2'si  yani onlarda sorun yok..
    uzaktan akrabaydık.. 26 kasım için orda düğün salonu tutuldu inşAllah bi sorun cıkmaz ya simdiden asiri stress var :/

13 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 13 arası (toplam 13)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.