23 Nisan

Forumlar Cafe almancax 23 Nisan

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    jentzsch
    Ziyaretçi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk Bayramimiz Kutlu Olsun…

Sanki her tarafta
    Var bir düğün
    Çünkü en şerefli
    En mutlu gün

Bugün
    Yirmi üç nisan
    Hep neşeyle
    Doluyor insan. :D

yücel
    Katılımcı

:D Vatanimiza ve Milletimize Hayirli olsun… :D

jentzsch2
    Katılımcı

Amin.. Bayrama gittin mi sabah Yücel?  ;D

yücel
    Katılımcı
    99108.jpg

genelkurmay_23_afis.jpg

23Nisan-Y2.jpg

yücel
    Katılımcı

Amin.. Bayrama gittin mi sabah Yücel?  ;D

Almanlar 23 Nisan da izin vermiyorlar, malum is güc… ;D
    und du?  ;D

jentzsch2
    Katılımcı

Malesef..Buralarda oluyor mu bilmiyorum bile..  Olsa bile bizden gecti artik.. ;D

yücel
    Katılımcı

seneye o zaman… ;D

turad
    Katılımcı

bugün 23 nisan nese doluyor insan

gutig2
    Katılımcı

Sabah TRT`de cocuklarin bayram kutlamalarini izliyodum, hüngür hüngür aglamaya basladim ;D. Cok komiktim halimi görcektiniz ;D Cocuklugum aklima geldi valla. Ben cocugumu burda büyütecem sonucta. Bebegim 23 nisan kutlamalarindan mahrum büyüyecek diye üzüldüm o yüzden agladim en cok. (Biliyorum cok tuhafim, gülmeyin :) Ama bana cok görmeyin su aralar )…Allah kismet ederse, insAllah bebegimi 23 nisanlarda Türkiye`ye götürmeyi planliyorum. O da yasasin o duygulari, sevinci. Yasayarak ögrensin istiyorum 23 nisanlarin anlamini. Mahrum kalmasin bu duygudan.

turad
    Katılımcı

amin insallah gütig.senin bende cok istiyorum cocugumun 23 nisani görmesini.hatta orda böyle cicili bicili elbiseler giyolar minik minik danslar ediyolar bayiliyorum.bende izlerken ayy dedim benim kizimda simdi 23 nisanda olsayi onu öyle görebilseydim diye düsündüm

gutig2
    Katılımcı

amin insAllah gütig.senin bende cok istiyorum cocugumun 23 nisani görmesini.hatta orda böyle cicili bicili elbiseler giyolar minik minik danslar ediyolar bayiliyorum.bende izlerken ayy dedim benim kizimda simdi 23 nisanda olsayi onu öyle görebilseydim diye düsündüm

Evet kirsehir, ben de en cok bu yüzden agladim ya. Benim bebegim o gösterilere katilamayacak, o heyecani yasayip ögrenemeyecek diye…Ben ilk okuldayken folklörler, piyesler hepsinde rol aldim 23 nisanlarda. Prova heyecani bile bambaska olurdu…Esim burda dogmus büyümüs ve 23 nisandan bahsettigim zaman hic birsey ifade etmiyor ona. Bu yüzden cok üzülüyorum, bebegimin ayni sanssizliga sahip olmasini istemiyorum. Ilerde büyüdügünde 23 nisan denildigi zaman ona güzel duygular ve anilar hatirlatsin istiyorum…InsAllah bunu basarabilirim.

jentzsch2
    Katılımcı

Haklisiniz gütig,kirsehir..Milli bayramlar olsun,dini bayramlar olsun.Insan duygulaniyor,hüzünleniyor.Hele ki eski günlerinde bunlari cok güzel yasamissak,o günler aklimiza gelince duygulanmamak elde degil.. :-

turad
    Katılımcı

benim 23 nisanla ilgili bi anim var.ilkokul 4.siniftaydim stadyumda 23 nisan gösterilerine ögrenci seciliyodu.bende beni secsinler diye aglamistim.hep secilme umuduyla bekledim.ama secilememistim bide zayif oldugum icin dayanamazlar diye secmediler.cok aglamistim 2 gün hasta yattim valla.5.siniftan ortaokul sona kadarda her yürüyüslerde yer aldim.bayrak bile tuttum.

jentzsch2
    Katılımcı

Bende anlatayim bir animi.23 nisan ve ben bayrak tasiyorum.Ilkogretimdeyim ben bayragi tasiyorum arkamdan bütün okul siraya girmis bandolar falan beni takip ediyorlar.Neyse okuldan ciktik.En önde ben.Yanimda ne hoca var,ne bir görevli hic bir sey yok.Korkudan aglicam.Cünkü bayram alanina hangi yoldan gidecegimi bilmiyorum. ;DBakinip duruyorum birisi gelsin diye kimse gelmiyor.Bnede dedim bizim evin ordan gitcem.Hem annemlerde görsün beni diye..Yol biraz uzadi ama bütün okulu bandoyu falan bizim mahlalleden gecirmistim.. ;D ;D ;D

gutig2
    Katılımcı

Bende anlatayim bir animi.23 nisan ve ben bayrak tasiyorum.Ilkogretimdeyim ben bayragi tasiyorum arkamdan bütün okul siraya girmis bandolar falan beni takip ediyorlar.Neyse okuldan ciktik.En önde ben.Yanimda ne hoca var,ne bir görevli hic bir sey yok.Korkudan aglicam.Cünkü bayram alanina hangi yoldan gidecegimi bilmiyorum. ;DBakinip duruyorum birisi gelsin diye kimse gelmiyor.Bnede dedim bizim evin ordan gitcem.Hem annemlerde görsün beni diye..Yol biraz uzadi ama bütün okulu bandoyu falan bizim mahlalleden gecirmistim.. ;D ;D ;D

Senin ani da hem komik hem cok hosmus Jentzsch :D Cocuk iste ne yapsa yakisiyo :)…Daha önceden prova yapmaz miydiniz?? Ögretmediler mi hangi yollardan gidilecegini ??

jentzsch2
    Katılımcı

Bandocular biliyordur.Onlar her sene yapiyorlar ama bana sadece bayragi nasil tutacagimi gösterdiler.Baska hic bir sey hakkinda bir bilgim yoktu.. ;D Yolu yariladiktan sonra müdür yardimcisi eslik etmisti bana ama gec kalmisti. ;D

15 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 28)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.