23 gün sonra sabah 9’da ankara konsoslosluk randevum var

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    telasli
    Katılımcı

Evraklarım hazır gibi duruyor bir kaç kere daha kontrol edeceğim fakat nasıl hazırlanmalıyım? nasıl durmalıyım? Tavırlarım ve giyinişim nasıl olmalı? yardımcı olur musunuz?

caglarkayan
    Katılımcı

Merhaba arkadaşım. ben görüşmeye gittiğimde gayet şık takım elbise giymiş tıraşımı olmuş öyle gitmiştim ki millet bi yan yan bakıyordu ama görüşme sırasında memurlar gayet sıcak kanlı yaklaşmıştı. benim İzmir konsolosluğuydu, Ankarada ki memurlar nasıl davranır bilemem ama şu kesin ki gözdeki ilk intiba her zaman iyidir ve faydasını görürsün. en azından takım elbise kravatı gördüklerinde seninde ciddi olduğunu anlarlar. konuşurken de gayet sakin ve cümlelerin net ve kısa olsun. ayrıca onların eline düştüm gibisinden bir strese girme.kendine güvenirsen herşeyin kolay olduğunu göreceksin.Allah yardımcın olsun

edokaracan
    Katılımcı

30 Mart'ta görüşmeye gitmiştim bende Ankara Büyükelçiliğine kendinden emin,kararlı,sempatik ve en önemlisi net ol. Zannedildiği gibi stres yapmaya gerek kalmıyor benim görüşmem 10 dakika sürdü bayan görevli oldukça Güler yüzlüydü umarım 4.Gişedeki bayana denk gelirsin.Yanında mutlaka madeni para götür fotokopi için gerekli olabiliyor.Başarılar şimdiden…

telasli
    Katılımcı

teşekkür ederim arkadaşlarım sağolun.  ya:)

kamufle_2133
    Katılımcı

Kulanıcı adındanda anlaşıldığı gibi telaşlı ve her şeyden önce acaba hata yaparmıyım eksiğim olurmu bir şey derlermi gibi düşüncelere giriyorsun Yapacağın tek şey naturel ve sakin olman yeterli öyle takım elbise traşlı falan gitmenede gerek yok belgelerin tamamsa eksiklerin yoksa  kanunen hakkın olan şeyi sana vermek zorundalar  dikat edeceğin en önemli şey eksik belge götürme  gerisi sakin ve olduğun gibi olman yeterli.10 dk lık iş zaten biri önce belgelerini kontrol ediyor kapıdan eksiğin varsa söyler fazlan varsa geri verir sıra numarası alıyorsun sıran yandımı giriyorsun içeri belgelerini istiyor görevli veriyorsun formalite bir kaç soru soruyorlar eşinle nerde tanıştınız düğünü nerde yaptınız gibi şeyler  sıkıntı çıkaracak tek şey eksik belge olur belgelerini hazırla sakin bir şekilde 10 dk dur sonrası zaten vizenin çıkma süreci başlar biraz sancılı bir süreç hepimiz geçtik o yollardan Asıl sen burayı düşün Almanyada beni neler bekliyor diye :) dilin yoksa yandın asıl telaş burda başlar  hakında haylırısı      aslında bu bütün sorduklarına çok kısa  bir cevap var  ( telaşlı olmaman yeterli)

Cipet
    Katılımcı

Merhabalar,
    Ben de Ankara Konsolosluktan basvurumu yapmistim.Almanya`ya gelmek kanuni hakkiniz elbette, ancak sonucta konsoloslukta resmi bir kurumdur.Ben kendimden örnek vermem gerekir se meslegim geregi Türkiye`deki bakanliklara görüsmelere gittgimde nasil ki kot gömlek cekip gitmediysem ayni sekilde Konsolosluga da gitmedim.Takim elbise giyip ciddiyetimi belli ettim.Bunun haricinde sakin olup görüsmenizi rahat gerceklestirmenizi tavsiye ederim.
    Kolayliklar dilerim.

Bol sanslar.

telasli
    Katılımcı

sağolun arkadaşlar ana tema sakinlik yani tamamdır.  ya:)

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.