22 şubatta sınava girecekler ?

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ilk
    Katılımcı

22 şubatta sınava girecek arkadaşlar kimse yazabilir mi ?

HayatKavgasi
    Katılımcı

Rica ederim. Hatırladığım kadarını yazayım: Mektup kısmında: ailenizle birlikte Hamburg'a seyahat edeceksiniz ve orda bir otelde kalacaksınız.Arkadaşınız Georg a bir mektup yazın.Ondan sizi almasını rica edin
    – Varış zamanı?
    -Hangi otel ve ne zaman?
    -Kaç kişi?
    Sözlü kısımda herkesin bildiği üzere ilk önce kendini tanıtma ( Name, Alter, Land,Wohnort,Beruf,Sprachen ve Hobbys) bölümü var. Daha sonra toplam 4 kart çekiliyor ve ilk 2 si ile soru cümlesi , diğer 2 kart ile ilgili de rica cümlesi kuruluyor.Bana çıkan kartlar şunlar idi:
    – Obst und Gemüse : Isst du Obst und Gemüse? (cevap olarak, ja, natürlich denilebilir)
    -Blume : Wie findest du die Blume? (das finde ich toll)
    Çektiğim 2 diğer kartla ise rica cümlesi kurdum:
    -Informationen: Darf ich hier Informationen bekommen?
    -Salz : Könnten Sie mir bitte der Salz erreichen?

saskin64
    Katılımcı

Rica ederim. Hatırladığım kadarını yazayım: Mektup kısmında: ailenizle birlikte Hamburg'a seyahat edeceksiniz ve orda bir otelde kalacaksınız.Arkadaşınız Georg a bir mektup yazın.Ondan sizi almasını rica edin
    – Varış zamanı?
    -Hangi otel ve ne zaman?
    -Kaç kişi?
    Sözlü kısımda herkesin bildiği üzere ilk önce kendini tanıtma ( Name, Alter, Land,Wohnort,Beruf,Sprachen ve Hobbys) bölümü var. Daha sonra toplam 4 kart çekiliyor ve ilk 2 si ile soru cümlesi , diğer 2 kart ile ilgili de rica cümlesi kuruluyor.Bana çıkan kartlar şunlar idi:
    – Obst und Gemüse : Isst du Obst und Gemüse? (cevap olarak, ja, natürlich denilebilir)

bizim sınavın aynısı mektup aynıbende ocak 24 te gırdım demekkı sınavlar aynı oluyo

HayatKavgasi
    Katılımcı

Zaten sınava giren arkadaşlar buraya mektup ve kartlarını yazarlarsa, sınava girecek olan arkadaşlar hemen hemen hepsini ezberler.Bu da işlerini bayağı kolaylaştırır.

ilk
    Katılımcı

paylaşımlar için tşkrler gerçektende dıkkat ettıgm kadar son zamanlarda hemen hemen aynı seylerı soruolar

Serpil çiçek
    Katılımcı

– Varış zamanı?
    -Hangi otel ve ne zaman?
    -Kaç kişi?

Paylaşım için tskler arkadaşım, zaman yaklaştıkça heyecan çoğalıyor umarım
    herşey yolunda giderde bir an önce sonucuda gelir rahat ederiz.

5 yanıt görüntüleniyor - 16 ile 20 arası (toplam 20)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.