22.Aralık.2014 Başvuru izmir

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    romit
    Katılımcı

Arkadaşlar öncelikle herkese çok teşekkür ederim vize beklerken yorumlarınızı okumak insanın içini ferahlatıyor. a1 belgeme dair randewu tarihim ve benzeri tüm deneyimlerimi facebooktan youtube tan herkesle paylaşmaya çalışıyorum … fakat şu vize beklemek ne zormuş … eşim osnabruckte yaşıyor ve evraklarımı 1 haftadır sorgulatıyor ama hiç bir ewrak ulaşmamış henuz bakıyorum herkese 2 3 haftada vize çıkıyor bizim ewraklar bile gitmemiş … umutsuzluğa kapılıyorum … görüşmem çok olumluydu eşimin işi mesleği war alman watandaşı 1900 maaş alıyor benim diplomalarım tabi daha ewrakların ulaşmamış olması hiç bir işlemin başlamamış olduğunu gösteriyor 17 aralıkta başwuranların vizesi çıkmış … çıldırmak üzereyim  :(

akmann
    Katılımcı

noel zamanına denk gelmiş seninde ocak 5 gibi bunlar doğru düzgün çalısmaya basladı zaten bir kaç gün içinde gider kağıtların.bende 17 kasımda basvurmama rağmen hala haber yok.dediğin gibi coğuna 3 haftada cıkmıstı vize.delirtiyorlar insanı.sabır diliyorum sanada.basvurduğun konsolosluğa mail at yada ara.

romit
    Katılımcı

başvurduğun konsolosluğu aradığında net doğru düzgün bilgi alabiliyormusun …bana görüşmede burayı aramayın eşiniz oradan takip etsin dediler o yuzen izmir konsolosluğunu hiç aramadım.. siz denediniz mi hiç yani 2 ayınız dolmuş …Allah sabır versin ya çok üzülüyorum boşa geçen zamann silsilesi … nezaman ne haber geleceğini bilmediğim için hayatımla ilgilide hiç birşey yapamıyorum:(

akmann
    Katılımcı

Benim istanbul konsolosluğundan oldu basvurum,her aradığımda cevap verdiler ama aramaktan yoruldum artık,cevap klasik: dosyalarınız almanyaya gönderilmiştir ordan cevap bekleniyor,seklinde oldu.eşim de en son 21 aralıkta sormustu görevli kadın ocakta anca demiş,sormayada cekiniyorlar ordakiler nedense görevli memurlar biraz cinsmiş.bu kadar bekleyeceğimi bilsem işe girerdim.zaman kaybı sinir stress hepsi bir arada.inş hepimizin kısa sürede sonuclanır da kurtuluruz.siz nereye gidiyorsunuz bu arada?

romit
    Katılımcı

Osnabruck te yaşayacağız inşallah …. pazartesi ozaman izmir konsolosluğunu bi arıyım… 2 haftada wizesi çıkanları görmesem bukadar acele etmiycem 1 ay ile 3 ay bekleme süresi diyorlar sonucta ama işte özlemek beklemek cewapsızlıktan bunlar …

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.