21 Mart Ankara aile birleşimi sınavı

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    ay_1_1
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar
    21 Mart'ta Ankara'da aile birleşimi sınavına gireceğim.Çok yazıldı ama yakın zamanda giren ve başarılı olan arkadaşlardan biraz bilgi alabilirmiyiz.
    Birde 21 Martta başka girecek olan varmı Ankarada sınava.Beni korkutan kelime yetersizliği birde kurs bitti yaklaşık 2 ay oldu ve çoğu şeyi unuttuk sayılır.
    Konuşma bölümünde zorlanacağımı düşünüyorum.Umarım öyle olmaz giren arkadaşlar anlatırmısınız

roye
    Katılımcı

en kolay konusma bölümü geciyor diyebilirim…cok fazla kelime bilmene de gerek yok zaten…A1 temel düzey oldugu icin fazla zorlanmiyorsun….cok zor bir sinav degil….stress yapma…ben hic kursa gitmeden girdim 86 aldim…simdi almanyadayim….insallah en kisa zamanda sende gelirsin…

EinUndAlles
    Katılımcı

Ben 16 aralık 2011 de sınav oldum ve 93 aldım.bence zorlanılabilecek tek bölüm Hören bölümü.diğerlerinden hiç korkma.hele roye arkadaşın dediği gibi konusma bölümü en kolay.ondan sonraki kolayda lesen.Çünkü metnin içinden çıkarıyosun sonucu.kolay gelsin sana başarılar inşallah kazanırsın..

ay_1_1
    Katılımcı

yuppi:) yuppi:) Sınava girdim ve 70 aldım darısı sınava girecek diğer arkadaşların başına
    Sanıldığı kadar zor değilmiş. Konuşma bölümü arkadaşların dediği kadar kolaydı.
    İyi bir mektup yazmanız halinde konuşma bölümünde çok fazla destek göreceksiniz bunu unutmayın…

EinUndAlles
    Katılımcı

Tebriklerrr:)

roye
    Katılımcı

tebrik ederim cok sevindim :))  buraya geldiginde yine gireceksin A1 e 2 aylik bir kurstan sonra :)) ben 2 hafta önce A1 i bitirdim ve 99 aldim simdi A2 yapiyorum…hadi darisi basina insallah sende gelirsin bir an önce :))  ama burdaki almanca kurslari fena söylim :)) ben ögretmen oldugum halde inan zorluk cekiyorum algilamakta bazen :))  ya gözünü korkutmayayim simdiden ama daha önceleri dedigim gibi en azindan sevdigin insanin yanindasin ve bir aile oluyosun bu da her eziyete degiyor :))

ay_1_1
    Katılımcı

Teşekkür ederim.

Tebriklerrr:)

tebrik ederim cok sevindim :))  buraya geldiginde yine gireceksin A1 e 2 aylik bir kurstan sonra :)) ben 2 hafta önce A1 i bitirdim ve 99 aldim simdi A2 yapiyorum…hadi darisi basina insAllah sende gelirsin bir an önce :))  ama burdaki almanca kurslari fena söylim :)) ben ögretmen oldugum halde inan zorluk cekiyorum algilamakta bazen :))  ya gözünü korkutmayayim simdiden ama daha önceleri dedigim gibi en azindan sevdigin insanin yanindasin ve bir aile oluyosun bu da her eziyete degiyor :))

Teşekkür ediyorum.
    Almanya'ya gelmek için yaklaşık 5-6 ay gibi bir sürem var önümde bu zaman zarfında kendimi geliştirmek için herşeyi yapacağım.Tabi bu sürenin içerisinde vize sürecide var inş vizeyi alabiliriz.

6 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 6 arası (toplam 6)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.