2021 Almanya Aile Birleşimi vizesi bekleyenler

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    hanaga
    Katılımcı

Merhabalar ,
    Ben 2020 yılında almanya aile birleşimi vizesine başvurmuştum. A1 sertifikami da almistim.onun gecerlilik suresi var mi. Bizden kağıt istediler bizde tam kağıtları vermek üzereyken eşim yüz felci geçirdi çalışamadı kağıtları veremedi vizeme red geldi. Şimdi ise eşim ocaktan beri çalışıyor yeniden aile birleşimine başvurmak istiyoruz ve ben 6 aylik hamileyim. Süreç nasıl ilerleyecek.turkiye de tek kalıyorum. Çocuğumu almanya da doğurmak istiyorum. Esim surekli gidip gelmek zorunda kalıyor.

Aya90
    Katılımcı

Merhabalar ,
    Ben 2020 yılında almanya aile birleşimi vizesine başvurmuştum. A1 sertifikami da almistim.onun gecerlilik suresi var mi. Bizden kağıt istediler bizde tam kağıtları vermek üzereyken eşim yüz felci geçirdi çalışamadı kağıtları veremedi vizeme red geldi. Şimdi ise eşim ocaktan beri çalışıyor yeniden aile birleşimine başvurmak istiyoruz ve ben 6 aylik hamileyim. Süreç nasıl ilerleyecek.turkiye de tek kalıyorum. Çocuğumu almanya da doğurmak istiyorum. Esim surekli gidip gelmek zorunda kalıyor.

ben 2019  nisanda da almıstım sertifikamı 2020 temmuzda başvuru yaptım istanbul Konsolosluğu bana Almanca sorduğu soruları tam olarak cevap verdim hiç sıkıntı olmadı sonra auslanderbehörde ye gidince evraklar eşime sertifikamın eski olduğunu yeni sertifika almam gerektiğini söylemişlerdi bende konsolosluk ile iletişime geçtim  hani böyle bir durum olduğunu ama ben tüm sorulan Almanca sorulara cevap verdiğimi belirttim bunun üzerine konsolosluk auslanderbehörde ile iletişime geçip durumu halletmişti

Monte Kristo Kontu
    Katılımcı

2 ay oldu oturum iznine başvuralı, halen ses soluk yok. Fiktionsbescheinigung verdiler 3 aylık. Sizlerin oturum izni alması ne kadar sürmüştü acaba?

Aya90
    Katılımcı

2 ay oldu oturum iznine başvuralı, halen ses soluk yok. Fiktionsbescheinigung verdiler 3 aylık. Sizlerin oturum izni alması ne kadar sürmüştü acaba?

ben 16 nisanda daha oturum kartı için gideceğim daha belli değil benimde

KaLpSiz
    Katılımcı

sertifikanin gecerlilik süresi oldugunu düsünmüyorum ne yani ben 7 sene once B1 aldim seneye vatandas olsam yeni sertifikami getirmem lazim tabiki hayir oyle bir sey yok rahat olun

4 yanıt görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.