2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

melo1903melo
    Katılımcı

merhaba arkadaslar nisanlim bugun yabancilar subesini aramis durumu ogrenmek icin cunku 27 nisanda nikah tarihimiz vardi yabacilar subesindeki kadin biz dosyayi tamamladik ve izmire geri gonderdik bundan sonraki nihai karar izmir konsoloslugunun yani nisanlima biraz olumsuz gibi lanse edilmis durum ,  tamamen caresiz durumdayiz acaba red verildiyse sebep ndir i daha oncede belrtmistim nisanlim calisiyor ve net  maasi iyi miktarda ancak  ailesiyle ikamet ediyor ve oturduklari evi arbeitsam oduyor ve nisalim alman vatandasi degil makedon vatandasi acaba bu durumdan dolayi red edilme ihtimali var mi inanin caresizce beklemek cok zor allah herkesin yardimcisi olsun

Zeynepakbas
    Katılımcı

merhaba arkadaslar nisanlim bugun yabancilar subesini aramis durumu ogrenmek icin cunku 27 nisanda nikah tarihimiz vardi yabacilar subesindeki kadin biz dosyayi tamamladik ve izmire geri gonderdik bundan sonraki nihai karar izmir konsoloslugunun yani nisanlima biraz olumsuz gibi lanse edilmis durum ,  tamamen caresiz durumdayiz acaba red verildiyse sebep ndir i daha oncede belrtmistim nisanlim calisiyor ve net  maasi iyi miktarda ancak  ailesiyle ikamet ediyor ve oturduklari evi arbeitsam oduyor ve nisalim alman vatandasi degil makedon vatandasi acaba bu durumdan dolayi red edilme ihtimali var mi inanin caresizce beklemek cok zor Allah herkesin yardimcisi olsun

Merhaba,
    Basvurunuzu ne zaman yapmistiniz konsolosluga? Forumda onceki iletilerde yazanlar olmustu, net bilgi degilmis ama İzmir/Ankara/İstanbul konsolosluklarında Vize Bölümü calismiyormus sanirim. Bu yuzden eger olumlu da sonuclansa Vize Bölümü acilmadan pasaport a vize basılıp teslimati yapılmaz, onemli olan calisiyor olmalari.. isterseniz İzmir icin bir arastirin Vize Bölümü acik mi degil mi bir gorusmeye calisin.

leowoman
    Katılımcı

.

Silverfish
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba.
    size bir kaç sorum olacak.kız arkadasım Almanya da yaşıyor,kendisi 20 yıldır orada yaşıyor.Litvanya yani EU vatandaşı,şu salgın bittikten sonra
    Türkiye ye gelip nikah kıyacağız.Şimdi sorularım şunlar cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    1.Burada nikahı kıydık eşim oraya gidip bana posta yoluyla iş ve ev dökumanlarını yollayıp ben onları buradaki Alman Konsolosuna teslim edecegim?yoksa Almanyadaki yabancılar şubesi mi eşimden bu evrakları orada isteyecek?

2.Eşim Livanya vatandaşı bu vize sürecinde bize olumlu yansır mı?yani Eu oldugu icin sürenin daha kısalması,evrak,kağıt işlerinde daha az
    sıkıştırılması gibi…

3.Eşimle aramda 10 yaş fark olacak,o benden büyük bu konsolosluka sıkıntı olur mu?

4.Vize onayını kim veriyor?Almanya da araştırma yapan yabancılar polisi mi?yoksa Türkiye deki Alman Konsoloslukları mı?

Eşimin iş ve ev konusunda sıkıntısı yok.

Akdemir51
    Katılımcı

Arkadaslar merhaba.
    size bir kaç sorum olacak.kız arkadasım Almanya da yaşıyor,kendisi 20 yıldır orada yaşıyor.Litvanya yani EU vatandaşı,şu salgın bittikten sonra
    Türkiye ye gelip nikah kıyacağız.Şimdi sorularım şunlar cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    1.Burada nikahı kıydık eşim oraya gidip bana posta yoluyla iş ve ev dökumanlarını yollayıp ben onları buradaki Alman Konsolosuna teslim edecegim?yoksa Almanyadaki yabancılar şubesi mi eşimden bu evrakları orada isteyecek?

2.Eşim Livanya vatandaşı bu vize sürecinde bize olumlu yansır mı?yani Eu oldugu icin sürenin daha kısalması,evrak,kağıt işlerinde daha az
    sıkıştırılması gibi…

3.Eşimle aramda 10 yaş fark olacak,o benden büyük bu konsolosluka sıkıntı olur mu?

4.Vize onayını kim veriyor?Almanya da araştırma yapan yabancılar polisi mi?yoksa Türkiye deki Alman Konsoloslukları mı?

Eşimin iş ve ev konusunda sıkıntısı yok.

Merhaba;
    Nikâhınızı turkiyede  kıydikdan  sonra eşiniz burada kıyılan nikahı almanyada kayıt ettirecek.  Sizin buradan başvuru yapmanız için en önemli olan almanca a1 belgesini almanız lazim aksi halde başvuru yapamazsiniz.
    Eşinize ait evraklar ikametgah belgesi.
    Oturum izni fotokopisi
    Kimlik belgesi
    Doğum.belgesi
    Hatırladığım kadarı ile bunlar  tabiki bunların yanında birde sizin kendi evraklarınız olacak.
    Bunları tamamladıktan sonra konsolosluğa gidip başvuru yapıyorsunuz. 
    Bağlı bulunduğunuz yerdeki yabancılar dairesi eşiniz ile iletisime  geçip eşinizden bazı belgeler isteyecekdir.  Bu eyalete gore değişir.  Maaş bordrosu ev kontrası vs falan. Yani o yukarıda saydiklarinizi  eşiniz almanya-da teslim edecek buraya göndermesine  gerek yok. 

2.hic bir şekilde olumlu yansımaz benim eşim.alman vatandaşı bekliyoruz :) tamamiyle işlem hızına kalmış.

3. Yaş farkı sikinti olmaz belki sorabilirler yaş farkını ama  açıklarsınız.

4.vize kararı almanyadaki yabancılar dairesine aittir. Ulusal vizeye başvuru yapıyorsunuz. Konsolosluk aracı kurum gibi bir görevi var.

Kâğıt kürek işleri uzundur  ı data  aracılığı ile randevu alıyorsunuz. Ve dediğim gibi en önemlisi almanca a1 yabancı dil belgesi.

leowoman
    Katılımcı

.

Vize bekleyen arkadaşlar öncelikle sabırlı olsunlar bende aynı yollardan geçtim 20/07/2019 da Deutschland geldim toplam da 67 günde vizem elime ulaşmıştı Ankaradan başvuru yapmıştım Essen şehrine geldim eşim Türk vatandaşı vize işi biraz şans birazda başvurduğunuz yerdeki yoğunlukla alakalı ama şuan ki süreçte virüs sebebi ile burdada Ausländerbehörde kapalı yada yarı zamanlı çalışıyolar 31/03/2020 randevum vardı gittim içeri almadılar kapalı dediler oturum kartımı alacaktım mail atın adrese kargo göndereceğiz dediler hala gelmedi 20 gün geçti vizelerinde gecikmesi şuan ki durum.icin normal bekleyen arkadaşlara ALLAH kolaylık versin umarım en kısa sürede herkes eşine kavusur

hamburg26
    Katılımcı

Vize bekleyen arkadaşlar öncelikle sabırlı olsunlar bende aynı yollardan geçtim 20/07/2019 da Deutschland geldim toplam da 67 günde vizem elime ulaşmıştı Ankaradan başvuru yapmıştım Essen şehrine geldim eşim Türk vatandaşı vize işi biraz şans birazda başvurduğunuz yerdeki yoğunlukla alakalı ama şuan ki süreçte virüs sebebi ile burdada Ausländerbehörde kapalı yada yarı zamanlı çalışıyolar 31/03/2020 randevum vardı gittim içeri almadılar kapalı dediler oturum kartımı alacaktım mail atın adrese kargo göndereceğiz dediler hala gelmedi 20 gün geçti vizelerinde gecikmesi şuan ki durum.icin normal bekleyen arkadaşlara ALLAH kolaylık versin umarım en kısa sürede herkes eşine kavusur

Merhaba,
    Almanya'da yaşamı deneyimlediginiz için size biri olarak birkaç soru sormak istiyorum.
    Auslenderbehorde vizenizi ne kadar uzattı ilk 3 ay bittiğinde.
    Hemen hemen 10 ay olmuş ama şu ana kadar oturma kartınızı vermemisler.kaçıncı Aydan sonra oturum kartını vermeleri gerekiyor

zor ama cok zor
    Katılımcı

Melo melo esinin maas bölümünü sonradan okudum 3000 euro net mühendis maasi allah daha cok versin insallah.
    1- Esinin oturdugu evin hepsini sosyal yardim ödemez. Esin mutlaka geliri oldugu icin kendine düseni ödemek zorunda.
    2- Süresiz oturma iznine sahip olmasi gerekir alman vatandasi degilse.
    3- Eger yabancilar subesi ev metrekare konusunda sorun olsaydi bunu kesin söylerdi. Kisi basina düsen metrekare birimi var.
    4-3000 Euro net maasla ev hic sorun olmaz. 2 kisi icin hemen ev tutabilirsiniz.
    Sonuc olarak dedigin gibi red oldugunu düsünüyorsan yada red geldiyse moralini bozmak istemem ama bence baska bir sebebi vardir. zaten yazicaktir niye red geldigi.
    Kolay gelsin

zor ama cok zor
    Katılımcı

Merhaba,
    Almanya'da yaşamı deneyimlediginiz için size biri olarak birkaç soru sormak istiyorum.
    Auslenderbehorde vizenizi ne kadar uzattı ilk 3 ay bittiğinde.
    Hemen hemen 10 ay olmuş ama şu ana kadar oturma kartınızı vermemisler.kaçıncı Aydan sonra oturum kartını vermeleri gerekiyor

Iyi günler,
    Almanyaya geldikten sonra vizeniz uzatilmaz. Oturum müsadesi alirisiniz. Yabancilar subesi memura göre degisir. Kimi bir sene kimi 2 ya üc veriyo.
    Vizenin bitis tarihinden itibaren oturum almak zorundasiniz oturum olmadan illegal demektir.
    Oturum karti olmasa bile Oturma müsadesi ile ilgili bir kagit alirsiniz.
    Almanya geldiginiz vizeyle hic bir islem yapamazsiniz. Oturum müsadesi sart.

Silverfish
    Katılımcı

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.umarım en kısa zamanda herkes sevdiği insana kavuşur.

3 ay sonra yeni kanuna göre 1 yıl oturum veriliyor sonra Deutschkurs 'daki başarına göre oturum veriliyor tekrar benim bulunduğum yer Essen oturum kartı Berlinden geliyor birde araya Corona girince süre iyice uzadı ama buraya geldikten sonra hallediyorlar birşekilde oturumu alıyorsun ama 6 ay ama 1 sene Almanca Önemli
    Not: Eşim Türk vatandaşı

Akdemir51
    Katılımcı

Bugün itibari ile aile birleşim  vizesinin onaylandığını yabancılar dairesinin eşime  mektup göndermesi ile öğrenmiş olduk.  17 nisanda işlemlerin tamamlanip  dosyayı  kapatıp türkiye alman konsolosluğuna bilgi verilmiş.  Suan artık iş konsoloslukta.  Bakalim pasaport ne zaman  gelecek elimize

3 mart başvuru tarihi
    5 mart  eşimden evrak istenilmesi
    7 mart evrak teslimi
    17 nisan yabancılar dairesinden onay alınması.

Gidiş istikametim  hamburg.

Zeynepakbas
    Katılımcı

Bugün itibari ile aile birleşim  vizesinin onaylandığını yabancılar dairesinin eşime  mektup göndermesi ile öğrenmiş olduk.  17 nisanda işlemlerin tamamlanip  dosyayı  kapatıp türkiye alman konsolosluğuna bilgi verilmiş.  Suan artık iş konsoloslukta.  Bakalim pasaport ne zaman  gelecek elimize

3 mart başvuru tarihi
    5 mart  eşimden evrak istenilmesi
    7 mart evrak teslimi
    17 nisan yabancılar dairesinden onay alınması.

Gidiş istikametim  hamburg.

Super haber, hayirlisi olsun insallah yakin zamanda ulasir pasaportunuz, bende 4 Mart ta basvurdum pozitif sonuclandigini ogrendik ancak daha pasaport um elime gecmedi yakinda gelir diye düşünüyorum. Turkiye’de Vize Bölümü calisiyor mu bilginiz var mi? İstanbul Alman konsolosluğuna başvurmuştum ben, siz hangisine basvurdunuz?

Akdemir51
    Katılımcı

Super haber, hayirlisi olsun insAllah yakin zamanda ulasir pasaportunuz, bende 4 Mart ta basvurdum pozitif sonuclandigini ogrendik ancak daha pasaport um elime gecmedi yakinda gelir diye düşünüyorum. Turkiye’de Vize Bölümü calisiyor mu bilginiz var mi? İstanbul Alman konsolosluğuna başvurmuştum ben, siz hangisine basvurdunuz?

Merhaba istanbul alman konsolosluğuna  başvuru yaptım.  Şuan vize bölümü  çalışmıyor.  Mevcut işlemler devam ediyor ama  edindigimiz  bilgilere gore. Uçuş yasağı kalkana kadar kimsenin vizesini vermeyecekler yönünde.

15 yanıt görüntüleniyor - 121 ile 135 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.