2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Aya90
    Katılımcı

Kimsede yeni bir gelişme yeni bir haber yok sanırım 🤦

Reina86
    Katılımcı

Merhabalar ben 14 kasimda randevu icin basvurdum hala randevu alamadim :(

Aya90
    Katılımcı

Merhabalar ben 14 kasimda randevu icin basvurdum hala randevu alamadim :(

maalesef işlemler yavaş sürüyor az sabır 😊

bertt
    Katılımcı

Kimsede yeni bir gelişme yeni bir haber yok sanırım 🤦

Ben 9kasımda izmir konsolosluğa evraklarımı teslim ettim az önce esime yabancılar dairesinden mail gitmiş (köln)
    Baya birseyler istemişler. 3aylık hesap ekstresi 6aylik maaş bordrosu ek işin sözleşmesi pasaport oturma izni kira sözleşmesi vs. gibi hadi hepsini anladık ama hesap ekstresi neden istenmis olabilir acaba?

Aya90
    Katılımcı

Ben 9kasımda izmir konsolosluğa evraklarımı teslim ettim az önce esime yabancılar dairesinden mail gitmiş (köln)
    Baya birseyler istemişler. 3aylık hesap ekstresi 6aylik maaş bordrosu ek işin sözleşmesi pasaport oturma izni kira sözleşmesi vs. gibi hadi hepsini anladık ama hesap ekstresi neden istenmis olabilir acaba?

eşimizin süresiz oturma izin var mı? Artı çalıştığı iş yeri sürekli çalıştığı bir yer m bundan dolayı istiyorlar genelde

bertt
    Katılımcı

eşimizin süresiz oturma izin var mı? Artı çalıştığı iş yeri sürekli çalıştığı bir yer m bundan dolayı istiyorlar genelde

Evet süresiz oturma izni var ek is ve normal iside sürekli. Hatta köln doğumlu Türk vatandaşı ama. 1cocugumuz var Türkiye dogumlu acaba cocuk olduğu için mi istediler ki ne zor bu beklemek

Aya90
    Katılımcı

Evet süresiz oturma izni var ek is ve normal iside sürekli. Hatta köln doğumlu Türk vatandaşı ama. 1cocugumuz var Türkiye dogumlu acaba cocuk olduğu için mi istediler ki ne zor bu beklemek

çocuk ile alakası olduğunu zannetmiyorum ama maaşı hesaplarken 3 kişi varmışsınız gibi hesaplayacaklar ve sanırım herşeyiniz tam sıkıntı olmaz inşallah tez zamanda kavuşursunuz ailenize 🙏

bertt
    Katılımcı

çocuk ile alakası olduğunu zannetmiyorum ama maaşı hesaplarken 3 kişi varmışsınız gibi hesaplayacaklar ve sanırım herşeyiniz tam sıkıntı olmaz inşAllah tez zamanda kavuşursunuz ailenize 🙏

İnşallah hepimiz sorunsuz sıkıntısız kavuşalım artık eşlerimize🙏

Reina86
    Katılımcı

maalesef işlemler yavaş sürüyor az sabır 😊

Siz de mi beklemedesiniz ?
    Izmir haftada 2 gün calisiyormus antalyada yasadigim icin orasi ilgilenecek

Aya90
    Katılımcı

Siz de mi beklemedesiniz ?
    Izmir haftada 2 gün calisiyormus antalyada yasadigim icin orasi ilgilenecek

yok ben maaş yetersizliğinden Red yedim maalesef itirazımızı yaptık bekliyoruz

ahmetkaragözcüler
    Katılımcı

Arkadaşlar, 28.09.2020 tarihinde ankara'dan başvurum onaylanıp elime ulaşmıştır. gitme hazırlıklarına başladık. Çocuk üzerinden başvuru yapmıştık berline gideceğim. rabbim sizide eşlerinize veya çocuklarınıza en kısa zaman içerisinde kavuştursun.

Aya90
    Katılımcı

Arkadaşlar, 28.09.2020 tarihinde ankara'dan başvurum onaylanıp elime ulaşmıştır. gitme hazırlıklarına başladık. Çocuk üzerinden başvuru yapmıştık berline gideceğim. rabbim sizide eşlerinize veya çocuklarınıza en kısa zaman içerisinde kavuştursun.

yolun açık olsun kardeşim darısı bekleyen bizlerin başına inşallah 🙏

s.yilmaz
    Katılımcı

slm arkadaslar, benim esim 14 ekimde basvuru yapti, bu belgelerin hepsi bendende istenildi. hesap ekstresi istiyorlar, en az maasinin iki kati hesabinda olmasi lazim, gelen maastan haric. sana bakabilecegini ispatlamasi lazim. rabbim tüm bekleyenlere sabir versin, bende bekliyorum.

s.yilmaz
    Katılımcı

bende berlinde yasiyorum ve esimi bekliyorum. gözünüz aydin, darisi bekleyenlerin basina.

s.yilmaz
    Katılımcı

yok ben maaş yetersizliğinden Red yedim maalesef itirazımızı yaptık bekliyoruz

arkadaslar en cok merak ettigim konu, maas yetersizligi nedir yani en düsük maas ne olmasi gerekir, bilen varmi?

15 yanıt görüntüleniyor - 1,231 ile 1,245 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.