2020 vize bekleyenler ve alanlar

ALMANCAX FORUMLARINA HOŞGELDİNİZ. FORUMLARIMIZDA ALMANYA VE ALMANCA HAKKINDA ARADIĞINIZ HER TÜRLÜ BİLGİYE ULAŞABİLİRSİNİZ.
    Maid
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar,
    2020 vize bekleyen ve alan arkadaşlar ile bu başlık altında yazalım istedim.
    Ben 17 eylülde çocugumla birlikte basvuruda bulundum. Eşimin maaşını yetersiz görerek bana ve cocuguma red verdiler. Eşim Türk vatandaşı ve süresiz oturumu var. Şartlarımızı iyilestirerek avukat aracılığı ile itirazda bulunduk ve bekliyoruz. Inşallah olumlu sonuçlanır.
    Bekleyen herkese sabır diliyorum.

Aya90
    Katılımcı

cikmiyorlar iste izne.. karantinaya giriyorlar.. su an almanya günde 20.000 korona sayilarina ulasti.. benim yasadigim Köln de.. nerdeyse  herkes karantinada.. yok baska memura versinmis.. alir mi sence o memur? o memurun tek isi yozgattan gelecek mahmut mu saniyorsun?  sen sadece basvurular türkiyeden mi saniyorsun? sen su an 4. siradasin.. en cok hindistan sonra rusya sonra pakistandan.. herkes kendine öncelik istiyor..  yok sen Türkiyede ki 2000 sayilarina inaniyorsan oda senin sorunun banane..  ben herkesi anliyom vize basvurdunuz ve diyorum ki alayiniza gelecek eger esiniz ile aranizda bariz yas farki yoksa.. yas farki varsa yemiyorlar iste diyorlar sen almanyaya gelmek icin sahte ask romani yaziyorsun.. daha ne uzatiyorsun gelecek iste vizen..  baska memura atsinmis.. biri karantiya gittimi tüm kurum gidiyor.. onla baglantisi olan herkes gidiyor..  bu sene 38.000 üstünde basvuru var aile birlesimine sadece türkiyeden.. toplamda 160.000 üzeri basvuru var tüm dünyadan.. bende anlamiyorum ki siz ne saniyoruz memurlari makine falan mi? oturdular mahmutla ilgeniyorlar bir tek.. sabir arkadasim sabir.. cözülecek hersey..

yazmışssın baya çok şey ama yalnış biliyorsun bazı konuları burada aralarında 30 yaş fark olup giden arkadaşlar var 21 yaş olup giden arkadaşlar var 17 yaş olup giden arkadaşlar var ve bir çoğu öyle gitti yaş bir sorun olarak görmüyorlar sadece şüphelendikleri kişiler çapraz sorguya sokuyorlar çaprazda inandırıcı ve gerçek olup olmadığını anlıyorlar ki bazılarını sorguya bile sokmuyorlar bakış acınız çok yalnıs belirtmek isterim

leowoman
    Katılımcı

Aylar sonra yeniden merhabalar,
    Gecen haftadan beri hastahanedeyim. Bugün biraz biraz kendime gelmeye başladım. Aylar sonra siteye uğrayıp neler olup bitmiş diye göz gezdirirken bazı yorumları okuyunca ben de iki kelam etmek istedim.
    Öncelikle eşimle aramızda 14 yaş fark olup gerçek bir evlilik yaparak yaklaşık 10.5  ay vize için beklemiş, şu an hali hazırda 4 aydır Almanya'da saksonya anhalt ta yaşayan bir Türk vatandaşıyım.  Çoğu kişi kulaktan dolma bilgilerle yanlış bilgiler veriyor. Kendim bizzat yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak şunu çok net söyleyebilirim ki çapraz sorgu için bir kriter yok. Akraba olup aralarında 15 yaş farkı olduğu halde çapraza kalmayan, aynı şekilde aralarında 30 yaş fark olup çapraza kalmayan nice insanlar tanıdım.
    Elimizde gerçek evlilik yaptığımıza dair bir çok kanıt var iken, vize başvurusunda kendimi çok düzgün bir şekilde ifade ettiğim halde çapraza kalmıştık.
    Çapraza kalmanın tamamen şans meselesi olduğunu düşünüyorum.
    Dediğim gibi kendinizi çok düzgün bir şekilde ifade etmiş olsanız bile çapraz sorgulamaya kalma ihtimaliniz var.
    Yaş unsurunun yukarıda belirttiğim gibi bir etken olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
    Şimdi gelelim vize sürecine. Benim geldiğim yerde Türk yok denecek kadar az. Konsolosluğun benim başvurumu almanyaya göndermesi 3 ay sürmüştü. Vize sürecinde başvuru yaptığınız konsolosluk, almanyada bağlı bulunulan yabancılar şubede çalışan memur sayısı ve yoğunluk durumları sürece direkt etki ediyor. İlk 3 aydan sonra esim yabancılar şubesine gittiğinde memur eşimi çok sık vize durumunu sorduğu takdirde sürecimin 6 aydan uzun sürebileceğine dair uyarmıştı. Sonra esim hiç gitmedi. 2 ayda bir mektup ve belge trafiğiyle ayları devirmiştik.Yani ben şunu da öğrendim ki dosyanıza bakan memur sürecinize direkt etki ediyor.
    Konsolosluğun,yabancılar şubenin yoğunluk durumu, basvuru sahibinin özel durumları ( benim esim iş kazası geçirmişti 3 ay istirahat ettiği için yabancılar şube neredeyse 1 senenin maaş bodrosunu düzenli olarak her ay istemişti), şans ( korona virüs gibi olağanüstü durumların bize denk gelmesi gibi ) sürece etki ediyor.
    Korona virüs benim zamanımda da süreci çok yavaşlatmıştı . Eminim şimdide aynı etki devam ediyordur. Burada ortak aktivite alanları bile kapalı. Resmi işler çok çok yavaş.
    Sabredin arkadaşlar.
    eşinizin yeterli düzeyde maaşı olan bir işi,hali hazırda evi varsa er ya da geç vizeniz çıkacaktır. Umudunuzu koruyun.
    Ben eşimi vize ve korona virüs yüzünden tam 10.5 ay görememistim. Hayatımız boyunca unutamayacağımız derece zorlayıcı günler yaşadık ama sonunda kavuştuk. Umarım sizler de en kısa sürede eşlerinize varsa çocuklarınıza kavuşursunuz.
    Aya 90 senin son durumun nedir? Red almışsın çok şaşırdım . Bilgilendirirsen sevinirim.

Aya90
    Katılımcı

Gecen haftadan beri hastahanedeyim. Bugün biraz biraz kendime gelmeye başladım. Aylar sonra siteye uğrayıp neler olup bitmiş diye göz gezdirirken bazı yorumları okuyunca ben de iki kelam etmek istedim.
    Öncelikle eşimle aramızda 14 yaş fark olup gerçek bir evlilik yaparak yaklaşık 10.5  ay vize için beklemiş, şu an hali hazırda 4 aydır Almanya'da saksonya anhalt ta yaşayan bir Türk vatandaşıyım.  Çoğu kişi kulaktan dolma bilgilerle yanlış bilgiler veriyor. Kendim bizzat yaşadığım tecrübelerden yola çıkarak şunu çok net söyleyebilirim ki çapraz sorgu için bir kriter yok. Akraba olup aralarında 15 yaş farkı olduğu halde çapraza kalmayan, aynı şekilde aralarında 30 yaş fark olup çapraza kalmayan nice insanlar tanıdım.
    Elimizde gerçek evlilik yaptığımıza dair bir çok kanıt var iken, vize başvurusunda kendimi çok düzgün bir şekilde ifade ettiğim halde çapraza kalmıştık.
    Dediğim gibi kendinizi çok düzgün bir şekilde ifade etmiş olsanız bile çapraz sorgulamaya kalma ihtimaliniz var.
    Yaş unsurunun yukarıda belirttiğim gibi bir etken olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
    Şimdi gelelim vize sürecine. Benim geldiğim yerde Türk yok denecek kadar az. Konsolosluğun benim başvurumu almanyaya göndermesi 3 ay sürmüştü. Vize sürecinde başvuru yaptığınız konsolosluk, almanyada bağlı bulunulan yabancılar şubede çalışan memur sayısı ve yoğunluk durumları sürece direkt etki ediyor. İlk 3 aydan sonra esim yabancılar şubesine gittiğinde memur eşimi çok sık vize durumunu sorduğu takdirde sürecimin 6 aydan uzun sürebileceğine dair uyarmıştı. Sonra esim hiç gitmedi. 2 ayda bir mektup ve belge trafiğiyle ayları devirmiştik.Yani ben şunu da öğrendim ki dosyanıza bakan memur sürecinize direkt etki ediyor.
    Konsolosluğun,yabancılar şubenin yoğunluk durumu, basvuru sahibinin özel durumları ( benim esim iş kazası geçirmişti 3 ay istirahat ettiği için yabancılar şube neredeyse 1 senenin maaş bodrosunu düzenli olarak her ay istemişti), şans ( korona virüs gibi olağanüstü durumların bize denk gelmesi gibi ) sürece etki ediyor.
    Korona virüs benim zamanımda da süreci çok yavaşlatmıştı . Eminim şimdide aynı etki devam ediyordur. Burada ortak aktivite alanları bile kapalı. Resmi işler çok çok yavaş.
    Sabredin arkadaşlar.
    eşinizin yeterli düzeyde maaşı olan bir işi,hali hazırda evi varsa er ya da geç vizeniz çıkacaktır. Umudunuzu koruyun.
    Ben eşimi vize ve korona virüs yüzünden tam 10.5 ay görememistim. Hayatımız boyunca unutamayacağımız derece zorlayıcı günler yaşadık ama sonunda kavuştuk. Umarım sizler de en kısa sürede eşlerinize varsa çocuklarınıza kavuşursunuz.
    Aya 90 senin son durumun nedir? Red almışsın çok şaşırdım . Bilgilendirirsen sevinirim.

merhaba öncelikle senden bir haber alabildiğime sevindim çünkü baya bir bekledim seni çünkü baya konuşmuştuk yardımcı olmustun ve tekrar burada görmek güzel bir duygu gerçekten benim için 🤗🤗 bende Red aldım maaş yetersizliğinden dolayı şimdi eşim ekstra minijob iş buldu ve itiraz sürecimizi başlattık 1 ay oldu bugün itirazımızın süreci ve daha bekliyoruz bizde herhangi bir haber yok  güzel haberler bekliyoruz bizde artık gerçekten çok üzülüyor çok yıpranıyor psikolojikmen ama şu saatten sonra mahkeme kadar gitmeyi göz önüne aldım inşallah tez zamanda bu sorunu cözeriz bizde 🙏

leowoman
    Katılımcı

merhaba öncelikle senden bir haber alabildiğime sevindim çünkü baya bir bekledim seni çünkü baya konuşmuştuk yardımcı olmustun ve tekrar burada görmek güzel bir duygu gerçekten benim için 🤗🤗 bende Red aldım maaş yetersizliğinden dolayı şimdi eşim ekstra minijob iş buldu ve itiraz sürecimizi başlattık 1 ay oldu bugün itirazımızın süreci ve daha bekliyoruz bizde herhangi bir haber yok  güzel haberler bekliyoruz bizde artık gerçekten çok üzülüyor çok yıpranıyor psikolojikmen ama şu saatten sonra mahkeme kadar gitmeyi göz önüne aldım inşAllah tez zamanda bu sorunu cözeriz bizde 🙏

Mini jobla birlikte eşinin maaşı istenilen asgari tutarı karşılıyorsa mutlaka ama mutlaka olumlu yanıtı alırsınız. Korona virüs yüzünden burada ve orada Resmi işler çok yavaşladığı için az biraz daha bekleyebilirsin. Az biraz konuştuğumuz kadarıyla sen metanetli ve güçlü bir insansın. Bütün zorlukları aşacağını düşünüyorum.Eşine bu süreçte çok destek ver. Ben eminim ki güzel günler yakın.
    Benim neler yaşadığımı az çok hatırlıyorsundur. O günlerde yaşadıklarımızı anlatan bir roman yazsam gercekten çok satar. Kelimenin tam anlamıyla hayatımın en berbat günlerini yaşamıştım.10.5 ay sonunda Vizem geldiğimde nasıl ortalıkta sevinç gösterileri yaptığımı şu an hatırlıyorum da attığım çığlıkla kargocuyu şaşırtmış, sonrada kargocuya sarılmıştım 🤣
    Tam 1 saat oturmuş pasaportu belki 100 defa incelemiştim.
    Esimle whatsappla konuşmaya o kadar alışmıştım buraya geldiğim ilk günlerde alışkanlıkla eşimi WhatsApp tan bir kaç defa aramaya kalkıştım 😄
    Yaşadığınız sürecin ne denli zor olduğunu biliyorum.
    Umarım burada bekleyen  sizler de en yakın zamanda sevinç çığlıkları atarsınız.
    Viktor Hugo nun  “Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır.” Sözüyle sizlere en içten selamlarımı sunuyorum.

Aya90
    Katılımcı

Mini jobla birlikte eşinin maaşı istenilen asgari tutarı karşılıyorsa mutlaka ama mutlaka olumlu yanıtı alırsınız. Korona virüs yüzünden burada ve orada Resmi işler çok yavaşladığı için az biraz daha bekleyebilirsin. Az biraz konuştuğumuz kadarıyla sen metanetli ve güçlü bir insansın. Bütün zorlukları aşacağını düşünüyorum.Eşine bu süreçte çok destek ver. Ben eminim ki güzel günler yakın.
    Benim neler yaşadığımı az çok hatırlıyorsundur. O günlerde yaşadıklarımızı anlatan bir roman yazsam gercekten çok satar. Kelimenin tam anlamıyla hayatımın en berbat günlerini yaşamıştım.10.5 ay sonunda Vizem geldiğimde nasıl ortalıkta sevinç gösterileri yaptığımı şu an hatırlıyorum da attığım çığlıkla kargocuyu şaşırtmış, sonrada kargocuya sarılmıştım 🤣
    Tam 1 saat oturmuş pasaportu belki 100 defa incelemiştim.
    Esimle whatsappla konuşmaya o kadar alışmıştım buraya geldiğim ilk günlerde alışkanlıkla eşimi WhatsApp tan bir kaç defa aramaya kalkıştım 😄
    Yaşadığınız sürecin ne denli zor olduğunu biliyorum.
    Umarım burada bekleyen  sizler de en yakın zamanda sevinç çığlıkları atarsınız.
    Viktor Hugo nun  “Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır.” Sözüyle sizlere en içten selamlarımı sunuyorum.

hahaha çok iyi ya gerçekten benim için her anlamıyla tam bir pozitif vakasın içime daha çok bir güzellik katıyorsun bu konuda ki böyle muştu olmanda çok güzel bir durum umarım daima böyle Güler yüzün ve asla solmasın bir daha kötü günler gelmez geri artı sen gitmişken bayrağı senden devir aldığımı belirtmiştim ve sen nasıl herşseyle inanarak çabalayarak başarıp gittiysen bende o gücü şimdi kendimde buluyorum hiç ümitsizliğe kapılmadan sapa sağlam ileri ileri adımlar atıyorum kazanacağız mutlaka kazanacağız 🤗

Toprak14
    Katılımcı

Merhaba arkadaşlar yeni katıldım aranıza Benim durumumda olan var mi bilmiyorum Eşim ve oğlum alman vatandaşı 8 yıllık evliyiz.eşim almanya da çalışıyor çocuk benim yanımda Türkiyede ben vize mi çocuğun üzerinden yaptım 17 kasımda görüşmem var.Alman vatandaşı çocuğun yanina göç olarak yaptım ama evrakların içinde almanyada ikametgah var ise yazıyor eşimin ikamet adresi var onu koymam yeterli midir vize almada sorun yasarmiyim bilen varmı acaba çok az zaman kaldı yardımcı olursanız çok sevinirim.

seraf
    Katılımcı

Sabredin arkadaşlar.

Amin insallah hayırlısıyla. ..teşekkürler.Benim de eşim ameliyat oldu 2 ay istirahat verdiler tam da maaş bordrosunu istedikleri aylarda yaşandı bunlar..istirahat oldugu icij tabi maasi yari yariya dustu.bu sorun oldu mu sizde?biz ameliyata dair bir belge de koymadik …şimdi cvp bekliyoruz aylardır.aradık ettik ama kaç ay oldu artık sabrı tükeniyor insanın

Aya90
    Katılımcı

Amin insAllah hayırlısıyla. ..teşekkürler.Benim de eşim ameliyat oldu 2 ay istirahat verdiler tam da maaş bordrosunu istedikleri aylarda yaşandı bunlar..istirahat oldugu icij tabi maasi yari yariya dustu.bu sorun oldu mu sizde?biz ameliyata dair bir belge de koymadik …şimdi cvp bekliyoruz aylardır.aradık ettik ama kaç ay oldu artık sabrı tükeniyor insanın

şahsen bizim pandemiden dolayı maaşı az yattığı için bize maaş yetersizliğinden Red verdiler inşallah sizin öyle bir sıkıntınız olmaz artı kişi başı 500€ Yetecek kadar hesaplıyorlar kirayı çıkarttıktan sonra

seraf
    Katılımcı

şahsen bizim pandemiden dolayı maaşı az yattığı için bize maaş yetersizliğinden Red verdiler inşAllah sizin öyle bir sıkıntınız olmaz artı kişi başı 500€ Yetecek kadar hesaplıyorlar kirayı çıkarttıktan sonra

anladım. .aslında maaş yeterli sadece 6 aylik maaş bordrosunda son 2 ay istirahat te olduğu için düşük görünüyor yoksa corona işini ve maaşını hiç etkilemedi

Aya90
    Katılımcı

anladım. .aslında maaş yeterli sadece 6 aylik maaş bordrosunda son 2 ay istirahat te olduğu için düşük görünüyor yoksa corona işini ve maaşını hiç etkilemedi

bizimde normalde yeterliydi işte ama koronadan dolayı az yattı sonra Red verdiler asıl maaşı göz önüne almadılar ama dediğim gibi yine eyaletten eyalete değişiyor

leowoman
    Katılımcı

Amin insAllah hayırlısıyla. ..teşekkürler.Benim de eşim ameliyat oldu 2 ay istirahat verdiler tam da maaş bordrosunu istedikleri aylarda yaşandı bunlar..istirahat oldugu icij tabi maasi yari yariya dustu.bu sorun oldu mu sizde?biz ameliyata dair bir belge de koymadik …şimdi cvp bekliyoruz aylardır.aradık ettik ama kaç ay oldu artık sabrı tükeniyor insanın

Merhaba,
    İş kazasında prosedür biraz daha farklı işliyor. Benim esimin maaşı oldukça iyi.istirahat döneminde maaşında kesintiler olmuştu. Ama her harikulade de o dönemde de aldığı maaş miktarı istedikleri tutarı karşılıyordu. Maaş miktarı yüzünden sıkıntı asla yaşamadık. Lakin eşim 3 ay istirahat edince yabancılar şubesi yaklaşık 8 ay boyunca her ayın maaş bodrosunu düzenli olarak talep etmişti.
    Eşinizin tam vize sürecinde ameliyat olması büyük bir talihsizlik olmuş.Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Keşke eşinizin ameliyat olduğuna dair bilgilendirme yapsaydınız. Çünkü o kesinti mutlaka dikkatlerini çekecektir. İlerleyen zamanlarda sizden mutlaka o evrakları talep edeceklerdir. Ve bu sürecinizin normalden biraz daha uzun sürmesine sebep olacaktır.
    Esim is kazası geçirmemiş olsaydı vizem 2 ay gibi kısa sürede sonuçlanabilirdi. Önce iş kazası sonra koronavirüsun çıkması, yabancılar şubesinin kapanması, korona virüs sebebi ile yavaş olan sürecin daha da yavaşlaması derken benim sürecim neredeyse 1 sene sürdü. İnşAllah siz o kadar uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.

seraf
    Katılımcı

bizimde normalde yeterliydi işte ama koronadan dolayı az yattı sonra Red verdiler asıl maaşı göz önüne almadılar ama dediğim gibi yine eyaletten eyalete değişiyor

anladım haksızlık olmuş gerçekten.insallah hayırlı haberler gelir bundan sonra

seraf
    Katılımcı

Merhaba,
    İş kazasında prosedür biraz daha farklı işliyor. Benim esimin maaşı oldukça iyi.istirahat döneminde maaşında kesintiler olmuştu. Ama her harikulade de o dönemde de aldığı maaş miktarı istedikleri tutarı karşılıyordu. Maaş miktarı yüzünden sıkıntı asla yaşamadık. Lakin eşim 3 ay istirahat edince yabancılar şubesi yaklaşık 8 ay boyunca her ayın maaş bodrosunu düzenli olarak talep etmişti.
    Eşinizin tam vize sürecinde ameliyat olması büyük bir talihsizlik olmuş.Öncelikle size geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Keşke eşinizin ameliyat olduğuna dair bilgilendirme yapsaydınız. Çünkü o kesinti mutlaka dikkatlerini çekecektir. İlerleyen zamanlarda sizden mutlaka o evrakları talep edeceklerdir. Ve bu sürecinizin normalden biraz daha uzun sürmesine sebep olacaktır.
    Esim is kazası geçirmemiş olsaydı vizem 2 ay gibi kısa sürede sonuçlanabilirdi. Önce iş kazası sonra koronavirüsun çıkması, yabancılar şubesinin kapanması, korona virüs sebebi ile yavaş olan sürecin daha da yavaşlaması derken benim sürecim neredeyse 1 sene sürdü. İnşAllah siz o kadar uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız.

çok teşekkürler Allah razı olsun.size de hayırlı olsun.inanın biz de marttan beri ayrıyız nerdeyse 1 sene olacak.corona basladiginda randevu almistim.aslında verdiğimiz belgelerde zaten krank diye yazıyor sigorta kağıtlarında.umarım göz önünde bulundururlar sonuçta geçici bir durumdu ve bitti çok şükür.bundan sonra hayırlısı…bilgilendirme için tekrar coktesekkurler

Stuttgart12345
    Katılımcı

Günaydin herkese biz dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapmistik haziran sonu …yabancilardairesi alman vatandasi oldugum halde gelir yetersizliginden red vermedi islemleri durdurdu gecen hafta carsamba bebegin dogumbelgesini verdim pazartesi yabancilar dairesi Mail yazdi esinizin vizesini bugun onayliyorum diye istanbula bugun bildiriyorum sali sabahida esime istanbuldan Mail geldi passportunuzu getirin vize isleminizi tamamlamak icin … dogum icin esim almanyaya gelmisti bir ay önce…yarin türkiyeye gidiyo pazartesi pasaportu Teslim edicek. Allah herkesin yardimcisi olsun bekleyenlerin insallah tez zamanda sizlerde kavusursunuz

Aya90
    Katılımcı

Günaydin herkese biz dogmamis cocuk üzerinden basvuru yapmistik haziran sonu …yabancilardairesi alman vatandasi oldugum halde gelir yetersizliginden red vermedi islemleri durdurdu gecen hafta carsamba bebegin dogumbelgesini verdim pazartesi yabancilar dairesi Mail yazdi esinizin vizesini bugun onayliyorum diye istanbula bugun bildiriyorum sali sabahida esime istanbuldan Mail geldi passportunuzu getirin vize isleminizi tamamlamak icin … dogum icin esim almanyaya gelmisti bir ay önce…yarin türkiyeye gidiyo pazartesi pasaportu Teslim edicek. Allah herkesin yardimcisi olsun bekleyenlerin insAllah tez zamanda sizlerde kavusursunuz

hadi hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah 🙏🤗

15 yanıt görüntüleniyor - 1,186 ile 1,200 arası (toplam 1,303)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.